Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
tromat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To dec 09, 2003 12:20 am

Pomoc pri Fordu

Napisal/-a tromat To feb 17, 2004 9:55 am

Oj
Imam Ford fiesto 1,4i ghia letnik 92.
Zanima me ce ima kdo kaksen link ali kaksne podatke o sistemu vbrizgavanja. Namrec pokvaril se mi je senzor za pomik lopute pa me zanima kakotocn to dela. Mam motor F6E, ce pa se ne motm zadeva uporabla Bosch Mono-motronic sistem. Ali mogoce kdo ve kolk ta zadeva stane (senzor).
Za kakrsnokoli pomoc bom hvalezen.

lp
 
Uporabniški avatar
PriSon
Novinec
 
Prispevkov: 177
Pridružen: Sr avg 13, 2003 12:48 pm

Napisal/-a PriSon To feb 17, 2004 10:40 am

Vse kaj boš novo kupil bo te drago stalo in se ne splača!!! Pojdi na odpade pogledat, morda boš imel srečo! Kaj ti avto cuka in mu obrati padajo ali kaj je narobe?
 
Neo
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: Če feb 06, 2003 1:48 pm

Napisal/-a Neo To feb 17, 2004 12:14 pm

Ojla!
Imam tud ford fiesto sam 1,1i, men se je tud predal ta senzor. Za novega sem mogel odstet 36,000.!
Nevem ce se da dobit neorginalen del, ampak vseeno kupi originalnega ker je ta senzor zelo obcutljiv in natancen!
Dela pa ti na tem sistemu da (cicer je potenciometer) meri kot lopute, in tako doloci eno napetost ki poslje krmilnemu sistemu,ta pa doloci kolicino vbrizga z pomocjo tega pa se mnogo drugih senzorjev.Mnogi senzorji: senzor temp.zraka, senzor.temp vode, MAP oz, senzor podtlaka, lambda sonda,senzor klenkanja (ce imas) torej z pomocjo teh doloci kolicino. (mislim da sem glavne senzorje napisal, ce sem slucajno kerga pozabil,ne delat iz tega neko novo debato! Hvala)
AJA PA SE TO!!!
1, Bodi srecen da imas FORDA, ker se pri VW neda menjat samo ta senzor,moras menjat celo ohisje centralega vbrizga (v katerem je not ta senzor), kaj pa seveda MNOGO vec STANE! Npr. sem bil pri BOSCH servisu in so menjali golf3 ravno ta senzor in je prisel nekje 130,000 z ohisjem vred!Brez ohisja pa se ne da kupit!
2, samo pooblasceni serviser al bosch serviser ti naj zamenja ta senzor, ker je pomembno da se nastavi OSNOVNI KOT!!!!!!! Ravno zaradi tega se ne da nastavljat VW motorje!!!
Prijetno branje!!!
 
tromat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To dec 09, 2003 12:20 am

Napisal/-a tromat To feb 17, 2004 8:41 pm

Oj
THNX NEO.

A pol svetujes da grem po novga. Kej poznas kam bi se to lohk slo iskat?
Al pa ce mogoce poznas kje ksn odpad, k bi se dal to staknt. K mam obcutek da teh Fiest le ni tolk tle v SLOVENIJI pa bi mogoce se kej v Italiji dobil? K tole je res kr dost kesa. :?

Pa se neki me zanima. Pri merilniku temperature se mi kazalc dvigne sam do unga polja NORMAL-do spodnje meje. Nikakor ne pride cez pa sm na mestu avto tolk cajta pustu przgan, da se je vklopu ventilator. Ma tud to kej veze s preveliko porabo - termostat-pa kako je to povezan s porabo. aja zre mi pa tm cca10-11L :cry:
 
Uporabniški avatar
Nu-NRG
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2344
Pridružen: Pe okt 03, 2003 11:56 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Nu-NRG To feb 17, 2004 10:42 pm

Zadeva je en potencimeter ki je vezan na loputo za dovod zraka motorju. Ubistvu da zadeva pove kolk goriva vsprica v motor .. odvisno od odprtosti lopute .. toerj pohojenega gasa .. Zadeve je zelo natancna .. tako da probat dobit ohranjen deli ali pa kar novega.
Prosim, naredite mi ta forum spet normalen!
 
Neo
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: Če feb 06, 2003 1:48 pm

Napisal/-a Neo Sr feb 18, 2004 9:43 am

Ojla.
Vsekakor menjaj termostat!
Sem mel tud fuc,pa isti problem sem, voda se ni segrela - torej avto vedno dela pod cokom!
 
tromat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To dec 09, 2003 12:20 am

Napisal/-a tromat Sr feb 18, 2004 2:14 pm

oj

sm sel dons na summita in zadevo kupu kr novo. Kosta 31.300 pa je mislila prodajalka da sm ne vem kaj kupu, k sm sel pa vn pa prjav no pa si dobu eno mjhno skatlco. Sm mislu da se mi bo utrgal.

Jutr grem zamenjat, pa na tester, pol bomo pa vidl ce bo OK. Ker ce ne bo bom popenil. Al bom pa vzel macolo pa orenk uzgal po ponku. Pravjo da pomaga.

Aja pa se to.

Ali pasejo beli sprednji zmigovci na ta letnik fieste, k zdej mam une grde oranzne pa bi jih rd zamenjal, pa kolk kostajo?

lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Musicman in 119 gostov