Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a sašo5 Če jun 11, 2015 7:59 pm

Sem mu že napisal na ZS :arrow: S Totala mora dol_in čudežno bo tudi kovinski zvok izginil...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Pe jun 12, 2015 10:40 am

Ma to tudi ni v redu sašo. Potem bi bil isti kot oni.
Treba se je držat priporočil proizvajalca, pa je v redu. Oni pa ja vejo zakaj je tako.

Zadeva še ni zaključena. Žal je toliko materijala (lahko bi film posnel) da ne utegnem objektivno in natančno opisat vsa dogajanja okrog tega.
Ko bo čas, in (če) ko bo konec, bom poročal kako se je končalo.

Hvala vsem za informacije, nasvete, pomoč.
Vse sodelojoče v tej temi bi tudi enkrat v živo srečal, da kakšnega spijemo. ;)
Drugače sem vsaj dvakrat na teden v Lj, in ne bi bilo slabo, ko bo konec tega da se vam tudi osebno zahvalim z kakšno pijačo. :pivo :pivo
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica Pe jun 12, 2015 11:09 am

Treba se je držat tovarniških standardov za olja in ne priporočene znamke olja. V tvojem primeru to pomeni tista dva normativa, ki sta v tabeli podčrtana. Znamko olja ti lahko izbiraš ;)

Če bi v bodoče uporabil eno izmed dveh, ki ju je sašo5 omenil, ne bi bilo nič narobe, prej nasprotno ;)
Sam sem prej uporabljal Mobil1 in sedaj Motul.... tovarna "priporoča" Castrol.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a esem Pe jun 12, 2015 2:08 pm

Ta "priporoča Total"" (ali Castrol ali xxx) je samo marketinška fora, za katero oljarji avtarjem bogato plačajo. To dejansko ne pomeni nič (npr, da je za ta avto ta znamka kaj boljša), važno je samo to, kar je napisal Yashica, seveda nekaj tudi kvaliteta oljarja in tu Motul prednjači.
Prej je imel VW Aral kot priporočeno (precej drag takrat), zdaj ima Castrol, ki je vmes po kvaliteti precej padel, verjetno je zdaj bolje.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a sašo5 Pe jun 12, 2015 7:43 pm

esem je napisal/-a:Ta "priporoča Total"" (ali Castrol ali xxx) je samo marketinška fora, za katero oljarji avtarjem bogato plačajo. To dejansko ne pomeni nič (npr, da je za ta avto ta znamka kaj boljša), važno je samo to, kar je napisal Yashica, seveda nekaj tudi kvaliteta oljarja in tu Motul prednjači.
Prej je imel VW Aral kot priporočeno (precej drag takrat), zdaj ima Castrol, ki je vmes po kvaliteti precej padel, verjetno je zdaj bolje.

natančno tako je! Samo en banalni primer (pa je tega ogromno) kako iz drobnarije rata "milijon" :arrow: A4 B8 vsi čepi olja z napisom Castrol - torej rec. da bi stal tovarno 1€ (verjetno stane manj) ampak milijon avtov - milijon čepov - posledično milijon eurov. (pa je avtov še več, so tukaj še šipke za merjenje pri cenejših modelih, tudi Castrol časti ipd).........Definitivnio je Castrol ponudil Porscheju več kot Aral, pozabljajo pa, da je prav Aral eden od ključnih dejavnikov, da je sploh leta 1994 zalaufal 1.8 "mlinček" z dodano turbino, namreč od 14 olj na testu je edino Aral jamčil dolgovečnost delovanja turbine in samega stroja (20 ventilc) To je bilo tudi prvo olje z 0 (0-40) Pa za PD 505-01 prav tako, kasneje so še drugi svoj piskrček primaknili itn. Marsikaj je še tako skritega, pa mi ne vemo/vidimo oz. posledično prav zaradi tega z dneva v dan slabša kvaliteta, ker enostavno proizvajalci so stisnli dobavitelje, le ti manjše kooperante, po hierhaistični lestvici navzdol in imamo to kar imamo > problem verig skoraj pri vseh znamkah, ki jih uporabljajo Kdo je kdaj na Ladi ali 1300 verigo "šlatal" :?: (Yugo 45 izvzet) Ko je šel avto na odpad, bi komot le to prestavili v novi avto in basta, danes :roll: :lol: 20.000km in problemi)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a pskoda Pe jun 12, 2015 7:48 pm

Zakaj pa potem olje istih specifikacij v fiatu bravo 1.9 m-jet 110kw Selenio WR 5W40 ne popije nič na 15kkm Castrol 5W40 pa nekaj popije?


ps.: če bi bil peugeot moj bi takoj zamenjal olje z Totalom Quartz INEO 5W30 + original oljni filter. Če ga ne bi pri prvem obisku na servisu bi ga sam doma
Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a maniaxxx Pe jun 12, 2015 8:09 pm

Toni upam da fajn rešiš, na pm ti še odpišem, smao sem na tesnem s časom...Pijača velja, samo ne kot zahvala ampak bi bil čas da se malo spoznamo =P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For So jun 13, 2015 12:23 am

Ja ...to glede olja imate prav (najbrž), ampak glede na to koliko sitnosti sem imel s tem kar so oni zamešali, bi najbrž imel tudi probleme če bi dal kakšen mobil ali castrol ....

Če bi jaz na servis prinesel olje druge znamke z enakimi normativi, bi najbrž zahteval da mi črno na belem napišejo da je to v redu, in da ne bo problemov z garancijo. Drugače pa ....ko se začnejo težave, lahko se vtaknejo tudi v znamko olja? :roll: ..predvidevam. :?

Kaj pa ta dva Totalova...

Total activa total quartz ineo ecs 5W-30
Total quartz ineo first 0W-30

Kateri je boljši (dražji) ?

Glede pijače pa najbolj da mi na anto.jerkovic(afna)gmail.com pošljete en mejl in napišete nickname z a.com
Ko vas bo dovolj, bom en skupinski mejl napisal vsem ...tko bo lažje za zmenit se. Tole tukaj z ZS-ji ne vem če funkcionira v redu, ko je več uporabnikov.
Res bi bilo fajn kakšno rečt tudi v živo :)

Hvala še enkrat vsem, upam da se to kmalu konča ... :?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a yashica So jun 13, 2015 2:47 am

For: V normalnih pogojih bi uporabil drugo olje (Mobil 1, Motul...), ampak glede na ropot, ki ga omenjaš, tudi sam ne bi preveč eksperimentiral. Razlog je samo v tem, da v primeru ugotovitve kakšne poškodbe - kot posledica uporabe olja napačne gradacije in normativa - ne bi kakšen pametnjakovič iskal napako v olju druge znamke ( čeprav standardom ustrezno!). Kaj hitro se lahko začne komplicirat tam, kjer ni potrebno.
Dokler se ne razščisti kako in kaj, uporabljaj raje Total. Kolikor so nesposobni določiti pravo olje za tvoj motor, toliko bolj so sposobni iskati iglo v senu... gre za čisto previdnost ;)

S ceno sta olja (ineo ecs, ineo first) tam-tam, ampak to ne pomeni dosti oziroma, če je neko olje dražje še ne pomeni, da je tudi boljše. INEO FIRST 0W30 tudi nimajo povsod na voljo, sem ti pa že enkrat omenil, da bi v motor sam raje točil 5W30.


Na strani 2. sem ti že enkrat napisal:

Na motornaolja pride liter TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30 6.90€ oziroma 5 litrov 33.90€. V suh motor ga gre 4.25 L.


Na Mimovrste je še nekoliko cenejši (29.90€)

Da te ne bo begalo poimenovanje, še pojasnilo glede imena ACTIVA TOTAL QUARTZ INEO ECS...
Tukaj gre za dvojno poimenovanje. Francozi imajo ime "TOTAL ACTIVA INEO ECS", medtem ko se enako olje drugod podaja, kot "TOTAL QUARTZ INEO ECS".



............................................................................................................
Med pregledovanjem foruma sem našel še eno zanimivo temo iz leta 2013, ki se tiče PSA (Citroen) in olja :noro

Avtor teme:
V kratkem bo čas za prvi servis za citroena c-elysee 1.6 hdi fap pa v servisni knjižici piše da za ta motor je po specifikacija olje total quartz ineo ecs 5w/30 ali total quartz ineo first 0w/30


In zmagovalno nadaljevanje:

Potem sem dal pa par povpraševanj na servise pa so mi povsod dali ponudbo za olje total quartz 9000 5w/40 pa jim rečem da ta olje ni za ta motor pa, da oni samo to olje dajejo notri




Tema: viewtopic.php?f=6&t=98071
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Peuggeott So jun 13, 2015 3:55 pm

Tudi jaz sem prepričan da so mi točili 5W 40, moram poiskat račun.
Motor imam hdi in nimam težav z njim ,sem pa vseeno razočaran, da se ne držijo tabele(predpisov) proizvajalca. Temu se reče delo po domače.

Je rekel @lizko,ko je motor nov bo delal tudi če ni pravo olje,kaj bo pa potem ko bo garancije konec in bo imel motor 120 000...s takim oljem Na servisih sami skrbijo da se vrneš na svoje stroške??
V garanciji bo že zdržal tistih 60 000, kaj pa potem??Dobro da menjam avto na vsake 3 let.

Načeloma so mi vsi Peugeoti delali dobro, me pa blazno moti če se ne držijo predpisov.Če imajo dražjo ceno olja in servisa kot nelicencirane delavnice sem mislil da je cena dražja,ker dajejo kvalitetnejši material in so bolj natančni.Dobro so me naokoli prinesli.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For So jun 13, 2015 8:43 pm

kaj bo pa potem ko bo garancije konec


Veliko dela bodo imeli, in veliko zaslužka. Vsaj 90-95 % ljudi niti ne pomisli na kaj takega.

Moram prizant da sem tudi jaz bil med njimi ko sem začel tole temo ... :(

Novi 308 je odličen avto ....50.000 km sem naredil in nimam omembe vredne kritike. Kakšna malenkost se najde...

In ti potem kar po domače uničijo največjo investicijo kar si lahko privoščiš. Žalostno! :roll:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Pe jul 03, 2015 5:26 pm

For je napisal/-a:Z sprintanimi papirji z Totalove strani in priporočili Peugeota (Slovenska in Angleška verzija) sem šel danes na servis in rekel da sem prišel reklamirat olje v motorju.

Če povem na kratko ni bilo težav z reklamacijo. Zamenjali so filter in olje.

Že to da nisem imel težav pri reklamaciji, potrjuje moje izkušnje zadnih leto in pol. Drugače nikoli prej nisem imel pomislekov glede te avtohiše, sem bil zadovoljen.

To je pač bil prvi servis, in prva izkušnja. Ali je bila to šlamparija, napaka, ali nestrokovnost ne vem. Od glavnega mehanika nisem slišal opravičilo in priznanje napake, ampak glede na to da je brez problemov takoj vzel avto v delavnico in zamenjal olje (TOTAL QUARTZ INEO FIRST 0W30) je v redu.

Mehaniki so še nekaj govorili o razlikah pri olju, kar me ni ganilo, ker sem laik in zaupam Totalovem in Peugeotovem priporočilu. Nimam ne znanja ne poguma dvomiti o njihovih raziskavah, v katere so najbrž vložili miljone eurov in miljone kilometrov.

Ali bom kontaktiral glavnega uvoznika se še nisem odločil. Nisem zloben človek, še posebej ko gre za ljudi ki so skoraj da sosedi in jih vsakodnevno srečuješ. :?
Raje pustim vrata priprta...nerad grem na nož, če ni nujno. ;)

:pivo


...potem se nadaljuje tako

Po zamenjavi olja sem se odpeljal in nič nenavadnega nisem zaznal. Isti dan me prodajalka kliče in mi pove da bi se šef rad pogovoril z mano.
Drugi dan se dobiva, mi da roko in se najprej opraviči za nevšečnosti, čeprav trdi da napake ni bilo. Da je tisto olje pač po nekem standardu dovoljeno.
Ok ...v mirnem tonu nadaljujeva, on mi ponudi dodatnih 80.000 km garancije na vse dele motorja ki so odvisni od mazanja (ampak samo na njegovem servisu), en brezplačen redni servis za 308, in en brezplačen redni servis za 208.
Parkrat ponovil da napake ni bilo, ampak da vseeno želi urediti zadevo. Meni je to bilo v redu in sem sprejel ponudbo.

Malo kasneje med vožnjo sem opazil še ene dodatne moteče zvoke.
Tretji dan pri hladnem motorju opazim grozno ropotanje, pri pospeševanju se spet slišal grozen kovinski zvok, pri popuščanju plina je motor tulil kot ena stara kanta ...grozno. Še žena je bila šokirana.
Po nekaj 10 km sem se ustavil, počakal 10-15 minut in pogledal olje. Kazalo je čez maximum :shock: ..neverjetno, nisem mogu verjeti. Potem sem rekel da bom še zjutraj ko bo motor hladen, in na ravni površini še enkrat preveril
Tako je bilo videt https://www.youtube.com/watch?v=sL7XpaJvd68

Vsi vemo da preveč olja v motorju ni dobro.

Potem drug dan, jezen kot ris grem REKLAMIRAT REKLAMACIJO :roll: Šef je bil tam ko sem prišel. Sem rekel da odpade tisti dogovor in da se je treba spet pogovorit.
Povem zakaj sem prišel, "gremo skupaj zmerit" je rekel. Jaz pa da lahko, ampak moramo počakat 30 minut da se olje steče. Zraven je še glavni mehanik ki pravi da je dost tri minute ....seveda se nisem strinjal, ker Peugeot v navodilih pravi da je potrebno vsaj 30 minut pustiti avto na ravni površini, in šele potem zmerit nivo olja.

Seveda je po njihovem olje bilo na maximumu, po mojem pa čez maximum.
Sledi natezanje okrog tega kaj bo pisalo na nalogu. Vprašajo če bom potpisal nalog na katerem bo pisalo da je v motorju 4,25 olja. Sem rekel da ne bom, ker ga je več. Potem spet čakanje, telefoniranje, pregovaranje. Na koncu se zmenimo da bo na nalogu pisalo "na željo stranke iz motorja iztočimo 2 deci olja"
Sem zraven ko mehanik to počne ...tudi šefica je zraven. Že tko na oko se mi je zdelo da je iztočil veliko več kot dva deci.
Iztočeno olje je imel v posebni kantici. Ko je končal in preveril nivo olja (ki je bil normalen) sem prosil da zmerimo iztočeno olje.
Ker ni našel nobene posodice z katero bi lahko zmeril, sem mu rekel da vzame tisto pol litarsko plastenko od radenske in poskuša preliti olje.
Seveda je vse teklo čez, in mimo odprtine flaške (2-3 deci), a vseeno je pol litarska flaša bila polna.

Šefico ki je bila zraven in na sprejemu vozil prosim da na nalogu popravi tisto o 2 deci olja, ker je bilo precej več, in je tudi sama bila priča temu. Seveda je to spet bila težava. Spet telefoni, čakanje, pregovaranje, posvetovanje ...ne vem kaj še. Potem pa le privoli da ročno naredi križec čez "2 deci" in napiše "5 deci", da svoj podpis in žig servisa.

Naslednji dan je bilo tako https://www.youtube.com/watch?v=Ah_a8oMgKvM

Ne vem a sva se z šefom že isti dan, ali dan dva kasneje pogovarjala o zamenjavi avta. Ker mu je očitno bilo v interesu da se me znebi, je privolil da bomo delali na tem da se avto zamenja.
Enako je meni bilo v interesu da se čim prej znebim tega avta, ker kot laik ne vem kakšna škoda je bila že storjena na motorju.

Kar jaz vem, je to da sem spremembe opazil takoj po servisu. Seveda takrat nisem niti pomislil na kaj hujšega.

Dva dni kasneje sem tudi malo posnel zvok motorja https://www.youtube.com/watch?v=4zxA22A3FQ0
(prosim moderatorje da tema ne zaide v to kaj je narobe z motorjem, kaj bi lahko bilo, kje je napaka, kaj se je zgodilo ...ker to itak ni več moj problem)

No ...da skrajšam. Včeraj (četrtek 02.07.2015) se je končalo tako da smo avto zamenjali.

Avto je skoraj enak. Namesto panorame, ima 17ke in navigacijo, in namesto 1.6 THP je 1.2 e-THP (prvi vtisi o tem motorju: ni mi všeč)

Obrok je enak, doba odplačevanja enaka, polog enak (moj strošek ki mi ga je dal na obroke :roll: )

Mislim da je to dovolj da razumete, da v bistvu nisem nič dosegel, in nisem nič profitiral. Vse stroške ki sem jih imel z avtom v letu in pol je treba seštet. 18 obrokov, polog, zimske gume, dodatno garancijo ki sem jo kasneje doplačal... :?
V bistvu precej denarja za eno leto in pol uporabe avta. :roll: :( :huh:

No ...ampak nisem kompliciral, sem sprejel njegove pogoje, ker mi je bilo v interesu samo to da se znebim tistega avta, in končam zadevo.

Seveda sem odločen da zdaj kontaktiram glavnega zastopnika in jim povem svojo plat zgodbe. Tudi v Pariz (če pri glavnem zastoniku ne bodo nič naredili) bom posredoval vse te račune, naloge in svojo izkušnjo.

Iskreno, ne pričakujem nič, ne od Ljubljane, ne od Pariza ...sem realen. Mi bo pa srce na mestu ker sem jih obvestil o tem.

Tudi javnost (forumi, TV, časopisi) bom obvestil ...to se mora vedet.

Kar je najbolj srhljivo. ..pri prvem dogovoru sta mehanik in šef še enkrat ponovila da napake ni bilo in da bodo še naprej to olje dajali v te motorje.

Pa še ena .... ko sem mu omenil "reklamo" v javnosti, je rekel da me bo tožil :?

Itak vsi pridno spremljajo tole temo, in na sploh forum a.com. Že preden sem prišel prvič reklamirat so vedeli vse ...

p.s. še enkrat vabim da se zainteresirani iz te teme javite na anto.jerkovic(afna)gmail.com in napišete nickname z foruma, da se zmenimo za eno pijačo nekje v Ljubljani
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a esem Pe jul 03, 2015 5:39 pm

Sožalje
Sramota, kaj počnejo serviserji - ne samo pežojevi.
Morda sem spregledal/pozabil in si to že kje napisal - kateri servis je? Lahko tudi na ZS ali samo mesto/območje. Rodex ni, upam?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a Cefizelj Pe jul 03, 2015 5:45 pm

Hjao, sožalje tudi z moje strani. Škoda dobrega avta, da se ti pol tkole vse za*erje.

Servis pa verjetno Avto Partner Jesenice, glede na to da oni avto prodajajo.

Bemti sem spremlal tvojo temo odkar si ga kupu, ker je bil nalovdan kot mu pritiče, res hudič tole. :?
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a hahehihoh Pe jul 03, 2015 5:54 pm

Niti ni tako slabo, spet imaš nov avto. :)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Pe jul 03, 2015 6:10 pm

Ja .....to so mi tudi oni skoz ponavaljali, ampak .....jaz sem že imel nov avto. ;)

Nisem presran bogataš da vsako leto menjam avto .... :?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a maniaxxx Pe jul 03, 2015 6:46 pm

Ceno so pa nabil tvojemu ex ni kaj...mormo mal anti reklame nardit, naj ga majo tam neki časa :evil:

Upam da boš z novim imel več sreče oziroma predvsem boljši odnos na servisih.

Napiši kaj te moti pri 1.2 THP v primerjavi z 1.6 prosim.

Mail moj pa že imaš, če bo izvedba kave sem absolutno za
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a AssKicker Pe jul 03, 2015 10:11 pm

Kar se tiče dotičnega servisa, je bilo že ogromno slabih stvari slišati o njem. Da bi meni tako uničili avto, tudi slučajno nebi sprejel v zamenjavo avto, ki ima motor od mopeda, pa brez panorame. Moji tašči je pežo 207, 1.4 16v pokuril liter olja na 700 kilometrov, in dokler je bil avto v garanciji, so govorili da je to v mejah normale. Takoj naslednji servis izven garancije so znali povedati da to tudi slučajno ni normalno, in da je potrebna generalka motorja. Torej generalka, ter nov katalizator (ki ga je popolnoma zabilo zaradi olja). Da ne govorim da so ji vsak redni servis zraven računali še polnjenje klime.. Na koncu je bila primorana avto prodati, ker so bili stroški za popravilo 5 let starega vozila enostavno nesprejemljivi.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a For Pe jul 03, 2015 11:50 pm

maniaxxx je napisal/-a:Upam da boš z novim imel več sreče oziroma predvsem boljši odnos na servisih.
Mail moj pa že imaš, če bo izvedba kave sem absolutno za

Ja, jaz tudi upam ;)
Za pijačo bi bil res vesel da se še kdo javi ...tudi na zasebna sporočila lahko...

Glede motorja pa sem tukaj odgovoril viewtopic.php?f=11&t=78237&start=320
 
enstot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe jun 05, 2015 9:20 am

Re: Peugeot 308 II. 1.6 THP 125: Zvok neogretega motorja

Napisal/-a enstot So jul 04, 2015 10:01 am

Rešitev je zelo enostavna; menjaj znamko, po možnosti tudi državo!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 134 gostov