Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Tropex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne feb 12, 2017 11:29 am

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Tropex Če feb 16, 2017 2:10 pm

Pozdravljeni,

Vozilo:
FORD S-MAX
Letnik:
2008
Motor:
1.8 TDCi
Kilometri:
cca. 215.000 km
UVOŽEN IT ITALIJE

Težava:
Pred cca 10.000 km je bil opravljen velik servis. V kompletu zamenjano vse kakor je potrebno, razen vodne pumpe (pozanimal sem, da naj ne bi bilo to nujno menjati, razen če je uničena ali če želimo).
Avto je začel zgubljati moč na poti iz grosuplja proti Novem mestu v klanec, ustavim na SOS, ugasnem avto, se mi več ne prižge. Pogledam temperaturo in seveda je bila do max. Pogledam posodo za hladilno tekočino in je bila prazna.
Avto smo odpeljali domov z vleko, na parkirišču dolili hladilno tekočino, peljali do FORDOVEGA uradnega servisa (cca 3 km stran od doma), da bi dobili informacijo, kaj bi lahko tu šlo in nek predračun. Seveda so nam povedali, da naj avto pustimo kakšen teden drugače pa ura je cca 60€, dve uri pa rabijo samo da ugotovijo kaj je narobe.
Avto smo odpeljali še do privatnega mehanika, ki naj bi svoje delo opravljal dobro. Avto je dal gor, opazil da pušča, nas poklical drug dan, da je uničena ekspanzijska posoda. Posodo sem šel kupit original na Ford ( 40,00 € ) in mu jo odnesel. Zamenjal je posodo, ne spomnim se pa tudi ali še dodatno neko CEV, ki pa nevem če je original ( žal se ne spomnim ali je to takrat menjal ).
Avto je delal normalno 1 teden, potem pa je zopet spustilo. Temperatura se sicer ni dvigovala, zmeraj na sredini. Avto smo odpeljali k drugemu mehaniku ( malo bolj uraden servis ). Ugotovili so, da avto izgubi hladilno tekočino ''pod pritiskom'' in so nam zamenjali zelo majhno cevko, ki je zraven bloka motorja ( pri menjavi je bil oče zraven ).
Spremljali smo tekočino in po dveh dneh se je spustila zopet pod minimum. Avto smo takoj odpeljali nazaj in so nam povedali, da bo trajalo da se vsa tekočina zopet nabere, nekaj so nam povedali da je to zaradi ZRAKA, PRITISKA, ITD. Seveda, če si odvil zamašek je itak dvignilo tekočino ampak potem zopet spustilo dol med vožnjo.
No potem smo se peljali zdaj že kakšen mesec in pol in je bilo res zmeraj dosti tekočine notri. Zdaj pa pogledamo pa zopet manjka. tekočina ni spustila do konca ker je pod minimum še vedno vendar mislim, da bi jo moralo biti več. Zamašek sem pregledal od motorja, in ni nobene bele snovi oz. pene, kar pomeni da ne meša z oljem. Zamašek od ekspanzijske posode ni zamenjan ker ni prišel zraven nov.

Prosil bi za mnjenja kaj bi lahko to povzročalo, kam lahko odteka ta tekočina, kako to ugotoviti, kaj sploh narediti v takem primeru?

Hvala za vašo pomoč

Lep pozdrav,
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a mrtwelvetrees Če feb 16, 2017 5:42 pm

Oprosti da sprašujem mimo teme; ampak ali se je ob nakupu preverila zgodovina avtomobila (servisi) na pooblaščenem servisu pod številko šasije ? Jaz bi rekel da ima veliko več kilometrov.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a titanius Če feb 16, 2017 6:46 pm

Le zakaj niste menjali tudi čepa ekspanzijske posode, če ste že kupili novo ekspanzijsko? Čudim se servisu, ki vam ni svetoval nakup novega čepa :o :shock: Največkrat je težava tam.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a dask Pe feb 17, 2017 9:21 am

Pri našem starem Polotu je bil podoben problem. Zamenjanih miljon stvari, katere so tudi dejansko puščale, ker je avto pač šrot od šrota, na koncu je bilo potrebno menjat tesnilo na glavi. Sedaj je v redu, znesek pa je dosegel tretjino vrednosti avta. Da ne veš a bi ga vozil ali zažgal :lol:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a TrijoAdijo Pe feb 17, 2017 10:17 am

215.000 po števcu iz italije je približno 350.000 realnih :)

Da boš vedel in znal za naslednjič:

Vodna pumpa se menja ob vsakem velikem servisu! Brez pardona.Pa itak ni draga. Zdej pa dobro, ampak res dobro pogledat, če spušča ali vodna pumpa, ali tesnilo vodne pumpe. Če ni to,potem pregledat ohišje termostata. Tam rado tesnilo termostata rado spušča, 1x zamenjaš pa maš 100.000km mir (vidi se pa s spodnje strani nad zaganjačem).
Zrak in pritisk in te nebuloze, ki ti jih je mehanik nabluzu pa ne resno jemat. Ta motor se sam odzrači, samo segret se more da termostat odpre (88 stopinj). Potem itak zrak šibne v ekspanzijsko posodo in nivo tekočine se zniža. Doliješ tekočino na max in mora tam ostat.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a AssKicker Pe feb 17, 2017 12:53 pm

Podoben primer sm imel jaz, pri enakem motorju. Menjali smo ekspanzijsko posodo, ter dve cevi. Trikrat smo nekaj zamenjali, vsakič je nekje drugje začel spuščati vodo. Na koncu podrli motor, ter videli da je prebito tesnilo glave.
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Firediver Pe feb 17, 2017 12:59 pm

Ima ta motor že toplotni izmenjevalec za olje, imel sem primer, da je tam puščalo, pa je bilo treba precej okoli motorja podret.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Tropex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne feb 12, 2017 11:29 am

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Tropex Pe feb 17, 2017 2:52 pm

Pravkar se je oče oglasil na FORDovem pooblaščenem servisu.

Povedali so mu, da dvomijo, da je do zamaška in da stane 30€ da mu ugotovijo kaj je narobe ( KAR SE MI NE ZDI DRAGO ), ampak se mi zdi, da bodo na koncu rekli da je nekaj kar ni in bodo toliko da zaračunajo, zamenjali pa nekaj kar je dejansko šlo in je strošek lahko manjši če bi bili pošteni. Žal zelo dvomim v njihovo poštenost.

Včeraj sem gledal pri prižganem in ugasnjenem motorju, nikjer ni vidno nobene sledi, da bi kam kapljalo oz puščalo tekočino. Je vse suho...voda pa zmeraj ostane malo pod minimumom. Tekočino vidim v plastično cevi, ki se nadaljuje v gumijasto in po dnu posode. Mogoče ta podatek kaj pomaga?

Odločil, sem se da počakam do sobote da vidim a je kaj več zmanjkalo ali je enako.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a ojnica Pe feb 17, 2017 9:34 pm

Ja ne vem probaj najprej oprat motor, tako boš najbolje videl, kje pušča...mogoče še ena ideja z nečim namaži ex.posodo, če bo ven udarlo pri zamašku boš to tudi videl, a sledi na ex.posodi pa ni. Kater antifriz maš notri, rumen, rdeč, moder, ker pri rdečem se vidi rozasto sled, ampak ta je za VAG motorje.
 
Tropex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne feb 12, 2017 11:29 am

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Tropex Po feb 20, 2017 1:35 pm

Danes zjutraj sem pogledal tekočino (bilo je malenkost manj pod maximum, smo dotočili včeraj). Pripeljem se do Grosuplja, vidim da je zopet spustilo vse do cevi. Pogledam pod ekspanzijsko posodo in vidim da je mokro, nad kolesom pa vidim, da uhaja para. Predvidevam, da je tisti, ki je menjal posodo, slabo uredil s tesnili ali pa ena cev ozadi pušča.
 
Tropex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne feb 12, 2017 11:29 am

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Tropex Po feb 20, 2017 3:31 pm

Pravkar previl z mehanikom v službi. Ugotovljeno je da pušča ekspanzijska posoda.

Kako je to mogoče, če je čisto nova??

Je možno dobiti neko ''tekočino oz. sredstvo'' ki se jo nalije v posodo, ki potem zamaši luknje? To sem nekaj slišal da obstaja...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a esem Po feb 20, 2017 5:36 pm

Obstaja marsikaj, kar bi poleg ekspanzijske zamašilo tudi marsikaj ostalega, npr pumpo, hladilnik...

Z vlivanjem raje nič, morda pa s segrevanjem in/ali lepljenjem. Potem je tu še reklamacija trgovini ali monterju in nazadnje, a ne zadnje, nova posoda. To bo tudi daleč najenostavneje in najhitreje.
 
Tropex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne feb 12, 2017 11:29 am

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Tropex To feb 21, 2017 11:47 am

Oglasili smo se na Fordu, kjer so rekli, da opazijo da je posoda fuč in da jo zamenjajo zastonj, vendar želijo vseeno narediti test da ni kaj drugega. Predvidevam, da zna biti to tesnilo glave motorja in se zaradi tega dela pritisk in uniči marsikaj.

Me pa nekaj zanima. Glede na to, da je bil servis velik opravljen nedolgo nazaj in bilo tesnilo zamenjano in bilo opravljeno brušenje glave in še marsikaj...

Ali je potrebno zdaj zopet vse menjati kot pri navadnem velikem servisu, s tem mislim zopet novi jermeni, in nevem kaj gre še vse zraven, zopet brusit glavo...ali ne?

Kakšne so cene, da bi to mehanik naredil?

Hvala,
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a vipe5s To feb 21, 2017 12:01 pm

Oprosti, če sem malo offtopic, samo moram deliti.
Avstrijski sodelavec je v podobnega Forda zmetal 6-7k €. Vedno nove in nove težave (drugače kot po uradnih servisih sicer ni rihtal).
Na koncu je kupil kar novo Dacio, rekel da ne kupi nič drugega kot z garancijo.

Nič ne omenjaš, koliko časa imaš avto v lasti. Z razlogom?
(odgovora ne pričakujem, saj vidim, da tolčeš nekaj po svoje v isti temi tudi po drugih forumih). V poduk ostalim.
 
Tropex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne feb 12, 2017 11:29 am

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Tropex To feb 21, 2017 1:31 pm

Avto imamo v lasti približno 4-5 let....

Nisem vedel, da ne smem pisati po drugih forumih iste teme, namreč pišem da dobim čim več informacij od različnih ljudi, ali iz izkušenj ali iz znanja.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Fan To feb 21, 2017 10:30 pm

Najprej opravite test tesnosti, od t naprej pa se bo lažje odločalo. V koliko se izkaže da je tesnilo motorne glave, je potrebno vse še enkrat menjati. Mogoče se bo dalo kaj prihraniti, odvisno koliko kdaj se je menjalo tesnilo.
Se mogoče ve, kaj vse se je menjalo, ko se je menjalo tesnilo motorne glave. Koliko časa je od tega, oziroma koliko km se je prevozilo?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Tropex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne feb 12, 2017 11:29 am

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a Tropex Pe feb 24, 2017 1:33 pm

Živjo...

evo en update...

Vsi tisti, ki ste rekli da je tesnilo..kapo dol.

Mehanik je ugotavljal in rekel da ali je tesnilo na glavi motorja ali pa je počena glava.
Ima kdo izkušnje z nakupom motorja ( rabljenega ) ali mogoče obnova glave motorja.

Pravkar sem govoril ( informativno ) za obnovo glave motorja...naj bi me prišlo malo manj kot 100€.

Hvala zopet za nasvete...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a primozek68 Pe feb 24, 2017 1:47 pm

Že sama obnova glave, da jo prineseš v škatli, je okol 150€. Če hočeš zares narejeno.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a esem Pe feb 24, 2017 2:08 pm

Tropex je napisal/-a:...Glede na to, da je bil servis velik opravljen nedolgo nazaj in bilo tesnilo zamenjano in bilo opravljeno brušenje glave in še marsikaj...
Kaj pa reklamacija? Če ne, objavi, kdo je to delal, da ne bo še kdo 2x
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam....

Napisal/-a ojnica So feb 25, 2017 11:05 am

pravi, da je šla vodna pumpa, zato je prišlo do okvare tesnila, to pa so posledice, ker se folk še kar voz, čeprav pušča hladilna, nabija prtisk, kuha avto.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 119 gostov