Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a sašo5 Ne nov 06, 2016 10:32 am

vipe5s je napisal/-a:Kako se lahko guma sama odcentrira, če je podvozje in platišče ok?

jebeno nikakva struktura gume.....to se dogaja pri meni (verjetno samo na eni) 245 40 18 Kumho LE Sport kupljene junija letos, do sedaj prevoženo 3500km...........to eno, ki se mi zdi kritična dobim novo, če bo enako, leti spomladi vse direkt v kontejner in zopet pilotke gor...
Sam nase sem jezen, ker sploh mi ni denar problem, ampak da se pri 52letih tako nafukam :roll: pač gledal sem tiste teste in vse A A sicer malo večja hrupnost kot ostale pa hajd, da probamo, itak avto bo šel kmalu v prodajo, sem si rekel sam pri sebi.....
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a abbe Ne nov 06, 2016 1:30 pm

sašo5 je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:sicer ti moj odgovor ne bo v pomoc ma vseeno. nisi edini. dost jih poznam s tako težavo.
pa noben ne najde razloga. med njimi sem tudi jaz....meni trese isto. sicer dru avto... ma vseeno.probal sem ogromno pa nc.

treba dat na "hanterco" in videt kera guma ni "okrogla" potem treba dat samo feltno na centrirko in potem "ujet" pravo mesto guma/feltna scentrirat in to je to....
(čudi me, da na Contiju trese oz. da bi "skakala" na feltni......

PS. jaz sem pisal o problemu pri meni: Kumho trese samo na začetku(prvih 3km)...pač struktura gume (res pa da sem dal zanjo 80€ pilotka 160€)
vendar "kiki riki" sem kupil prvič in zadnjič....
vipe5s je napisal/-a:
Če bi bile gume (pogost razlog tudi za nove gume), bi centriral na Hunter GSP centrirko, ki ti obremeni gumo na dejanske razmere in kaže odstopanja. Imam pa premalo odzivov ostalih uporabnikov, kako se obnese...

odlično....Furlan jih ma kr nekaj_vse pokaže, vse se da zrihtat.....razen moj primer kiki-riki gume :lol: (vendar kot pravim: meni trese samo iz garaže ven, prvih 3-5km pri hitrosti 60-90) :arrow: pa tud temu pojavu bom prišel "do dna" verjamem, da se samo z eno gumo nekaj dogaja...


smo dal ns hunterco in je ena skakala za 26 kg.
smoobrnil in je padl na 4kgkar je super baje. scentriral in je blo ok nki casa poj p spet trest zacne.men sicee samo med 90in cca 120
ma je vseeno motece.
feltne soorginal bmw 19 ravne so 100%.
gume sm tut dal top ravno zato ker semmprejsne leto imel enake gume kot ti in je tresl.
no zj tut na kontijutrese.
drug let bom michelin dal gor da vidm a bo kjbol :)
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a TrijoAdijo Po nov 07, 2016 8:07 am

sašo5 je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:sicer ti moj odgovor ne bo v pomoc ma vseeno. nisi edini. dost jih poznam s tako težavo.
pa noben ne najde razloga. med njimi sem tudi jaz....meni trese isto. sicer dru avto... ma vseeno.probal sem ogromno pa nc.

treba dat na "hanterco" in videt kera guma ni "okrogla" potem treba dat samo feltno na centrirko in potem "ujet" pravo mesto guma/feltna scentrirat in to je to....
(čudi me, da na Contiju trese oz. da bi "skakala" na feltni......

PS. jaz sem pisal o problemu pri meni: Kumho trese samo na začetku(prvih 3km)...pač struktura gume (res pa da sem dal zanjo 80€ pilotka 160€)
vendar "kiki riki" sem kupil prvič in zadnjič....
vipe5s je napisal/-a:
Če bi bile gume (pogost razlog tudi za nove gume), bi centriral na Hunter GSP centrirko, ki ti obremeni gumo na dejanske razmere in kaže odstopanja. Imam pa premalo odzivov ostalih uporabnikov, kako se obnese...

odlično....Furlan jih ma kr nekaj_vse pokaže, vse se da zrihtat.....razen moj primer kiki-riki gume :lol: (vendar kot pravim: meni trese samo iz garaže ven, prvih 3-5km pri hitrosti 60-90) :arrow: pa tud temu pojavu bom prišel "do dna" verjamem, da se samo z eno gumo nekaj dogaja...



Tako yebado sem mel jest na Toyo proxes leta nazaj...Sam ko so bile hladne,so par kilometrov tresle...ma kaj tresle...vibrirale so..cel avto je vibriru.Sploh moteče je blo,ko sem šel iz šihta domov, direkt na AC.....Ko sem jih spalu,sem potem zmontiru gor še vse drugo (fulda,falken in nexen) pa se to več ni pojavlo. Struktura toyo gume pač,tak mi je franci takrat objasno in sm po tem vprašanju zaključu,ker mi ni v interesu zarad tega delat štale.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a pskoda Po nov 07, 2016 8:31 am

Jaz sem tudi imel leta nazaj Toyota T1R. Sicer guma je bila ok in je ni pobiralo po robovih. Bili pa so mehki boki in ko je bilo profila še cca 4mm je imela zelo slab oprijem oz se je oprijem zelo poslabšnal naprem novi in ni važno kakšna je cesta suha, mokra. Tresle pa niso nikoli in sem imel vse 4 nove


Če so krive gume kot opisujete ste potem sigurno naletel na deformirano oz napaka v proizvodnji ali napačno skladiščene
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a sašo5 Po nov 07, 2016 8:43 am

TrijoAdijo je napisal/-a:.Sam ko so bile hladne,so par kilometrov tresle...ma kaj tresle...vibrirale so..cel avto je vibriru.Sploh moteče je blo,ko sem šel iz šihta domov, direkt na AC....

no, o tem pišem....isto iz šihta domov(kot ti nekoč) pri Petrolu hoče avto "raztrgat" ....ko sem vštric moto-kros steze Prilipe, vse mirno..... :roll:
ko grem od doma na šiht, se po mestu ne čuti, ko pridem na AC je vse ok. (torej 4km rabi, da se "vsede")
....še vedno pravim, da sumim samo eno...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a TrijoAdijo Po nov 07, 2016 10:14 am

Točno to....same shit, different car & tires..
Kak dolgo jih pa imaš gor? Moje toyo-tke so v naslednji sezoni skoraj nehale vibrirat..
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a sašo5 Po nov 07, 2016 10:35 am

junija letos sem kupil.....cca 3500km sem naredil
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a TrijoAdijo Po nov 07, 2016 12:39 pm

Uff...upam,da ti bo ratalo zrihtat to...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a hippo Po nov 07, 2016 1:23 pm

sašo5 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:.Sam ko so bile hladne,so par kilometrov tresle...ma kaj tresle...vibrirale so..cel avto je vibriru.Sploh moteče je blo,ko sem šel iz šihta domov, direkt na AC....

no, o tem pišem....isto iz šihta domov(kot ti nekoč) pri Petrolu hoče avto "raztrgat" ....ko sem vštric moto-kros steze Prilipe, vse mirno..... :roll:
ko grem od doma na šiht, se po mestu ne čuti, ko pridem na AC je vse ok. (torej 4km rabi, da se "vsede")
....še vedno pravim, da sumim samo eno...

Isto delal na Sava UHP 225 45 R17.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a sašo5 Po nov 07, 2016 1:47 pm

.....narejena v Nemčiji :mrgreen:
ma jaz sem prvotno hotel Barumko, potem N8000 pa nikakor ni mogel dobit 245/40/18 vsaj takrat ne, ta Kumho so pa glih zlagali iz kombija ven....in tako se je znašla v mojem prtljažniku...
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a SkyEye909 To nov 08, 2016 9:22 am

@Nikola_Testa, platišča so na oko na centrirki ravna, enako gume, nobenega vidnega opletanja ali neravnin. Mnenje obeh vulkanizerjev.
Kar pa se tiče privijanju platišč prvi vijak do konca, drugi do konca itd. – tudi jaz imam alergijo na to.

Pozna kdo kakšnega vulkanizerja s to centrirko na gorenjskem ali mogoče LJ? Ali pa koga, ki ima možnost meritve na vozilu?

Kako se guma odcentrira – ne vem, to bi rad izvedel. Koliko se lahko max spremeni v nulo scentrirana guma po manj kot 1000km?

Tako letne kot zimske imam Continental, ene TS850 druge PremiumContact5. Je kakšna razlika v kvaliteti od kod so gume, mislim da so poljske, slovaške ali češke, nekaj od tega, lahko preverim... :/

@limas, sam vedno očistim površine pri menjavi gum, žal tega ne počnejo vulkanizerji, za njih je pač vse ok, čes saj vijaki vse stisnejo.
 
MareA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr dec 01, 2010 3:42 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a MareA Pe nov 11, 2016 11:53 am

vipe5s je napisal/-a:
Težava bi lahko bila na avtu, vendar bi v takem primeru obisk pri vulkanizerju pokazal, da je guma centrirana v redu. Nekaj se torej dogaja z gumami – vendar spet, z dvojnimi?


Če ti trese na dveh kompletih gum, potem je verjetno jasno, da je nekaj z avtom?
Praviš da trese volan, ja, kaj pa celoten avto?

Če bi bile gume (pogost razlog tudi za nove gume), bi centriral na Hunter GSP centrirko, ki ti obremeni gumo na dejanske razmere in kaže odstopanja. Imam pa premalo odzivov ostalih uporabnikov, kako se obnese...

Najprej razjasni, ali gre samo za tresenje volana ali celoten avto (tresejo zici, senčila v avtu, naslonjalo sredinska konzola, magari kozarec vode v stojalo - po tem se referenciraš).


Hunter je možen odgovor na tvoje težave. Imel sem isti problem. P508 GT, 19'' platišča, dimenzije pnevmatik 235/40 R 19. Pnevmatike Bridgestone Potenza s001 Centrirano večkrat pri treh vulkanizerjih, platišča ravnana, problemi niso izginili. Centriranje sem kot izhod v sili pred reklamacijo opravil pri BF Pneumatic na Hunterju; razlika je bila očitna. Četudi čutim še mikro-tresljaje, je razlika kot noč in dan. Pnevmatike so tudi zelo pomembne. Z Michelinom in Continentalom (bistveno mehkejše bočnice) težav ni bilo. Ravno tako nimam težav z zimskimi 235/45 R 18 (Bidgestone Blizzak LM-25).
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a gorazdkop Pe nov 11, 2016 12:15 pm

Že ves čas, kar je odprta ta tema, imam vprašanje. Pa ga nisem hotel napisati, ker se mi zdi tak pojav nemogoč in posledično vprašanje butasto. Ampak, saj veste tisto, da neumnega vprašanja ni, je samo neumen odgovor :)

Ali bi bilo možno, da se guma obrne na platišču med vožnjo (pri speljevanju ali zaviranju)?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a danci1973 Pe nov 11, 2016 2:04 pm

gorazdkop je napisal/-a:Ali bi bilo možno, da se guma obrne na platišču med vožnjo (pri speljevanju ali zaviranju)?

Teoretično - da.

Praktično - pri avtomobilu z normalno napumpanimi gumami malo verjetno. Je pa dokaj pogosto pri kros motorjih, ki imajo ponavadi precej nižji tlak (0,7 - 0,9 bar)
ki imajo zato tudi 'rim locks'.
 
MareA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr dec 01, 2010 3:42 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a MareA Pe nov 11, 2016 3:35 pm

Tudi praktično da. To se zna zgoditi ob močnem zaviranju takoj po montaži novih gum. Največja "nevarnost" tega je nepravilno naleganje gum (asimetrija naleganja leve in desne strani), kar povzroča tresenje in čuden občutek na volanu. Enkrat, ko je guma montirana in leži na platišču nekaj časa, pa teh problemov načeloma ni.
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a SkyEye909 Sr nov 16, 2016 9:27 pm

HUNTER GSP9700 - je to prava centrirka? Da povprašam naokoli, kje jo imajo.
Koliko je natančna, lahko pokaže natančneje kot 5g?

Zanima me še, koliko se lahko max spremeni v nulo scentrirana guma po manj kot 1000km?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a sašo5 Sr nov 16, 2016 9:45 pm

nisi še dojel, da pri tebi ni krivo, da ne bi znali centrirat....ena (najverjetneje) guma te yebe....najdi katera, probaj "ujet" feltno z gumo....
Vseeno me malo čudi: Conti nikoli ni imel teh problemov (ob Michelinu, verjetno edini)...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a motom Sr nov 16, 2016 9:46 pm

Guma ne trese zaradi +/- 10g, trese ker ni okrogla.
Ko sem te dni dajal pokrove na fe feltne mi je odpadla nalimana utež 15g. Treslo ni popolnoma nič, testiral do 150. Pa da pojasnim zakaj sem imel nalimane uteži. Lani sem imel nove feltne pa še sam sem jih preventivno še enkrat pobarval in potem nisem hotel nabitih uteži. No zdaj sem jih moral menjat, ker sem nabavil pokrove.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a sašo5 Sr nov 16, 2016 9:52 pm

tako je....in zadnjih par let 70% proizvajalcev ne more/noče/ne zna narediti "okrogle" gume...če pa že, se pa zopet naslednjih 70% zjebe po par 100km vožje_ne vem, če ne delajo s čigumijev, ali pa kot je bilozadnjič na TV (seveda kitajci) otroške igrače, dobesedno iz dreka...
trese ker ni okrogla.
.

tukaj "hunterca" pomaga in seveda človek, ki ve kako se zadevi streže....vendar če so feltne(vsaj moje so) 0.0 potem pomoči ni...
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Tresenje volana – poskusil že 'skoraj' vse

Napisal/-a Godward Sr nov 16, 2016 11:55 pm

Da se jaz napisem... najprej sem kupil rabljene neoriginal 18 z novimi gumami eagle f1 in je treslo od 100 naprej... po eni sezoni sem vse skupaj prodal in kupil original 17 rabljene in jih dal obnovit (tudi pregledat ce so ravne) ter nove gume csc 5, pri teh je treslo pri okrog 140, in to samo obcasno, wtf.
Zdaj mam pa gor zimske, spet obnovljene felne 16 col (pregledane da so ravne), nove gume alpin 5 in trese od nekje 110 gor.
Je to sploh mogoce? Zamenjani so bli tudi vsi 4 diski, avto pa se kar trese....

Jebena gumla, volvo s80 2003 d5 :mrgreen:
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 121 gostov