Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
voznik5
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Če feb 12, 2009 10:51 pm

Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a voznik5 Ne mar 20, 2016 7:56 pm

Pozdravljeni!

Gre za Opel Astro J 1.6 bencinar 85km, 115KM, letnik 2010. Zgodilo se mi je že večkrat, in sicer avto začne cukati (nekje trikrat), vedno pri pospeševanju v 2 prestavi pod nizkimi obrati (ponavadi v rahel klanec), nekajkrat tudi v nadaljevanju v 3 prestavi, nato se pojavi napis Service ESP. Je že imel kdo to napako in kako ste jo odpravili? Kolikor berem forume vžigalna tuljava, kabli, kakšen senzor, nov software? Najlepša hvala za odgovore.
 
KlonoS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe dec 20, 2019 10:00 am

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a KlonoS Pe dec 20, 2019 11:28 pm

kako ste rešili problem z ESP ker jaz imam namreč isti problem :?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a void So dec 21, 2019 12:05 am

Se pravi motor pocuka in se prižge ESP napaka? Lahko da se ti izpiše napaka ESP, čeprav je razlog čisto nekje drugje. V primeru napake na motorju, lahko izpiše tudi ESP napako na ekrančku. Tester...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a cc09 So dec 21, 2019 7:52 am

Svečke ali cinšpula. Lahko tudi kabli do nje, samo manj verjetno.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a zk_eu So dec 21, 2019 8:41 am

Če je problem podoben kot zgoraj, je zelo velika verjetnost, da je vžigalna tuljava ali pa katera izmed svečk. Priklopite na tester, da preverite oziroma potrdite. Na teh motorjih kaj druga ne gre.

Če je vžigalna tuljava, kupite obvezno od Delphija in nikakor nobeno drugo!!! Je dražja kot tiste poceni, vendar avto bo delal tako kot mora. Ostale znajo hecati. Če so svečke, so v originalu Boscheve, ampak za svečke motor ni tako občutljiv če so kvalitetne.

Opel skoraj takoj izklopi pomagala, ko zazna kakšno napako in izpiše service ESP. Tako, da se ne sekirati za tisto :).

Pa ne vozi se preveč dokler ne urediš, da ne boš katalizatorja uničil po nepotrebnem.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 343
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a coco66 So dec 21, 2019 9:44 am

Original so Delphi, samo ne zdržijo glih preveč kilometrov.Cenovno ugodne in kvalitetne so BREMI,dobijo se pri Bartogu , samo pazi ker so dva tipa.Pri teh astrah so bili problemi tudi z termostati
 
meganboj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So jan 03, 2015 7:24 pm

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a meganboj So jun 22, 2024 10:38 am

Pozdravljeni
Meni se je tudi pred par dnevi vklopil esp service.Ce bi bilo kaj z vzigalno tuljavo narobe bi se sigurno kaj na delovanju motorja opazilo.Je pa zanimivo ta lucka se mi vzge samo zdaj ko so zelo vroci dnevi to pomeni sredi dneva zjutraj ali pa ponoci pa se ne.Se komu to dogajalo
Lp
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a frgo So jun 22, 2024 11:03 am

Service ESP je metala astra od moje žene, ko je bila slaba masa. Zraven je še displej na radiju sem pa tja požmigal. Sem predrkal kable in kontakte pa je bilo potem ok.
 
voznik5
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Če feb 12, 2009 10:51 pm

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a voznik5 Ne avg 11, 2024 4:54 pm

meganboj je napisal/-a:Pozdravljeni
Meni se je tudi pred par dnevi vklopil esp service.Ce bi bilo kaj z vzigalno tuljavo narobe bi se sigurno kaj na delovanju motorja opazilo.Je pa zanimivo ta lucka se mi vzge samo zdaj ko so zelo vroci dnevi to pomeni sredi dneva zjutraj ali pa ponoci pa se ne.Se komu to dogajalo
Lp


A ste ugotovili vzrok napake? Tudi meni se je danes za nekaj sekund prikazalo obvestilo Service ESP, potem ko sem sredi dneva prižgal avto. Prvih nekaj minut sem imel občutek, da je motor izgubil na moči. Po par minutah je vse normalno delovalo.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1296
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a mevden Po avg 12, 2024 6:41 am

Koliko star imaš akumulator?

Preveri njega.
 
voznik5
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Če feb 12, 2009 10:51 pm

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a voznik5 Po avg 12, 2024 6:52 am

mevden je napisal/-a:Koliko star imaš akumulator?

Preveri njega.


Hvala za odgovor. Akumulator je star 1 leto.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1296
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a mevden Po avg 12, 2024 11:59 am

Se dogaja ko je švoh akumulator, da se ob zagonu pojavljajo lučke,esp, abs, airbag....in akumulatorji crkujejo tudi poleti, niso imuni na tako visoke temperature. Bi se osredotočal na nizko napetost nekje. Akumulator, očiščene kleme, masa....
 
meganboj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So jan 03, 2015 7:24 pm

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a meganboj Če avg 29, 2024 4:01 pm

Pred par dnevi sem imel avto na servisu pri elektricarju( goreli lucki za esp in napaka motorja),menjal mi je lambda sondo in nek ventil.Lucke se mi spet prizigata.Serviser mi je omenil da moram menjat gibljivo cev na izpusnem sistemu saj je v slabem stanju in da je to vzrok da senzorji pol dajejo drugacne podatke .Bi blo mozno da je to vzrok
Lp
 
meganboj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So jan 03, 2015 7:24 pm

Re: Opel Astra J, Service ESP

Napisal/-a meganboj Po sep 02, 2024 2:56 pm

Danes menjal pregibno cev ,bila cela luknjasta samo lucke za esp in motor se vedno svetijo rumeno.Je pa zanimivo pojavila se kaki dan prej niva napaka.Ko menjam prestavo stisnem sklopko in spustim gas obrati na motoru pa se cudno obnasajo ,normalno bi bilo da obrati padejo meni pa se malo ustavijo na 2k pol pade na 1.5k in sele nato padejo na stangas,Stevilke tak okvirne .,v glavnem okrog teh dveh stevilk obrati nihajo malo gor malo dol in sele nato pade.Bi kdo vedo kaj bi blo to krivo
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov