Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
a-lex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne apr 23, 2017 6:00 am

Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a a-lex Ne apr 23, 2017 6:27 am

Kupil še Peugeota 308 se letnik 2011z motorjem diesel 1,6 in 112 HP.
Po mesecu uporabe je na relacijski vožnji crknit tempomat, avto je prešel v varni režim delovanja, komaj sem se privlekel domov...Delal je do 1900 obratov...
Ker imam neko enoletno garancijo sem avto peljal na nek čuden servis ki ima z njimi pogodbo. Avto so najprej testirali in resetirali za en teden...Naslednjič so ga imeli 9 dni in so menda zamenjali šobe ... po tednu dni kratkih relacij pa se je spet zadeva ponovila, samo da se tokrat ni prižgala samo lučka od motorja ampak še HSR in trikotnik s klicajem, spet na relaciji.
Ko je avto deloval normalno, mi je 2x med vožnjo nehal delovati avtoradio in se je potem spet sam premislil.
Kam v Ljubljan naj peljem avto, da ga bodo popravili in ne šlogali okoli njega?
Aleš
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a corus Ne apr 23, 2017 11:09 am

Lahko samo napišem, da je imela moja sodelavka podobne probleme s peugeotom 308, vse se ji je neki izključevalo in spet vključevalo, od radia do ostalih el. zadev , ki so v avto, žal ji napake nikoli niso odpravili, ker je običajno pri obisku servisa vse delalo ok, sedaj je kupovala nov avto in se za peugeota zaradi slabih izkušenj z njim ni odločila , četudi ji je novi 3008 zelo všeč, vzela je raje qashqaija 360.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a pleomax Ne apr 23, 2017 1:34 pm

Treba je it na pravi servis (npr. rodex) in bodo napako odpravili. Je pa to rabljen avto in nihče ne ve kaj vse je lahko prestal. Tako da na podlagi tega obsojati znamko...potem so vse znamke za en k****. :D Čeprav, če imaš enoletno garancijo,gnjavi ali pa zamenjaj avto,ali denar nazaj...Mogoče je bil avto razbit v preteklosti in ni bil ustrezno popravljen. Marsikaj je lahko razlog za napake, žal.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a Fan Ne apr 23, 2017 4:49 pm

@a-lex
Predvidevam da je bilo vozilo priklopljeno na tester ................ ali veste, če se je preverilo v kakšnem režimu vožnje je vrglo v servisni način??
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
a-lex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne apr 23, 2017 6:00 am

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a a-lex Ne apr 23, 2017 6:11 pm

Nebi vedel v kakšnem režimu je bilo, vem samo, da čez 1800 obratov ni šlo, en čas je gorela še ESP lučka, ko pa sem ponovno zagnal motor (ustavil sem na črpalki na Ravbar komandi) je šlo do 3000 obratov in ESP ni več gorel.
Je pa zapiskalo naenkrat... in najprej samo lučka za motor.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a alexwell Po apr 24, 2017 7:46 pm

corus je napisal/-a:Lahko samo napišem, da je imela moja sodelavka podobne probleme s peugeotom 308, vse se ji je neki izključevalo in spet vključevalo, od radia do ostalih el. zadev , ki so v avto, žal ji napake nikoli niso odpravili, ker je običajno pri obisku servisa vse delalo ok, sedaj je kupovala nov avto in se za peugeota zaradi slabih izkušenj z njim ni odločila , četudi ji je novi 3008 zelo všeč, vzela je raje qashqaija 360.


mogoče je kupil tega od sodelavke:)
 
a-lex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne apr 23, 2017 6:00 am

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a a-lex To apr 25, 2017 5:32 pm

corus je napisal/-a:Lahko samo napišem, da je imela moja sodelavka podobne probleme s peugeotom 308, vse se ji je neki izključevalo in spet vključevalo, od radia do ostalih el. zadev , ki so v avto, žal ji napake nikoli niso odpravili, ker je običajno pri obisku servisa vse delalo ok, sedaj je kupovala nov avto in se za peugeota zaradi slabih izkušenj z njim ni odločila , četudi ji je novi 3008 zelo všeč, vzela je raje qashqaija 360.


...kako ga je pa prodala? Jaz ga zamenjam za Clia 2014, 1,5 dizel! Takoj!
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a nered To apr 25, 2017 5:39 pm

Mogoce GSV Garancija/Jamstvo ?
 
a-lex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne apr 23, 2017 6:00 am

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a a-lex Sr apr 26, 2017 5:03 pm

ja, GSV garancija je 12 mesecev....deset dni je že bil na servisu, pa se napaka ponavlja...peljal bi ga na kak originalni tester, da bi sploh povedali kaj je narobe, pa naj potem pooblaščeni servis naredi svoje...pa se mi zdi neumno plačevat, če je v "garanciji"
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a nered Sr apr 26, 2017 5:36 pm

Hehe se mi je zdel zato pa imas se vedno problem. Upam, da nisi placal extra za GSV ker WC papir lahko dobis dosti ceneje v trgovinah. V tej GSV garanciji pozabi, da bos dobil karkoli popravljeno in ce ze bos nekako izsilil popravilo bo skupaj spacano z odpadnimi deli pri nesposobnih ljudeh.

Vej, da z GSV nimas avta v garanciji imas "jamstvo" ce se to. GSV je iz vsakega moznega vidika nateg.

Jaz bi peljal avto na uradni servis pozrl tistih 20-30 eur kolikor je pac pregled. Nato pa se odlocil ali servisirati pri pooblascencu in imeti vsaj malo zaupanja v vgrajene dele in izvedbo ali pa riskirati in iti do GSV serviserja z tem kar so ti rekli na uradnem serviserju in jim reci, da morajo to urediti.

Karkor koli: GSV je WC papir. In to zelo slab. Samo se en nacin kako lahko nategatorji, olepsajo sranje, ki ga prodajajo.
 
a-lex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne apr 23, 2017 6:00 am

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a a-lex Pe maj 12, 2017 4:46 pm

No, avto je še kar na servisu, saj pooblaščeni servis s strani GSV servisira VSE znamke in o Peugeotu NIMA POJMA. Menjajo vse po vrsti, ker še kao ne dela....so prišli do računalnika...totalna tema. Če bo samo smrknil, ko ga dobim nazaj ga bom vrnil prodajalcu, vam bom povedal kateremu!!
Skratka pazite kje kupujete avto in od koga!!
 
a-lex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne apr 23, 2017 6:00 am

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a a-lex To nov 30, 2021 7:55 pm

Leta 2017 je bil problem rešen, ko sem vkončni fazi zamenjal akumulator. Delovalo je vse do pred par dnevi, ko se je zadeva ponovila - sredi relacije se je prižgala lučka HSE, avto je šel v safe-mode in max 110 km/h,crknil je tempomat... itak sem imel servis in sem vzel še nov akumulator, ker je bil stari hin... in ni bilo nič bolje. Serviser je naredil izpis in napisalo se je mali milijon napak. Od napake na elektroniki do napake na merilcu pretoka zraka.
Je pa zanimivo, da se je že en čas dogajalo, da se je avto hladil z ventilatorjem kljub nizkim temperaturam in kratkim relacijam.
Avto bi rad zamenjal za novejšega, pa bi ga rad najprej popravil?
Je šel še kdo skozi tole šolo? :?: :?:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr dec 01, 2021 12:02 pm

Si preveril voltaže kako ti alternator polni (napetosti) ?
Preveri tudi kako dobro je pritrjena masa na obeh koncih.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a Firediver Sr dec 01, 2021 12:37 pm

Tole je bolj delo za avtoelektričarja. Frišno baterijo not, pobrisat napake in iskati dalje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Problem s Peugeotom 308 diesel 1,6

Napisal/-a tomik Pe dec 03, 2021 1:05 pm

Zabasan DPF, zato se trudi narediti regeneracijo tudi ko ni pogojev za le to. Vsaj ponavadi se zaradi tega vklaplja ventilator. Recimo dostikrat je lahko za nedelovanja tempomata krivo stop stikalo. Novi avtomobili, pa sploh radi že ob najmanjši napakici vržejo avto v varni način.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], trs in 30 gostov