Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sova501 Sr mar 09, 2016 8:09 pm

Gledam tehnične podatke in opremo od vw Golf pa so mi res čudno napisani. Včasih je bilo Comfortline(za razliko od Trendline), Highline(za razliko od Comfortline), sedaj je pa: Comfortline(za razliko od Trendline), Highline(za razliko od Trendline) tako da si mora človek črtat da vidi kakšna je sploh razlika med obema opremama.

Tehnični podatki me zanimajo, kako ima lahko 1.2 tsi 110 PS enako navora kot 1.4 tsi 125 PS(200Nm). To mi ni logično, kaj so zaradi prekomernih izpustov morali zmanjšati navor ali je napaka. Zanimivo mi je da ima Golf določeno dodatno opremo celo dražjo kot BMW. V opremi Comfortline za večfunkcijski volan je pri Golfu doplačila 400€(za 5 plastičnih tipk), BMW serije 3 ima za volan M sport doplačila 200€.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr mar 09, 2016 8:45 pm

Veš kaj je sramota ? da parkirnih senzorjev ni serisjko v Highline opremi :roll:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sova501 Sr mar 09, 2016 10:09 pm

Narobe sem gledal v tehničnih podatkih, 1.2 tsi ima 175Nm, 1.4 tsi 200Nm, 25Nm razlike.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a motom Sr mar 09, 2016 10:29 pm

Meni je pa čudna tale cenovna politika. Če greš kupovat neEU avto se ne boš kaj dosti pogajal za ceno, pri EU pa niti ne veš kdaj si pri max popustu.
Pri golfu recimo lahko dobiš skoraj 3k za comfort, za hiline pa skoraj 4. In če tega ne veš, si very happy za popust slabe 2k, ki ti ga dajo mimogrede.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sova501 Sr mar 09, 2016 11:00 pm

motom je napisal/-a:Meni je pa čudna tale cenovna politika. Če greš kupovat neEU avto se ne boš kaj dosti pogajal za ceno, pri EU pa niti ne veš kdaj si pri max popustu.
Pri golfu recimo lahko dobiš skoraj 3k za comfort, za hiline pa skoraj 4. In če tega ne veš, si very happy za popust slabe 2k, ki ti ga dajo mimogrede.

Popust ni vedno merodajen ker se morajo trgovci prilagajat razmeram na tržišču, povpraševanju, konkurenci, cenam surovin itn. Enkrat boš dobil več popusta, drugič pa manj pa lahko greš v isti salon za isti model. Če poguglaš SLO cenik za golfa 7
16.1.2013
1.2 TSI od 15.142 EUR
1,2 TSI DSG od 18.404 EUR
1,4 TSI ACT od 18.541 EUR
1,4 TSI ACT DSG od 20.348 EUR
1,6 TDI od 17.004 EUR
1,6 TDI DSG od 20.373 EUR
2,0 TDI od 20.532 EUR
2,0 TDI DSG od 22.154 EUR

16.1.2016:
1.2 TSI od 16.930,63 EUR
1,2 TSI DSG od 20.425 EUR
1,4 TSI ACT od 20.455 EUR
1,4 TSI ACT DSG od 22,477 EUR
1,6 TDI od 18.992 EUR
1,6 TDI DSG od 22.582 EUR
2,0 TDI od 22.072 EUR
2,0 TDI DSG od 24.200 EUR

Skoraj za 2.000 EUR pri posameznem modelu višje. Veliko faktorjev vpliva na ceno in različni proizvajalci uporabljajo različne taktike; eni cene držijo enake in za posamezni nivo opreme dobiš sčasoma manj serijsko opremljen avto(za isti nivo opreme), drugi višajo ceno po ceniku in potem ponudijo večji popust, tretji vežejo popust na financiranje, četrti spet nekaj druga... To so vse marketinške strategije in se od proizvajalca do proizvajalca razlikujejo. Lexus je v USA v nekaterih salonih probal taktiko 0% popust in se jim ni obneslo, azijske znamke v Evropi(razen Nissana) pa tudi ne blestijo pri prodaji tako kot na drugih kontinentih.
Najbolj je pomembno da gledaš končno ceno, novi avtomobili v Sloveniji so v primerjavi z ostalimi EU državami izmed najcenejšimi(Slovaki in Čehi imajo še poceni nova vozila).
Kolegica mi je rekla kakšnih 8 mesecev nazaj, da so se pri vw delno dvignile cene zaradi daljše garancije(6 let) in (pre)velikega naročila. Kako je pa sedaj pa ne vem. Našim trgovcem ni lahko, država pobere ogromno dajatev in neto cene so nizke.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a esem Sr mar 09, 2016 11:54 pm

sova501 je napisal/-a:...Najbolj je pomembno da gledaš končno ceno, novi avtomobili v Sloveniji so v primerjavi z ostalimi EU državami izmed najcenejšimi (Slovaki in Čehi imajo še poceni nova vozila).
....Našim trgovcem ni lahko, država pobere ogromno dajatev in neto cene so nizke.
Očitno jim gre dovolj lahko, če ob takih dajatvah in najnižjih cenah preživijo kljub dodatnim popustom, ki jih ti zelo slabo razumeš. Najprej govoriš o končni ceni oz o dodatnih popustih, nato za prikaz/argument le-tega uporabiš "začetne" oz tovarniške cene, popusti pa ti uidejo nekam v daljnjo galaksijo. Si jedel preveč fižola?

Je to resnost, je to konsistentno, smo se za to borili? :roll:
Kot sem ti že rekel - piši manj in argumentiraj bolj smiselno/natančno!
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Clancy Če mar 10, 2016 12:15 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:Veš kaj je sramota ? da parkirnih senzorjev ni serisjko v Highline opremi :roll:


Sramota je tudi, da pri Highline opremi in doplačanem zimskem paketu, ne dobiš električno grete prednje šipe. Dobiš pa pranje prednjih luči, kar pa je v primeru bi-xenona že itak vgrajeno :?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sova501 Če mar 10, 2016 1:03 pm

@esem Povedal sem motomu da če gre cena po ceniku gor in če so ugodne razmere na tržišču je lahko tudi popust večji kot tam kjer cena stoji(azijske znamke).
Sicer imaš pa prav, bil sem predolg. Lahko bi v enem stavku povedal da v Evropi je vw prodajna strategija zelo uspešna(ne glede na popust) saj največ od vseh prodajo in to je bolj pohvala kot debata za v temo Golf 7 napake. Ne glede na opazke paketov opreme/motorjev se prodajna strategija očitno dobro obnese.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a motom Če mar 10, 2016 8:16 pm

Servis mi je na motorju CLHA 1,6TDI 105KM zaračunal količino olja 4,8 l. Na internetu sem našel podatek 4,3 l.
Zelo verjetno je posredi goljufija, saj sem tudi za passata PD 115KM (že pred leti) plačal 4,5 l, ko sem sam menjal pa mislim, da ga je šlo le 4 not.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sova501 Če mar 10, 2016 11:11 pm

motom je napisal/-a:Servis mi je na motorju CLHA 1,6TDI 105KM zaračunal količino olja 4,8 l. Na internetu sem našel podatek 4,3 l.
Zelo verjetno je posredi goljufija, saj sem tudi za passata PD 115KM (že pred leti) plačal 4,5 l, ko sem sam menjal pa mislim, da ga je šlo le 4 not.

Verjetno so se zmotil, uredi interno pri servisu kjer si delal pa bodo že zrihtal.
 
Uporabniški avatar
Domen008
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To sep 15, 2009 10:16 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Domen008 Pe mar 11, 2016 8:48 am

motom je napisal/-a:Servis mi je na motorju CLHA 1,6TDI 105KM zaračunal količino olja 4,8 l. Na internetu sem našel podatek 4,3 l.
Zelo verjetno je posredi goljufija, saj sem tudi za passata PD 115KM (že pred leti) plačal 4,5 l, ko sem sam menjal pa mislim, da ga je šlo le 4 not.


V 1,6 TDI CAYB 90KM gre 4,8l olja. Če se ne motim, je blok isti. Ne moreš primerjat 1,9 TDI izpred n let s tem. V tanov 2,0 TDI 150KM gre tudi recimo malo manj (4,5l). Odvisno od zasnove motorja.
 
eUros
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne avg 15, 2010 10:33 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a eUros Pe mar 11, 2016 8:15 pm

Zdravo,

mogoče je že opisal to napako, ampak se mi po pravici povedano ne da prebirat 30 strani :) imam golf 7 1.6 TDI in mi večino časa (ne bom rekel vedno) avto laufa na 1000 obratih. Če je temperatura na 90 stopinj in če avto ugasnem, se prižge ventilator in tuli kot zmešan še 10 minut. Pa čeprav je recimo relacija po ravnini (razumel bi če bi ga tiščal poleti na Vršič).

Ima še kdo ta problem, oz. v čem je težava?

Hvala, lp.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a motom Pe mar 11, 2016 8:24 pm

Prekinil si začetek regeneracije in ventilator hladi pregret motorni prostor. DPF filter se segreje tudi preko 600°C.
Zdaj ko merim T izpuha, točno vem kako poteka proces.
Regeneracija se lahko prične šele, ko je motorno olje segreto na 50°C, nato pa traja 20km. Torej, teoretično, če delaš krajše relacije kot 30km, se regeneracija nikoli ne izvede do konca. Torej, če se je izvedla le do polovice, se bo naslednjič pričela še enkrat prej, kot bi se sicer....
 
eUros
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne avg 15, 2010 10:33 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a eUros Pe mar 11, 2016 8:30 pm

Pa se ob regeneraciji prižge kakšna lučka, ali so povišani obrati znak da se izvaja regeneracija ? Avto vsak dan dela vsaj 60km (30km v eno smer, ugasne in natop nazaj).
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a motom Pe mar 11, 2016 8:52 pm

Jam imam tudi vsak dan 30+30km = 60km, od tega 24+24 km avtoceste. Da se mi regeneracija 100% izvede moram podaljšati vožnjo za en izvoz na avtocesti. K sreči mi to ne dela problemov, ker imam cilj na obe strani vmes.

Na sliki lahko vidiš, kako poteka mašenje filtra, to je prva stopnja. Če bi avto zadosti priganjal, bi lahko saje izgorele s pasivno regeneracijo.
Ko filter doseže 18g se prične aktivna regeracija, brez lučke.
Če se regeneracija ne izvede, se pri 30g prižge lučka in na tebi je, da nadaljuješ z vožnjo, dokler ne ugasne.
Pri 40 gramih, se ti prižgeta še dve lučki in ECU tudi motorju vzame moč. Na servisu izvedejo prisilno regeneracijo, ki je precej škodljiva za motor.
Zamuda obiska na servisu po 45g, zahteva menjavo filtra.

Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a abbe Pe mar 11, 2016 9:41 pm

Domen008 je napisal/-a:
motom je napisal/-a:Servis mi je na motorju CLHA 1,6TDI 105KM zaračunal količino olja 4,8 l. Na internetu sem našel podatek 4,3 l.
Zelo verjetno je posredi goljufija, saj sem tudi za passata PD 115KM (že pred leti) plačal 4,5 l, ko sem sam menjal pa mislim, da ga je šlo le 4 not.


V 1,6 TDI CAYB 90KM gre 4,8l olja. Če se ne motim, je blok isti. Ne moreš primerjat 1,9 TDI izpred n let s tem. V tanov 2,0 TDI 150KM gre tudi recimo malo manj (4,5l). Odvisno od zasnove motorja.

olje je v kareterju ne v bloku!
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Domen008
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To sep 15, 2009 10:16 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Domen008 So mar 12, 2016 11:27 am

Olje je v karterju in ne v "kareterju". Nisem mislil dobesedno, da je v bloku. Mišljeno je bilo, da je enak motor z malce drugačnimi komponentami vbrizga ali drugih delov, ki ne vplivajo na to, koliko olja gre v motor.

Namesto, da dlakocepiš in in se pametovalsko spotikaš ob besede, raje svetuj ali napiši dejansko kaj pametnega.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sova501 So mar 12, 2016 1:38 pm

Motom ne vem kater TDI imaš, jaz sem na svojem Golf 7 1.6 TDI na 3.000km menjal na servisu olje, in sem kupil 1x 4l in 1x 1l kanto. Ko je bil servis zaključen, so mi vrnili 1l kantico in mi je mehanik rekel da ga je še malo ostalo, če bo motor slučajno porabil kaj olja da ga lahko dolijem. No, sem danes pogledal koliko je dejansko ostalo v tej 1l kanti in ga je približno deci in pol, tako da če so ti ga natočili 4,8l mislim da je v redu.
Nisem pa po servisu nič preverjal nivo olja, tako da ne morem reči ali so ga notri vlili "genau" ali mogoče preveč(tudi to se dogaja), izgleda pa da ga gre nekje okoli 4,8.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pskoda So mar 12, 2016 1:58 pm

Domen008 je napisal/-a:Olje je v karterju in ne v "kareterju". Nisem mislil dobesedno, da je v bloku. Mišljeno je bilo, da je enak motor z malce drugačnimi komponentami vbrizga ali drugih delov, ki ne vplivajo na to, koliko olja gre v motor.

Namesto, da dlakocepiš in in se pametovalsko spotikaš ob besede, raje svetuj ali napiši dejansko kaj pametnega.



Jaz sem tudi razumel po tvojem pisanju, da je olje v bloku, ki nima bistvenega vpliva, ker večina olja se itak nahaja v karterju
Koliko olja gre v motor je zelo odvisno od veličine karterja.
Z večjo količino olja v motorju lahko podalšaš servisni interval

@abbe je kolikor jaz vem mehanik in dobo ve, kako se napiše in še kaj več ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sova501 Ne mar 13, 2016 4:33 pm

motom je napisal/-a:
Slika

@motom
Moj prijatelj ima 2 leti starega golfa 7 tsi in je tudi skoz govoril, da mu porabo po potovalnem računalniku kaže za cca 10% premalo od realne - tako kot je meni in tebi. Prejšnji mesec je opravil redni servis na vw in so mu takrat še posodobili programsko opremo za računalnik motorja--tako so mu rekli.

Danes mi je, ko je bil na obisku, rekel da je včeraj tankal polnega in da od posodobitve naprej kaže potovalni računalnik isto porabo kot je računana na roke. Po servisu se mu je zdelo čudno zakaj avto porabi tako več goriva ob isti vožnji(cca. 0,7 litra), ampak ko je tankal je ugotovil da sedaj potovalni računalnik kaže realno porabo, saj je since refuel kazal isto porabo kot računano na roke ob tankanju. Očitno so pri vw popravili/odpravili napake, ki so vodile v dizelsko afero in za kritične dizle bodo imeli vpoklic, za manj kritične bencinarje in dizle pa ob rednem servisu posodobljajo programsko opremo. Če je kaj razlike v performansu po posodobitvi pa ne vem, saj prijatelj vozi zelo počasi in tudi če je razlika jo verjetno ne opazi.

Motom, mogoče bi bilo pametno da nazaj prestaviš iz 108% na 100%, ker če je bila ob rednem servisu tudi pri tebi opravljena posodobitev, ti bo potovalni računalnik kazal preveliko porabo. Če bi njihovi programerji toliko časa kot so vložili v goljufijo in odpravo le te vložili v anti-theft tehnologijo, bi verjetno js danes še imel svoj avto na dvorišču. :?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 143 gostov