Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
andrejkos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če maj 21, 2015 7:52 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a andrejkos Pe dec 02, 2016 9:15 am

Ker je bila omenjena povezava s Škodinimi motorji ...
Moja Fabia 1.4 MPI l. 2004 AQW motor je imela enake simptome. Mehanik je diagnosticiral porozno glavo, vlil neko tekočino in po tistem ni bilo več težav. Menjava tesnila glave ni bila dovolj.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a motom Pe dec 02, 2016 6:41 pm

...se pravi, da se je tesnilo glave menjalo brez veze. Puščal verjetno hladilnik.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a MercedesV To dec 06, 2016 8:37 pm

Bom počasi nabavil tesnilo...Sicer je vse isto ,vendar enkrat bo treba nekaj narediti...

Se dogovorim za menjavo ,pa da vidimo...

Za ta poseg mislim da je dovolj:
-tesnilo glave
-tesnilo pokrova ventilov
-novi vijaki glave

Zaenkrat bi menjal tole ,razen če se med samim razdiranjem pokaže kaj dodatnega. To bom pa nabavil naprej ,da je potem samo akcija..

Sem pa opazil da je pri tesnilu za glavo razlika v debelini tesnila. Obstajata dve debelini , 1,5 in 1,8 mm . Ali to igra kakšno vlogo ?

Se je pametneje odločiti za eno od debelin ? Ali je pač samo razlika med proizvajalci ?

Je že kdo menjaval tesnilo glave in koliko okvirno časa se porabi ?

lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a motom To dec 06, 2016 10:01 pm

Glavo je treba poravnat ...pobrusit, zato debelejše tesnilo.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a MercedesV To dec 06, 2016 11:25 pm

Me prav zanima če se vedno ravnajo glave..

Je že res da je to nekako po "šolsko" v praksi pa dvomim da se vedno dela vse po reglcih...

lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a esem To dec 06, 2016 11:37 pm

Vedno, ko zakuha (kar posledično "zvije" glavo), sicer so (brez kuhanja) za ziher potrebne natančne meritve in ker je to enako zayebano, glavo skoraj vedno kar pobrusijo, je najbolj enostavno.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a MercedesV To dec 06, 2016 11:44 pm

Saj načeloma tako hvalabogu če to naredijo.. Verjetno to tudi ni največja postavka v ceni..

Koliko je pa okvirno vse skupaj to dela , oziroma koliko je ena realna cena za menjavo dihtnge ??

Da ni to na koncu več kot vrednost avta ??
Lp
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a lisko To dec 06, 2016 11:45 pm

MercedesV je napisal/-a:Me prav zanima če se vedno ravnajo glave..

Je že res da je to nekako po "šolsko" v praksi pa dvomim da se vedno dela vse po reglcih...

lp

Kot je napisal predhodnik obstajajo zelo natančne meritve katere so pa zahtevne in zamudne....zato se v praksi vedno vrže glavo na ravnalko in vsaj samo obrusi tako, da je sigurno ravna. Zanimivost za renojeve 16V motorje je navodilo ( najdel ko sem sestavljal mojega) , da se glavo pomeri in če po diagonali odstopa več kot 0.5mm ( ne me držat ampak mislim da je prav) se jo zavrže in vzame novo...brusit ni dovoljeno. Čeprav sem jaz dal poravnat (in pobrusit za 0.8mm...večjo kompresijsko razmerje) in po 100 tisoč km še ni težav s čemerkoli.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a MercedesV Sr dec 07, 2016 1:44 pm

Saj načeloma tako hvalabogu če to naredijo.. Verjetno to tudi ni največja postavka v ceni..

Koliko je pa okvirno vse skupaj to dela , oziroma koliko je ena realna cena za menjavo dihtnge ??

Da ni to na koncu več kot vrednost avta ??
Lp
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a joztom Sr dec 07, 2016 6:33 pm

Dihtunga in obvezni material in menjava niso tako dragi, je pa treba upoštevati, da se preveri glavo na ravnalki, da gredo lise (neravnine) ven in da se kontrolira dolžina vijakov. Ko snameš glavo, je še vprašanje distribucije, kdaj je bil zamenjan jermen, šponarji, pumpa, ker kdo bi ti garantiral za delo in tesnjenje vode, če pa lahko ob vgradnji stare robe gre res kaj narobe že čez par tisoč km.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a RedBaron Sr dec 07, 2016 7:09 pm

Pri tem konkretnem motorju odpade strošek jermena, ker ga nima (škodin motor, odmična v bloku)
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a MercedesV Sr dec 07, 2016 10:29 pm

Pa verjetno nekdo ve okvirno o kakšnem znesku govorimo...??

je to cca 50,100,200.....evrov
Na žalost na tej škatlici ne bo zaslužek nek bajen..
Govorimo o delu ,ker material je moj.




Glavo dol ,zdaj kaj je potrebno početi z njo je pač potrebno ,menjati dihtungo ,nazaj skupaj in to je to...
Nekako smo na 99% da voda nikjer ne pušča in mora biti problem v tesnilu.

To pa mislim da je pa res ena osnovna stvar ki jo vsak avtomehanik naredi z zaprtimi očmi...

Nobene extra tehnike ,vse dostopno....
lp
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a ojnica Pe dec 09, 2016 9:37 am

Men je na bivšem seat 1.4 16v puščalo pod sesalnim kolektorjem okol termostata. Pa je tko po malem puščalo 2 leti pa vrjetno še danes. Voda je mal butnila ven po zaključku vožnje. Tak da odslej se vozim dokler zadeva skoraj dokončno ne crkne, pol je menjava/popravilo enostavno.
Sicer tega ne priporočam, brez asistence in pri vrednejših vozilih, ker je na koncu še večja pi*darija, govorim za avte vredne 500-1000 evrov.

Če bo avto popravljal s.p. imajo po 30 evrov /uro, tole je delo takoj min 100 evrov raje 150 evrov odvisno od zahtevnosti dela.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe dec 09, 2016 5:43 pm

V sosedni temi je nekdo napisal da je dal 250 eur, drug avto, drug motor.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a MercedesV Pe dec 09, 2016 6:50 pm

Sam ,250 evrov samo za delo je pa tudi malo huda ??

Ne podcenjujem dela ,samo da pa tesnilo menjuješ ob predpostavki da je ura 30 evrov ,kar je zelo velikodušna postavka , celih 8 ur je pa znak da ali namerno zavlačuješ ali pa nimaš pojma kaj delaš.

Seveda je veliko odvisno od tipa avta. Novejši imajo dosti več stvari za odvijačiti ,umaknit... Tale lupo ,tako na prvo oko ,verjetno da odstraniš glavo nima več kot 30 vijakov ,pa še to sem verjetno rekel veliko...

Drugače pa obstajajo tudi normativi ,ki so pa tudi skoraj vedno v korist mehanika ,pa dvomim da bi za eno tesnilo bilo postavljeno 8 ur.

Pa ne sedaj misliti da hočem zastonj , je pa res da so marsikateri mojstri vajeni ,kar nekaj na počez sekati

Pred leti sem delal en servis na enem avtu v Avstriji. Pred začetkom sem vedel vse. Čas ,ceno ,
izbor materiala,...kotiček s kavico in televizorjem... Vsak fušer pri nas bi me bolj opalil.
lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe dec 09, 2016 6:58 pm

250 z materialom vred.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: LUPO 1.0 izginja voda iz raztezne...

Napisal/-a ojnica Pe dec 09, 2016 10:36 pm

Jaz poznam velik fušarjev v smeri zahodno od LJ, če se zvečer pelješ mimo boš videl ko v garaži popravljajo avte.
Samo ne misli pa da bo ti mehanik računal 5 evrov za eno uro, tko to ne gre, cene majo tam 10-15 evrov, ter tisti ki imajo s.p. pa 25-30 evrov.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 125 gostov