Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
dirok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če mar 17, 2016 9:22 pm

Golf voda v peni

Napisal/-a dirok Če mar 17, 2016 9:36 pm

Dobr večer,pri Golfu 2013 opažam da ko dežuje se pri sprednjem pragu pod stebričem v sivi peni nabira voda.Ko z roko pritisnem nanjo teče od nje.Kako naj to popravim,lahko peno vn potegnem ali zakaj je notri.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a čare Če mar 17, 2016 9:50 pm

Če jo boš vzel ven bo pa žvižgalo pri višjih hitrostih.To bo kar normalno.
 
dirok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če mar 17, 2016 9:22 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a dirok Če mar 17, 2016 9:57 pm

čare je napisal/-a:Če jo boš vzel ven bo pa žvižgalo pri višjih hitrostih.To bo kar normalno.

kaj če jo ven vržem pa notri porinem kaj takga ki ne vpija tekočine.Pozimi mi lahko prag začne gnit.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a čare Če mar 17, 2016 10:08 pm

Če se pena ne goni in prag ni podrsan ne bo začel gnit...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a pskoda Pe mar 18, 2016 8:15 am

Pa kakšno peno imete to? Pri mojemu je v prednjem blatniku črna in je bolj trda kot ne in ne vpija vlage. Avto je pa novi seat leon
Lp
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a Black_Racer® Pe mar 18, 2016 10:35 am

Tisto peno pusti notri je zaradi umazanije da zadrži koliko ti uide na špranjah mimo pvc podblatnika da ti direkt ne meče k vratim
1 3 5
2 4 6 R
 
dirok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če mar 17, 2016 9:22 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a dirok Pe mar 18, 2016 5:50 pm

pskoda je napisal/-a:Pa kakšno peno imete to? Pri mojemu je v prednjem blatniku črna in je bolj trda kot ne in ne vpija vlage. Avto je pa novi seat leon

Črna,sivo isto klinac.Težko vrjamem,sosedov pob ima 2 leti starega Seat leono in isti problem.Kaj da notri vržem stiropor ali stekleno volno?Sosed jo bo posprejl s silikonom.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a yashica Pe mar 18, 2016 7:12 pm

Peno odstrani in na pločevini naležne površine premaži s trdim voskom, da narediš bariero, potem pa peno namesti nazaj. Enako velja tudi za tisto pod blatnikom.
Če vpija vodo bo v prihodnje enak problem z rjavenjem, kot je to npr. pri MK4, MK5 in MK6.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
dirok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če mar 17, 2016 9:22 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a dirok Pe mar 18, 2016 7:50 pm

2 peni sta??Kako se pride do druge ker ta je mokra kot vileda.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a yashica Pe mar 18, 2016 8:04 pm

Odstranit bo potrebno notranjo pvc kolotečno plastiko, to boš moral pa v vsakem primeru, če hočeš odstranit peno o kateri je govora.
Pri sedmici naj bi bil material bolj stiroporast in nevpojen, ampak OK, če vpija vodo kot goba, stori to kar sem napisal.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a pskoda So mar 19, 2016 7:38 am

Ja pri leonu sem jo potipal in tista v blatniku je res bolj stiroporasta, trda ker pena je mehka. Ista je zgornja pri patu od pokrova motorja.
Če bi to izolacijo upognil bi sigurno počla, ker peno lahko zviješ kolikor hočeš in ne bo počla
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a yashica So mar 19, 2016 11:45 am

Pravzaprav je pri predhodnikih en tak penast material, ki se z lahkoto lomi in trga, če ga zvijaš :roll:

Pena pod blatnikom je že pri štirki povzročala težave z rjavenjem in se je enako vpojen material uporabljal še pri petici in kasneje šestici (enako pri ostalih koncernskih modelih). Serija pet sprva tega kosa pene proti vratom niti ni imela in so ga dodali, ker se je za kolotečno plastiko prekomerno nabirala svinjarija in v zimskem času še led in, ko si v zmrzali odpiral vrata, se je spodnji rob vrat enostavno zvil ( zunanja pločevina, ker so vrata iz dveh delov).
Prag je rjavel tudi brez vodovpojne pene (proizvodna napaka) in so kasneje izdali tpi za saniranje rje, ta je bil izdan tudi za golfa 6. Kako se bo tu izkazal golf 7 in druščina bomo pa še videli.
Golf 5 je imel težave tudi z rjavenjem spodnjega dela vrat (na spoju med notranjo in zunanjo pločevino) in so zadevo tovarniško odpravili šele v letu 2007.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a sova501 So mar 19, 2016 2:54 pm

Tudi jaz sem na svojem golfu 7 imel(dokler sem ga imel) ob deževju moker filc/peno tam kjer se sprednja vrata odprejo in se vidi- od praga pa nekje do polovice višine je bila po navadi mokra/vlažna pri deževju, sneženju,... Bolj kot je deževalo bolj je bila mokra, se je pa pri lepem vremenu, če si malo pustil vrata odprta posušila do konca. Tudi vosek pod tlakom (v spreju) obstaja, mogoče še s tem lahko probaš ko se posuši, preden ga razdiraš.
Nov model leona pa ni nič drugače narejen kot golf 7. Pri leonu so nekateri imeli še napako s tesnili sprednjih vrat da so prepuščala vodo. Verjetno so jo že odpravili.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a yashica Ne mar 20, 2016 10:29 am

Brez odstranjevanja kolotečne plastike se ne da nič zaščititi. Tu imaš primer predstavitvenega golfa 6 iz leta 2008 in pozicijo vodovpojne pene:
Slika

Brez razdiranja ne moreš narediti popolnoma nič, ker prav nikjer ne prideš zraven, da bi naredil tako kot se zagre. Sam imam golfa 6 in prva stvar po nakupu novega je bila dodatna zaščita celotnega vozila (avto je bil teden dni na klocnah in dvigalu).
Ko odstraniš pvc kolotek, te zadaj čaka pena, ki s časoma povzroči izbruh rjavenja:
Slika
Slika

V mojem primeru sem vozilo po odprtih in polodprtih delih zaščitil s trdim voskom, ki ne poka (predeli dvojne pločevine so predhodno brizgani s penetracjskim voskom, ki preprečuje nastajanje kondenza pod trdim zaključnim voskom). Ker imam jeseni "ritual" montaže zavesic in spomladi še postopek v obratni smeri, spotoma odstranim še nabrano nesnago in obnovim zaščito na predelu, ki je podvržen rjavenju:
Slika

Tudi golf 7 ima vložek na vrhu blatnika ter proti vratom in kako boš brez podiranja to odstranil in mesto stika s pločevino preventivno dodatno premazal z neko zaščito?

Kataloška št. tega kosa naj bi bila pri mk7 5G0 864 235 A, a videz samega materiala me ravno ne prepriča, da tole ne vpija vode. Prej nasprotno :roll:
Slika
Slika


Za info.: Takole sem predel zaščitil po saniranju rje na znančevem golfu 4 (pretvornik rje, 2-K epoksi primer, 3M kavčuk zaščita) . Za finiš sem izdatno nabrizgal še vosek Dinitrol 77B, seveda iz kartuše in brez potisnega plina. Ta model zadaj nima pene (razen na vrhu blatnika), se pa nabira svinjarija, ki posledično zadržuje vlago in ustvarja pogoje za rjavenje. Slednje se dogaja tudi pri ostalih modelih, seveda je enako ali podobno tudi pri drugih znamkah:
Slika
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
dirok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če mar 17, 2016 9:22 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a dirok Ne mar 20, 2016 3:32 pm

Pričakoval bi da je to urejen že ob nakupu avta in da so časi k se je to na zastavah počel mim.
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a Black_Racer® Ne mar 20, 2016 9:27 pm

Ja to peno pa res ven dati mi jih pri vsakem ven poberemo na šihtu ker rjavijo in to zelo, tisto ki je pa samo zaščitna da ne gre svinjarija pri a stebričku pa pusti ni nič kriva za rjavenje...
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a yashica To mar 22, 2016 12:12 pm

Pri svojem mislim zadevo "nadgradit" z novim setom izolacije, ki je iz nekoliko drugačnega materiala in preventivno vse kose dipat s prozornim plastidipom (če le ne bo reakcije), da ja ne bo vpijalo vode. Te kose sem danes zjutraj tudi dobil in prvo pade v oko izolacija na blatniku, v smeri vrat, ki ima spodaj kakšnih 7 cm materiala podobnega stiroporu in definitivno ne vpija vode. To je točno ta predel, ki sede na spodnji del blatnika in v primeru stare penaste izvedbe povzroča rjavenje. Da prvotna izvedba ne povzroča rjavenja blatnika, ne drži ;) Če bi bilo vse OK ne bi šli pri stari mk6 spreminjati izvedbe in posledično kataloške številke. Ko bo več časa zadevo poslikam, da se bo točno vedelo o čem govorim.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf voda v peni

Napisal/-a yashica So mar 26, 2016 12:25 pm

Nov blažilnik namenjen vgradnji na notranji strani blatnika, pod A stebričkom:
Slika

Detajl spremembe. Spodnji del, ki naleže na blatnik iz drugega materiala( slikana je stran proti vratom, tako da se pri odprtih vratih ta del vidi in takoj ugotovi katera verzija je na avtu):
Slika

Tudi izolacija pod vrhom blatnika je iz drugega materiala in precej ožja od stare ( vidna vgrajena na zgornji sliki mk6)
Slika
Slika


Golf 7, letnik 2013 ima vgrajeno enako vpojno izolacijo, tako da tu razlike s prejšnim modelom ni. Pri novejših nisem preverjal, niti me ne zanima. Glede na datiran datum ( 6. mesec 2015), bi ugibal, da ima vsaj modelno let 2016 enak material.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 146 gostov