Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MaKo
Uporabnik
 
Prispevkov: 862
Pridružen: Po jul 14, 2003 10:05 am

Volanski mehanizem?

Napisal/-a MaKo Ne feb 15, 2004 6:52 am

Lep pozdrav. Jaz imam en problem, ki mi kar precej para zivce pri voznji.
Gre za Ford Fiesto in sicer: ko je volan v ravnovesni legi (naravnost) ga je iz te lege dokaj tezko obrniti za kako cetrtino kroga levo ali desno. Ko ga obrnes za to cetrtino, gre naprej lazje. Ko volan obracas se to ponovi nekako vsak obrat. Se vecji problem pa je, ko volan iz skrajne leve ali desne lege obracas proti ravnovesju. Nekaj casa se normalno obraca sam nazaj, potem pride zopet del obrata, ko se kar ustavi za trenutek in mu moras malce pomagati, da se obrne, potem gre zopet sam in tako naprej. In morate mi verjeti, da je to kar mucno tukaj po nasih ovinkih.
Torej, ce ima kdo kaksno idejo kaj bi to lahko bilo bi bil zelo vesel za odgovor.

:bow Hvala :bow
MaKo
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a din Ne feb 15, 2004 7:16 am

Domnevam, da je bil ta simptom že ob nakupu avtomobila. Potemtakem je verjetno prejšnji lastik zaradi prevelike zračnosti v srednjem položaju volanskega mehanizma "pritegnil" vijak (pri polžu) za nastavitev te zračnosti. S tem je hotel samo skriti obrabo (okvaro) volanskega mehanizma. Probaj kaj nastavit, ampak večinoma je ravno v srednjem položaju obrabljen in se tega več ne da (oz se ne splača) popravit. lahko se pa seveda motim. V vsakem primeru pa poglej če je sploh kaj olja not.
Slika
 
MaKo
Uporabnik
 
Prispevkov: 862
Pridružen: Po jul 14, 2003 10:05 am

Napisal/-a MaKo Ne feb 15, 2004 7:22 am

Poglej cudno se mi zdi, ker imam jaz ta avto sedaj ze nekako dve leti, pa ni bilo tukaj nobenih problemov. Zadnji tedem pa mi ga je zacelo nekaj zafrkavati. A je mozno, da ime tudi kaj veze z zimskimi gumami. Cez zimo sem imal malce bolj napumpane in sem opazil, da mi jih nekoliko prevec pobira po sredini. Pred kakim tednom sem spustil ven malce zraka na neko normalno stanje. Imajo pa gume nekaj vez zunanjega roba kot posredi! No samo to ne vem ce kaj vpliva!

LP
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a din Ne feb 15, 2004 7:30 am

Kolko imaš široke gume in kako hiter si v ovinkih? če si hiter pol je to vzrok za obrabo zunanjega roba :P .

Za takšen simptom pa gume mislim da nimajo nobene veze. Res probaj pogledat olje, mogoče pa ga je zmanjkalo. Pa kakšen sistem volana ima fiesta? zobato letev al polž?
Slika
 
MaKo
Uporabnik
 
Prispevkov: 862
Pridružen: Po jul 14, 2003 10:05 am

Napisal/-a MaKo Ne feb 15, 2004 9:14 am

Fora je v tem, da jaz pozimi namenoma nisem ravno hiter v ovinkih! Zato tudi NIMAM pobranega zunanjega roba ampak gume so posredini malce pobrane, tako da je robov za en ali dva mm vec!!! Zimske gume pa imam 165/70-13. No pa saj ce to nima nobene veze (verjetno jo nima) potem ni vazno! Ko pridem domov bom preveril olje! Upajmo, da je to... Glede sistema volana pa res ne bi vedel :oops:...bom pa ugotovil...
 
MaKo
Uporabnik
 
Prispevkov: 862
Pridružen: Po jul 14, 2003 10:05 am

Napisal/-a MaKo To feb 17, 2004 7:34 pm

Zadeva je popravljena! Zanic je bil volanski krizni zglob - ja tako se rece tej zadevi.
Sedaj dela kot mora... :P
Stroski: 7500 (zglob) + 2000 (mehanik)
 
Uporabniški avatar
Slater
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So maj 31, 2003 3:20 am

Napisal/-a Slater To feb 17, 2004 7:43 pm

enak problem imel na avtu od Lubice - menjava volanske letne in problem rešen. Avto je dobil orenk šus v desno kolo.
Slika
 
tromat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To dec 09, 2003 12:20 am

Napisal/-a tromat Sr feb 18, 2004 2:21 pm

ojst moram pa volan obrnt za ene 15-20 stopinj v desno, da se lohk pelem naravnost. sicer ni ne vem kako motece sam me zanima kje se to da nastelat, pa ce je to lahko kej nevarno.

lp
 
Uporabniški avatar
Slater
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So maj 31, 2003 3:20 am

Napisal/-a Slater Sr feb 18, 2004 3:13 pm

Če so ti kdaj delali optiko ali pa menjali kak volanski del, ti niso volana prav nastavili. To ti lahko spedenajo na optiki.
Če pa hočeš pocen čez priti, pa dej volan dol in prestavi "ripne". Čeprav se tega načeloma ne dela.
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 143 gostov