Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
DaniloKentor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe jun 20, 2014 7:15 am

Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a DaniloKentor Po okt 24, 2016 9:12 am

Pozdravljeni,

pred tednom dni sem na avtu menjal pnevmatike (4x nove zimske) hkrati pa opravil optiko. Ker so bila jeklena platišča na notranjem delu (na stiku z gumo) že kar rjasta, so pri vulkanizerju pred menjavo pnevmatik, to rjo odstranili in premazali. Storitev so opravili na AMZS.

Sedaj se na kolesih pojavlja da izgubljajo tlak. Napumpam na 2.1 bara (vsa 4 kolesa kot je navedeno v navodilih proizvajalca avtomobila) ter po nekaj dnevih izgubijo tlak do 1.9 bara.

1. Prosim za nasvet kje bi lahko bil problem? Platišča so očistili, premazali, pa še vedno pnevmatika spušča. Je mogoče težava v jeklenem platišču? Saj so mi prejšnje gume tudi spuščale, ampak sem upal da pri novih, ter pri čiščenju platišč ne bo več tako.
2. Glede optike. Ko npr. na avtocesti spustim volan, mi avto še vedno zavija v desno. Razumem, da je naklon cestišča in vsi ti dejavniki, ampak se mi zdi da to zavijanje v desno le nekoliko premočno, glede na dejstvo da so mi na vozilu pravkar naredili optiko ter imam nove gume.

Prosim za vsa mnenja in nasvete.

Hvala in lep pozdrav
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a nejc1986 Po okt 24, 2016 9:59 am

Ti spuscajo ventilcki?
 
DaniloKentor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe jun 20, 2014 7:15 am

Re: Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a DaniloKentor Po okt 24, 2016 10:31 am

ventilčki bi tudi naj bili novi, so jih menjali komplet skupaj z gumami...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a primozek68 Po okt 24, 2016 10:51 am

Nalij v sod/banjo vode, gumo po gumo not pa ugotavljej...
Oz. imajo vulkanizerji tako kad.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a Kohec Po okt 24, 2016 10:54 am

Glede vlečenja v desno. Kaj pa če ti mogoče zavora oz. zavorni cilinder na desni strani ne spusti dovolj in ti stalno čisto rahlo zavira?
Nekaj podobnega se je tudi meni dogajalo.
 
DaniloKentor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe jun 20, 2014 7:15 am

Re: Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a DaniloKentor Sr nov 09, 2016 10:55 am

Kohec je napisal/-a:Glede vlečenja v desno. Kaj pa če ti mogoče zavora oz. zavorni cilinder na desni strani ne spusti dovolj in ti stalno čisto rahlo zavira?
Nekaj podobnega se je tudi meni dogajalo.


Sem bil včeraj pri mehaniku, je ponovno pregledal optiko, optika OK. Se pa levo kolo s težavo vrti, tako da je verjetno nekaj z zavorami narobe. Ampak pri vožnji pa mi avto vleče v desno (??).

Pred dobrim mesecem dni sem sam menjal diske in zavore. Vzel narazen zavorne čeljusti in opazil da je na vsaki strani spodnji pin čisto zapikan, zgornji pa je bil ok, je bil gibljiv. Zapikana pina sem komajda dobil narazen, očistil in namazal. Včeraj pa je bil pin spodnji pin na levi čeljusti spet zapikan, sicer manj, da sem ga kar hitro vzel dol in očistil in namazal. Zakaj se ta pin tako hitro zapika?!

Torej vprašanja so sledeča:

1. Kako urediti levo sprednjo zavoro, ker se kolo težje vrti? Kot da bi zavorne ploščice nenehno malo pritiskale na kolo? z WD40 pošpricam zavorni bat? Ne vem sicer kdaj je bila menjana zavorna tekočina, še menjam to? Po čiščenju pinov na čeljusti ni nič bolje.

2. Kaj se dogaja glede teh zapikanih pinov? Da se po mesecu dni spet tako zelo zapika?

Hvala za informacije in lep pozdrav
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a danci1973 Sr nov 09, 2016 11:40 am

DaniloKentor je napisal/-a:1. Kako urediti levo sprednjo zavoro, ker se kolo težje vrti? Kot da bi zavorne ploščice nenehno malo pritiskale na kolo? z WD40 pošpricam zavorni bat? Ne vem sicer kdaj je bila menjana zavorna tekočina, še menjam to? Po čiščenju pinov na čeljusti ni nič bolje.

WD40 ni dober za gumo, jo napihne in napihnjene gumice v čeljusti niso OK.

Najbolje bi bilo čeljusti povsem obnoviti - zamenjati vse gumice, če so bati že malo načeti in niso lepo gladki, zamenjati tudi te.

Za marsikateri avto pa se dobijo že obnovljene čeljusti, ki so le malo dražje kot če se obnove lotiš sam.

2. Kaj se dogaja glede teh zapikanih pinov? Da se po mesecu dni spet tako zelo zapika?

Tudi te pine in gumice je treba tu pa tam zamenjati.
 
DaniloKentor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe jun 20, 2014 7:15 am

Re: Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a DaniloKentor Pe nov 11, 2016 5:50 pm

thumb.jpg
Pin zavorne čeljusti
thumb.jpg (4.18 KiB) Videno 899 krat
Hvala za odgovore.

Danes sem bil pri mehaniku glede sprednjih zavor, avto Chevrolet Kalos 2005. Stopalka za zavoro se mi pogreza zelo globoko (ko je avto ugasnjen jo lahko napumpam, je ok) skoraj do konca, avto sicer zavira vendar slabše, stopalko moram stisniti skoraj do konca da začnejo ploščice močneje pritiskati disk. Druga težava je da levo sprednje kolo zavorne ploščice malo blokirajo. Kot sem že omenil sem ploščice in disk pred kratkim menjal, očistil rjo iz vseh delov tako da v tej smeri ni težav.

Ko so v delavnici odstranili čeljusti leve sprednje zavore, na batu niso opazili težav, so pa opazili da je eden od dveh pinov malenkost zvit in ne popusti ploščic (slika pina v priponki). Njihova obrazložitev je, da je to težava za blokiranje kolesa in posledično tudi nizkega pedala za zavoro (ker se na levem kolesu materiali zelo grejejo in zato pride do tega). Torej če menjam te pine bo zadeva ok. Še posebaj sem ga vprašal če bi bilo mogoče potrebno menjati zavorno tekočino ali je težava v glavnem zavornem cilindru, pa je rekel da je to zelo malo verjetno.

Vendar koliko sem bral po spletu zakaj prihaja do težav nizkega pedala za zavore: zrak v zavornem sistemu (torej menjava zavorne tekočine) ali težava v glavnem zavornem cilindru.

Imam torej 3 težave:

1. nizko pedalo za zavore,
2. blokiranje levega sprednjega kolesa (naj bi bil problem v pinu, kaj je zelo verjetno, glede na to da so imeli v delavnici vse razstavljeno),
3. avto pri vožnji zelo vleče v desno (kljub narejeni optiki, mehanik omenil da bi naj bil ležaj amortizerja slab).

Lepo prosim za odgovore in pomoč! Hvala!
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Menjava pnevmatik - spuščanje

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe nov 11, 2016 11:13 pm

Avto lahko vleče tudi če je počila kaka vzmet... mali kos odleti in se poruši optika.

Lp.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 113 gostov