Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Lex20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jan 20, 2017 7:38 pm

Clio 3 izpuh popravilo

Napisal/-a Lex20 Pe jan 20, 2017 7:58 pm

Zdravo.

Clio 3 je danes zacel glasno spusat zvoke. Takoj sm pogledal izpuh ter to je problem. Peljal sm se nekaj km domov.

Problem je, da je na srednjem delu vozila, srednjem delu izpušnega sistema, tam ko prideta dva izpušna sistema skup se cev skoraj ne drzi ves skupaj z glavnim delom. Torej tocno tam, kjer je so dve cevi dane skupaj z vijaki (vijaki držijo ter trikotna dela, glava tud). Ob tisti "glavi", oziroma trikotnem delu je cev skoraj odstopila.

S tem nimam izkušenj, a se da to nazaj zavarit brez komplikacij?

Komu najbolje da grem, avtoličarju?

Poznate koga z okolce Celja, Šentjurja pri Celju, ki bi to ugodno naredil?

Aja pa je varno, da se peljem še kakih 10 km? Nebi rad avtovleke, če ni nuja,, sprednji del avspuha drži, zadnjega pa bi najbrž lahko s čim privezal za teh neki km. Sicer se spomnen da so vzadaj gumice, ki ga drzijo, vendar je to cisto vzadaj, ta del pa lahko pade na tla.

Hvala
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 3 izpuh popravilo

Napisal/-a Fan Pe jan 20, 2017 8:18 pm

Lex20 je napisal/-a:Komu najbolje da grem, avtoličarju?


Mesarju ali pa v sadje zelenjavo :D



Težavo vam lahko reši vsak klepar, firma ki se ukvarja z izpuhi in mogoče tudi lokalni mehanik/mojster/popoldanec ( odvisno od tega ali ima pravi varilnik ). Predvidevam, da vam je počila gibljiva cev izpuha.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Clio 3 izpuh popravilo

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe jan 20, 2017 8:53 pm

Ugibam: kratke relacije pod 10km in se nabira kondenz v izpuhu... potem pa zamrzne in odtrgalo cev ?

Lp.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Clio 3 izpuh popravilo

Napisal/-a primozek68 So jan 21, 2017 6:54 am

@teslo wtf?? Resno ti to?
Osnovnošolska fizika. Kako bo v izpušni cevi dovolj vode da odtrga cev?? Ali katalizator?? Ni osnovnih pogojev da se to zgodi. Al ti resno verjameš, da se v avspuhu nabere 20L kondenza?? Specialc
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Clio 3 izpuh popravilo

Napisal/-a grega983 Ne jan 22, 2017 6:18 pm

Darko, daj včasih izkoristi pravico do molka in ne kvasi neumnosti
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Clio 3 izpuh popravilo

Napisal/-a zk_eu Po jan 23, 2017 7:39 am

Jaz sem dal zadnji lonec popraviti oziroma menjati pri Novak izpušni sistemi in jih moram pohvaliti. Delo korektno opravljeno, imajo tudi garancijo na ta del (2 leti). Drži potem zadeva 4 - 5 let (najverjetneje bi ti srednji del dlje, glede na to, da je zadnji lonec, ker je najbolj hladen vedno bolj na udaru za rjavenje).

Do sedaj sem ga dal menjati 2-krat. Ne pa pričakovati, da je to kakovost kot original, ker je tudi cena temu primerna. Čeprav sem sedaj nazadnje presenečen, ker je razen na majhnih delih, zadnji lonec še cel srebrn od lani. V glavnem, kaj se ti bolj splača, si moraš sam preračunati.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Clio 3 izpuh popravilo

Napisal/-a Fnatic Po jan 23, 2017 9:26 am

Nasmejal si me pa s tem avtoličarjem :) Mah meni je pri Accentu odlomilo ravno pred pleteno cevjo tik pod mašino. So vsi že dober km prej vedeli, da prihajam hahaha bolj ''športnega'' zvoka sigurno ni :lol: Sem se pa zapeljal do prvega popoldanca, mu dal 15eur in mi je zadeva dve leti držala b.p. Avto je potem odkupil en mehanik in še vedno ni nobenih problemov.
Ba-dum tssssssss =P
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Clio 3 izpuh popravilo

Napisal/-a tomik Po jan 23, 2017 2:50 pm

Pojdi k IZPUHI NOVAK, v Celju so na Hudinji za silosi od Klasja. Osebno sem bil zadovoljen z delom in ceno.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], luxxx7 in 126 gostov