Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a nejc1986 Po mar 14, 2016 8:39 pm

Se moje mnenje,zadnjih enajst let si lastim izpit,v tem casu imel 5 razlicnih avtomobilov.... v tem casu naredil,predvsem po zaslugi tega da sem poklicni voznik,blizu milijona km,torej imam nekaj izkusenj z razlicnimi servisi,okvarami,serviserji... ceprav dalec od tega da sem tehnicni tip,popravil se niti slucajno ne lotim sam....

Prvo kot prvo ,vsak te lhk okol prnese, pooblascen,nepooblascen,z racunom,brez njega,un za 30eur na uro al pa un za 40eur na uro... prnest olje na servis zato ker bi se bal da bo nalil slabse olje je bedarija,kdor bo hotu nalit xy bo to naredu.

Tud sam kupujem olje in material v lastni reziji,ker je ceneje. Ker ne serjem dnarja, in ker nevem zakaj bi dal xy eur vec za isto stvar. Ce serviser tekom servisa ugotovi da je potrebno se kaj drugega zamenjati ali popraviti, ne kompliciram in mu recem naj zrihta,da svoj del po svoji ceni. Je pa res da vedno ko se narocim na servis povem in vprasam ce se strinja s tem da prinesem material s sabo in nikoli ni bilo problemov. Kako odplacuje delavnico,kako placuje delavce,kaj pocne z davkarijo,kako si pokrije stroske me ne zanima in se me ne tice... dobim racun in to je to. Tako kot se nikogar ne tice kaj naredim z denarjem ki mi ostane zarad tega ker sem si vzel eno uro in nabavil material v stacunah in ga nesel na servis. Ko mi ga bodo pa na servisu ponudli po vsaj priblizno podobni ceni ga bom pa tm vzel...

Sicer pa po mojih izkusnjah v lj za mali servis vzamejov max 30do40eur. Z racunom. Uro do uro pa pol dela. In ce so fer,ce me
poklicejo ce so potrebna dodatna popravila,ce so tocni,ce mi sami od sebe pokazejo zamenjane dele,ce dajo na zic in volan pvc prevleko,ce recemo kaksno lepo besedo,jim dam 10eur tringlta... in,ja,zdj bo kdo reku d nism nc naredu... ampak...vec kot 10eur prihranka mi pomeni to,da se lhk kadarkol ustavim na dolocenem servisu,in mi kako malenkost zrihtajo prek vrste,tud zastonj,al pa sam pogledajo na hitr in me vsaj pomirijo d ni nc resnega. ne bom pa dal za olje 10eur na liter,ce dam lhk 6eur.Tak servis je pa treba najdt,in ko ga najdes ga ne spustit. Predvsem pa,lepa beseda lepo mesto najde,tudi in predvsem pri teh stvareh... debata d bo poceni servis zasustrou stvar,drazji pa ne,pa mislim da je brezpredmetna... prej je to odvisno od tega kok ga priganjamo,kok pametujemo,kok ma izkusenj z nasim avtom ipd...

Upam da nisem bil predolg,ne komentiram pogosto,ko pa,pa imam kej za povedat...
Verjamem da se kdo ne strinja z mano,jst pac povem svoje mnenje ki upam da bo komu koristilo,ce pa ne pa tudi prav...

Lep pozdrav...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a cc09 Po mar 14, 2016 10:37 pm

Mi smo imeli Renaulta nekaj let nazaj in je bila neka serijska tovarniška napaka(teleskopi) za katero smo šele na servisu izvedeli in so nam jih zastonj zamenjali. Če bi ga tisto leto peljali k popoldancu tega ne bi izvedeli in bi verjetno čez 1 leto morali sami menjati na svoje stroške.

Resna firma bi te o tem obvestila po pošti. Ti si zaradi tega zadovoljen z renaultom, pa še na njihove uradne servise rad hodiš, mene pa to direktno odbija od njih. Ker takih serijskih napak so imeli in še imajo kar nekaj, pa ne naredijo vpoklica.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Fan To mar 15, 2016 1:18 am

cc09 je napisal/-a:Resna firma bi te o tem obvestila po pošti.


Obstaja več vrst vpoklica, javni in tihi. Pri javnem se obvesti lastnike vozilo po javnem občilu, pri tihem se menja dele na pooblaščencu zabeleži zaznamek in o tem lastnik ne ve nič.
To prakso imajo vse znamke vozil!!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Fnatic To mar 15, 2016 8:35 am

Moj ''popoldanc'' mi računa 5eur za cel servis (olje po 9eur, filter 3eur). Ima neverjetno gnečo zaradi cen in mi je sam rekel, da se mu ne gre za nek denar. On bolj uživa v tem delu, pa še kapne mu malo zraven. Ampak sem ga vprašal, če vzame še koga sedaj in je dejal, da enostavno nima časa.

Drugače pa ni prostora itd..jaz sem menjal amortizerje, oljni filter, gume in še kaj za blokom, ko me je 50 sosedov najmanj gledalo. Ljudje so počasi mimo vozili in opazovali, še policaji so šli parkrat mimo preverit dogajanje (da ne govorim o 22obiskih22 nepoznanih ljudi, ki morajo vse ovekovečit in mi dat kak nasvet). Ampak mene to ne gane. Orodje si od enega in drugega sposodil, vzel svojo dvigalko in gremo. Tako da vse se da, če se hoče.

Res je, da je avto star in zato tudi opravim take stvari sam ampak je zabavno, čas gre tako ali tako pa še naučiš se kaj novega.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a D12J12 To mar 15, 2016 1:14 pm

Za v naslednje, če imaš svoj material ga pelji v AMZS. Jaz kot član imam nekaj popusta, tako da mi za menjavo olja in filtrov računajo dobrih 12€ ( svoj material), ko pa še nisem bil član je pa bila cena okoli 17€ če se ne motim. Pri tem mi še pregleda vozilo in zapeljem čez tehnični pregled brezplačno.
LP
 
dubman83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po dec 10, 2018 12:55 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a dubman83 To jan 15, 2019 8:42 pm

Pozdravljeni,

obujam že nekaj let mrtvo temo.

Iščem nepooblaščenega mehanika ali popoldanca za mojega Forda(seveda ni nuno samo za forde...) v Ljubljani.
Do sedaj sem ga vozil mehaniku ob Zbiljskem jezeru in mislim, da za nekatere zadeve ga bom še. Problem je, ker vsakič zgubim kar nekaj časa, da iz centra Lj pridem do njega in pol z busi nazaj v center. Zvečer ali naslednji dan pa spet na izlet do zbiljskega...

Trenutno imam problem z ležajem, vsaj tako mislim. Pri vožnji, tudi pri nizkih hitrostih, se sliši čeden zvok (da-da-da-da... helikopter). Ne vem točno locirati predela od kod bi lahko prihajalo. V enem izmed prejšnjih postov so mi svetovali naj preverim zaščitno plastiko na podvozju in izpuh. Ena plastika je bila res malo odvita in zgleda, da ni bila vzrok motečega zvoka.

Ford mondeo, 2.0 tdci, 2005, 215000km

Prosim za kontakte in nasvete,

hvala in lp
 
rokibalboaaa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne sep 04, 2022 12:50 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a rokibalboaaa Ne sep 04, 2022 10:18 pm

Fnatic je napisal/-a:Moj ''popoldanc'' mi računa 5eur za cel servis (olje po 9eur, filter 3eur). Ima neverjetno gnečo zaradi cen in mi je sam rekel, da se mu ne gre za nek denar. On bolj uživa v tem delu, pa še kapne mu malo zraven. Ampak sem ga vprašal, če vzame še koga sedaj in je dejal, da enostavno nima časa.

Drugače pa ni prostora itd..jaz sem menjal amortizerje, oljni filter, gume in še kaj za blokom, ko me je 50 sosedov najmanj gledalo. Ljudje so počasi mimo vozili in opazovali, še policaji so šli parkrat mimo preverit dogajanje (da ne govorim o 22obiskih22 nepoznanih ljudi, ki morajo vse ovekovečit in mi dat kak nasvet). Ampak mene to ne gane. Orodje si od enega in drugega sposodil, vzel svojo dvigalko in gremo. Tako da vse se da, če se hoče.

Res je, da je avto star in zato tudi opravim take stvari sam ampak je zabavno, čas gre tako ali tako pa še naučiš se kaj novega.


Zivjo bi mi mogoce dal kontakt od tega mehanika na zs ce se dela? Lp Hvala
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a limas Po sep 05, 2022 9:41 am

Fnatic je napisal/-a:Moj ''popoldanc'' mi računa 5eur za cel servis .


To je tvoj prijatelj ali znanec, zato je cena 5 eur.
V Ljubljani delajo popoldanci za 15-20 eur brez računa, seveda pod pogojem, da se poznate.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a limas Po sep 05, 2022 9:43 am

rokibalboaaa je napisal/-a:
Zivjo bi mi mogoce dal kontakt od tega mehanika na zs ce se dela? Lp Hvala


Saj je napisal, da ne sprejema novih strank.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Blinder Po sep 05, 2022 11:04 am

Pa tisto so podatki iz 2016. Tudi če je delal za hobi, se je po šestih letih verjetno že naveličal skos rihtat avte
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Mehanik v Ljubljani (menjava olja)

Napisal/-a Kristjan123 Po sep 05, 2022 5:59 pm

"Ena zgodba je če sta v prijateljskem ali družinskem odnosu potem se itak kompenzira s kontra uslugami ali je pač v "zlahti in je zastonj. Za vse ostale
5 eur je žalitev pa tudi ce zahteva toliko mu stisneš vsaj dvajsetaka pa tudi ce je samo menjava olja. Toliko je treba vseeno cenit delo in čas nekoga. Da bi pa šel nekdo sraufat za 5 eur na uro in bi mu za menjavo sklopke recimo "stisnil 15-20 eur" bi me bilo sram. Hodim raje peš kot, da bi tako razmišljal in funkcioniral.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov