Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
akilteM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe apr 14, 2017 8:14 pm

Moteč zvok/obrati- Opel Insignia 2.0 CDTI

Napisal/-a akilteM Pe apr 14, 2017 8:38 pm

Zdravo, torej lani avgusta smo kupili rabljen avto in sicer Opel Insignia 2.0 CDTI 130 / 2011 letnik. . Že na zacetku sem opazil da v določenih položajih ( ponavadi kadar sem namotal volan v levo in v klanc ) avto spušča nek ropotajoč zvok, ki prihaja iz sprednje desne strani. Mehaniki so rekli da je najbrz zglob, ki so ga tudi zamenjali, vendar se je zvok obcasno se naprej pojavljal.( takrat mi ni blo logicno da bi lahko bilo kaj z motorjem ) zadnje case pa se je to močno povečalo, tudi zvok motorja se je nekoliko spremenil, nekako "traktorsko" deluje. zanima me če obstaja za to kaksna standardna rešitev, ali pa je pri vsakem avtu to drugace? opazam namreč da je kr nekaj takih problemov, uspel sem najti tudi 2 identicna primera . Opazil sem tudi da obrati včasih močno nihajo. Sicer nisem bil toliko pozoren , ampak naj bi imelo povezavo z zunanjo temperaturo. Prilagam se video težave. video sicer ni moj , je pa stvar popolnoma identicna. Hkrti me zanima kako je se v praksi s kritjem stroskov glede na to da sem v roku 1 meseca obvestil prodajalca ( avtohiso) ki so rekli da je krivec za to nekaj drugega. Sam se zal ne razumem v mehanske zadeve zato niti nisem zelel vec sitnariti s tem ker ni bilo tako moteče.

https://www.youtube.com/watch?v=_xd-4ONj3WA

https://www.youtube.com/watch?v=okXjj_RGc7Q&t=0s

Hvala ze v naprej. Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Moteč zvok/obrati- Opel Insignia 2.0 CDTI

Napisal/-a Fan So apr 15, 2017 12:20 am

akilteM je napisal/-a: zanima me če obstaja za to kaksna standardna rešitev,


Obstaja, za začetek menjate mehanika. Po tem pa se naj preveri jermenice in alternator
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Moteč zvok/obrati- Opel Insignia 2.0 CDTI

Napisal/-a abbe So apr 15, 2017 6:54 pm

spredaj desno pri pozarni steni spodaj se staknejo cevi za servovolan pa potem ropotajo po podvozju.
preveri tudi to
Ni vse res kar napišem
 
akilteM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe apr 14, 2017 8:14 pm

Re: Moteč zvok/obrati- Opel Insignia 2.0 CDTI

Napisal/-a akilteM Ne apr 16, 2017 7:24 pm

abbe je napisal/-a:spredaj desno pri pozarni steni spodaj se staknejo cevi za servovolan pa potem ropotajo po podvozju.
preveri tudi to


super bom preveil pa sporocim. hvala za namig!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 110 gostov