Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
HUDE
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe jun 06, 2003 10:52 pm

Prosim za pomoc...

Napisal/-a HUDE Če feb 19, 2004 10:53 pm

Pozdravljeni vsi skupaj...Zanima me sledece...imam avto Citroen zx 1.6i,ki sem ga pred kratkim registriral...A me je na tehnicnem zvrgel zaradi plinov...je rekel da naj ga peljem le k mehaniku da je to malenkost,ces da na vplinjacu ni dobro nastimana zmes zraka in bencina al neki podobnega...ok,ga peljem to zrihtat,je blo prec gotovo in grem nazaj...spet mi zacne merit in pravi vse je v najlepsem redu...no grem ti se v drugo placat tehnicnega in se odpeljem ves vesel domov...problem pa je v tem da mi avto od takrat nenormalno veliko pokuri...preden sem ga peljal mi je porabil okoli 7 do 7,5 litrov sedaj pa gre posteno cez 9 litrov.avto je drugace res lepo ohranjen in je redno servisiran,res pa je da ima ze okoli 190 tisoc kilometrov...olja mi ne porabi nic,tudi kompresija je zelo uredu,saj je avto poskocen in motor zelo lepo tece..Sedaj res ne vem kaj naj naredim...naj ga dam popravit ceprav sem ga ze peljal k mehanikom in vsak pravi da je to normalno,ceprav vem da mi prej ni tako zgal...da bi ga prodal mi tudi ni do tega saj sem zelo zadovoljen z njim ker je lepo ohranjen...
Mogoce sem zelo zakompliciral stvar a rad bi kak nasvet ce se da to zadevo popraviti ali ce se iz mojega teksta da razbrati kaj bi bilo lahko z avtom narobe...je kdo imel podoben primer...
No za vse informacije in nasvete se vam ze vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam...SANDY...
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

Napisal/-a RegY Pe feb 20, 2004 1:46 am

mislim, da to bolj spada v okvare in popravila ;) maky :D
Slika
 
surovina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: To sep 23, 2003 10:07 am

Napisal/-a surovina Pe feb 20, 2004 7:56 am

Pozdravljen!Rešitev je enostavna in hitro rešljiva.Poidi k istem mehaniku in naj ga nastavi tako kot je bil preje.Pred ponovnim tehničnim pregledom pa postopek ponoviš.Spraviš pline na minimum(se pravi nastaviš drugačno zmes zraka in bencina),opraviš tehnični pregled - meritev in HAJD nazaj nastavitev na prvotno stanje in se lepo voziš naprej.
Če se veliko voziš,zračunaj kaj je boljše.
 
HUDE
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe jun 06, 2003 10:52 pm

Napisal/-a HUDE Pe feb 20, 2004 10:06 pm

Se opravicujem,ker bi res lahko svoje vprasanje zastavil v drugo rubriko...nisem bil pozoren ker me ze dolgo ni blo tukaj...hvala za opozorilo...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 123 gostov