Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a luks104 To feb 16, 2016 8:36 pm

Zanimivi argumenti....Glede na to, da mrzli zagoni škodujejo dizelskim motorjem, bi se verjetno na daljši rok splačalo. Ampak spet moraš preraračunati, koliko let bi ga moral imeti. Verjetno je to bolj uporabno za tiste, ki živjo na severu. Sam tok, da pofirbcam: kje oz. kako bi lahko naknadno namestil ogrevanje motorja, če avto nima webasto-ja?
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a luks104 To feb 16, 2016 8:46 pm

Pozabil sem napisati kratek update na originalno temo: avto je medtem prevozil 300 km, modrega dima ni bilo, raven motornega olja in hladilne tekočine je enaka, pri zagonu se za kratek čas pojavi bel dim, ki je primeren temperaturam.
Za moj konkretni avto sem se pa pozanimal na servisu. Oljna pumpa ni več gnana prek ketnce ampak prek zobnikov (vgrajena je bila v avtomobile do letnika 2005/06, točnega datuma nevem), sama pumpa pa je bila obnovljena. Načeloma zdaj to problema z šestkotnim štiftom ne bi smelo biti.
Hvala in LP
 
mohar.brane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe mar 11, 2016 10:37 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a mohar.brane Pe mar 11, 2016 10:53 pm

Mene pa zanima kaj se zgodi če večkrat prekineš regeneracijo.Večkrat slišim ventilator ko ugasnem avto.To pustim 3x da ne naredi regeneracije potem pa grem kakšen krog več brez potrebe,da jo naredi.Brez veze vožnja.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a abbe Pe mar 11, 2016 10:59 pm

to pomen da mas velik kratkih relacij in da bi morau met bencinarja
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a Fan So mar 12, 2016 1:09 am

X2

Ko se doseže limit neuspelih regeneracij, se bo prižgala opozorilna lučka .......................... potem bodo pa stroški - menjava DPFja in ponovno programiranje motorne elektronike. Ja res: "Brez veze vožnja." :D
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mohar.brane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe mar 11, 2016 10:37 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a mohar.brane So mar 12, 2016 11:38 am

Regeneracijo mi dela na približno 300 km.Dela jo skoraj 20 km.Na servisu so mi rekli ,da se preveč obremenjujem s tem ventilatorjem in naj se ne vozim brez potrebe ,da bo avto že sam naredil regeneracijo.Bom videl kaj se bo zgodilo.Vozil bom do rumene lučke-opozorila.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a hahehihoh So mar 12, 2016 12:05 pm

Kakšen avto in motor pa imaš?
 
mohar.brane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe mar 11, 2016 10:37 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a mohar.brane So mar 12, 2016 3:22 pm

VW i.6tdi bluemotion.
 
mohar.brane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe mar 11, 2016 10:37 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a mohar.brane So mar 12, 2016 3:29 pm

VW 1.6 tdi.Ne vem ali samo pri vw dela ventilator če ne naredi regeneracije,ker imam prijatle ki imajo tudi dizle in bolj kratke relacije pa nobeden ne sliši ventilatorja in ne ve kdaj naredi avto regeneracijo.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a hahehihoh So mar 12, 2016 3:31 pm

Jaz imam Citroen 1.6 e-HDI nove gneracije.

Ventilator večjrat slišim, mislim pa da to ni dober pokazatelj tega, ali avto dela regeneracijo.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a abbe So mar 12, 2016 11:06 pm

v teh mrzlih dneh edini pokazatelj pri vw.
sj ventilatorja ne vrti pri vseh avtih
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a sašo5 Ne mar 13, 2016 10:01 am

mohar.brane je napisal/-a:VW 1.6 tdi.Ne vem ali samo pri vw dela ventilator če ne naredi regeneracije,ker imam prijatle ki imajo tudi dizle in bolj kratke relacije pa nobeden ne sliši ventilatorja in ne ve kdaj naredi avto regeneracijo.

ventilator ne vrti zastonj še nekaj minut, če regeneracija ni zaključena, temperature se približajo št. 800 nekaj mora pohladit sistem......ko se bo prižgala rumena lučka, bo treba na servis, da se naredi prisilna regeneracija s testerjem...

PS. jaz tudi še "en krog" naredim, če se regeneracija ni zaključila pa sem recimo že prišel na cilj....
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a RedBaron Ne mar 13, 2016 10:20 am

Na Fordu (S-max) deluje ventialtor na polno med regeneracijo. Zvok motorja se spremeni (postane bolj bobneč) ter malenkost cukne, ko odvzameš gas. Če ga takrat pritisneš (zna kar fajn pokadit), se regeneracija zaključi bistveno hitreje, kot će voziš umirjeno.

Če prekineš regeneracijo, se ventilator ugasne (ne lavfa pri ugasnjenem avtu), zunaj avta smrdi po zažganem. Ob naslednjem zagonu pa se regeneracija ponovi, ali pa tudi ne (zgleda odvsino od tega, kako "daleč" je prišel z prejšnjo regeneracijo).

So pa vsekakor intervali med regeneracijami daljši, če se le-te izvedejo do konca (v enem kosu) in pa če ga pogosteje pritisnem do rdečega polja :)
 
mohar.brane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe mar 11, 2016 10:37 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a mohar.brane Ne mar 13, 2016 8:17 pm

Ali je to normalno pri meni se izvaja regeneracija še prej kot na 300 km. A se da morda kaj naredit bom poklical na servis da bi se izvajala kasneje na več prevoženih km. Morda se da kaj računalnik posodobit.
l.p
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a motom Ne mar 13, 2016 8:59 pm

Se ne da.
Razlog pogoste regeneracije:
- kratke vožnje in prekinjene regeneracije
- filter zamašen s pepelom, ki se ga ne da odstraniti in bo potrebno menjati filter.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a Ivan36 Ne mar 13, 2016 10:34 pm

In tu pridemo do spoznanj, da Dizel ne paše v vsako hišo! Torej več AC in hitrih lokalnih cest podaljša učinek regeneracije, mesto pa kratke relacije pa ne. Passat letniki 06 so na sredini med števci imeli opozorilo DPF reinigung pilo je preko 8,9 litra in do ene 15km. Zanimivo je bilo, da se je vklopil po prevoženih 360km in hitrosti 140kmh v glavnem AC SLO/ IT. Pa še nekaj je bilo lastnik je prvič to opazil :lol: :huh: koliko teh regeneracij je preskočil pa.....
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a abbe Po mar 14, 2016 3:23 pm

pa sj to je vsakomu jasno da dizel ni za v mesto no.
dizl je za dolge relacije mišljen bil že od vekomaj.
amapk ker vsi gledajo/mo na porabo smo vsi začel kupovat dizle tut za p mestu in vse je blo ok dokler niso začel z egrji pa dpfji srat.
od tam naprej pa gre samo še na slabše če se voziš veliko po mestu.
sploh se to dogaja ljudem ki vozijo zelo varčno in gledajo na vsak deci goriva,potem dolgoročno imajo škode za 2000 litrou, ker jim je težko vsake tolk cajta mal prtisnt avto v obrate da mal zadiha,oz ker jim je težko narest en dodaten krog za brezveze.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a mrtwelvetrees To apr 12, 2016 1:14 pm

zakaj proizvajalci avtomobilov ne naredijo kakšnega opozorila (da računalnik izpiše) ko se dela regenaracija ??? zakaj ne ?

Za tiste ki delajo krate vožnje, pristanejo na servisu da jim ročno vklopijo regenaracijo, ....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a pskoda To apr 12, 2016 1:31 pm

Dizel NI za namenjen za kratke razdalje oz sem ter tja ni problem, da pa to počneš vsakodnevno boš pa imel probleme čeprav ima lučko, opozorilo za regeneracijo ali pa ne. Problem ni samo v DPF-ju
Lp
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Vprašanje o regeneraciji DPF-a

Napisal/-a Black_Racer® Sr apr 13, 2016 8:33 am

Vedno pustite da naredi regeneracijo do konca in ne ugašajte vmes motorja ker bodo posledice ;)

Jas sem na svojem grande puntotu kar blendiral egr ventil ter odstranil dpf filter in mi je mojster to porihtal v računalniku in vnesel vrednosti tako da sedaj nič več ne dela regeneracij pa še avto boljše gre in malo več navora ker ga ne duši ta BV filter :D

To je za mene spet ena zadeva ki je za brezveze na avtih, res da ko ne dela regeneracije slabih plinov skoraj da ni, ko jo pa dela pa 3x huje onesnaži za vse nazaj in sčisti filter pa še poraba s dpf filtrom večja ker se avto z njim bolj muči tako da za mene je ta zadeva kr neki :roll:
1 3 5
2 4 6 R
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 129 gostov