Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a ninjeti Ne maj 07, 2017 6:49 pm

Na Mondeu MK4.5 ob vsakem pritisku škripa pedal sklopke - predvidevam, da gre za območje okrog te zelene fedre:

Slika

Zadevo vsake toliko namažem z mastjo na obeh straneh kjer je fedra fiksirana (označeno z rdečo), ampak če na tak način škripanje utišam, se potem čez par dni spet vrne. Je že kdo imel tak problem? Se da naročiti samo tole fedro? Kako se naj lotim odstranjevanja te fredre... zaenkrat izgleda odstranjevanje misija nemogoče.

Na uradnem servisu sem že 2x omenil naj mi zadevo pregledajo - vedno pa naredijo enako kot jaz, torej namažejo da je 2 dni mir, pol pa spet škripa.

Vsak nasvet je dobrodošel.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a xsara Po maj 08, 2017 10:51 am

Ja poznana zadeva pri meni sicer pri Meganu 3, jest tudi z mazanjem ne rešim zadeve, škripa veselo dalje, in me moti. Podoben sistem
pedala sklopke imam tudi jaz in tole razstavt je skoraj nemogoče. Na servisu predlagal zamenjavo celotnega sklopa, ampak cena je pa taka ko da bi delal generalno na avtu, tako da zaenkrat sem brez rešitve.
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a spektr Po maj 08, 2017 10:52 am

Probaj z mastjo v spreju.
lp dejan
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1941
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a Polo78 Po maj 08, 2017 12:56 pm

Avto je verjetno že izven garancije oz. jamstva? Ker podoben problem sem imel na Mazdi 6, le da je šlo za pokanje (tudi znan problem pri določenih modelih), vendar so mi komplet zadevo zastonj menjali tik pred iztekom 5-letnega jamstva. Menda se ne splača razdirat in popravljat, ker problem je v fedri, menja se cel komplet kakor je na sliki.
Antiznačkar po prepričanju
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a spektr Po maj 08, 2017 1:01 pm

Sva že dva. Meni so tudi pri M6 menjali komplet pedal, in enkrat prejšnjemu lastniku, poka še vedno. Baje so neke težave s pušami, ker so plastične. Skratka, jaz sem zaenkrat rešil z mastjo v spreju. Od tega je že (trkam) cca pol leta pa ne poka še nič. Ko pa bo, bom pa spet našprical :D
lp dejan
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a xsara Po maj 08, 2017 1:15 pm

tudi jest probu z mastjo v spreju, ne pomaga nč, baje so res neke notranje (baje res plastične) puše do katerih pač mazila ne pridejo in ne morš nč, al menjat sklop al pa poslušat škripanje
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a spektr Po maj 08, 2017 1:16 pm

A si poskusil nasprejati tudi takrat ko pohodiš pedal recimo? Pri meni je zgleda to zaleglo
lp dejan
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a xsara Po maj 08, 2017 1:33 pm

ja tudi pri stisnjenem pedalu sem poskusil, ni zaleglo
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a RedBaron Po maj 08, 2017 2:27 pm

Men tud skripa na s-maxu, enak pedal... sem ze 2x sprical z nekim lubrikantom, drugic sem skoraj zalil celotno fedro in mehanizem... se vedno skripa, sicer cez cas je postalo boljse, ocitno je prisla mast tja ko mora... ampak cisto OK pa se vedno ni...
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a ninjeti Po maj 08, 2017 5:55 pm

Aha očitno nisem sam :)

Avto drugače ni več v garanciji. Sem že gnjavil na servisu, pa sem dobil samo info, da je tole fedro skoraj nemogoče namazati in nekam v smislu "znajdi se sam".

Sprobal sem vse od WD40, masti, masti v spreju,... Tako mazanje s stisnjeno kot spuščeno pedalko. Mast mi je enkrat pomagala in je bil mesec ali dva mir, zdaj pa jovo na novo škripa. Sem pa gledal, da se dobijo celotni sklopi pedala kot je na sliki za 50eur + poštnina rabljeni iz njemačke, ampak to je res zadnja opcija.

Verjetno se bo spet treba en dan vržt pod volan pa mazat kako uro ali dve :roll: Fino bi blo, če bi se dalo dol dobit to butasto fedro, pa jo enkrat konkretno namazat.

Vglavnem, čez vikend posilim fedro z mastjo v vseh možnih oblikah :twisted:
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a gorazdkop Po maj 08, 2017 6:14 pm

In zakaj ne bi mogel tega razstavit? Na spodnjem koncu ni videti kovičeno ampak varovano z varovalko
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a ninjeti Po maj 08, 2017 6:22 pm

Ker tudi če vzameš varovalko dol potem vseeno nimaš kam potisniti (ne levo ali desno), ker je v sredini "zob".
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a mrtwelvetrees Po maj 08, 2017 6:45 pm

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a ninjeti Po maj 15, 2017 4:18 pm

Če komu pomaga:

Slika

Namazal sem vse "štifte" na katere je fiksirana fedra, namazal sem fedro, namazal sem pravzaprav vse z rdečo označene gibljive dele. Zadeva je delno utihnila, ampak mam nekak občutek, da bo kmalu nazaj. Mazanje bom ene 2-3 krat v naslednjih 2 tednih še ponovil.

Uporabil sem kombinacijo masti in pa tudi masti v špreju.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a ninjeti Sr jun 28, 2017 9:46 am

Po nekaj tednih spet škripanje. Zelo. Za znoret ob vsakem pritisku pedalke. Oglasil sem se na servisu in naročiv novo fedro, cena 40€. Ko je zadeva prišla sem jih prepričal, da mi jo namestijo... par sekund pozneje vidim, da zadeva še vedno škripa. Fedro sem vrnil, ker mi ne spremeni nič.

Torej dejansko je v mojem primeru (pa verjetno še v katerem drugem tudi) fedra neproblematična. Problem bom z mazanjem iskal nekje višje, kjer so "zihrunge", ki držijo fedro, ali pa še višje kjer je pedal fiksiran na ogrodje.

Jebeš novodobne avte. :roll:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jun 29, 2017 12:31 pm

Ne vem, kaj če bi probal z kakšno mastjo ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a Ivan36 Če jun 29, 2017 1:24 pm

http://www.talkford.com/community/topic ... tch-pedal/
Very hard pic to take but in this pic u can see the switch and the cotton/fabric pad that need some wd40. Hope this helps?
Slika
 
Rebra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To mar 25, 2008 8:01 pm

Re: Škripanje pedala sklopke Mondeo MK4.5

Napisal/-a Rebra Če jun 29, 2017 1:30 pm

Če ti bo kaj pomagalo. Meni so škripali vzvodi pri menjalni ročici. Vse sem namazal kar z oljem za kolesarsko verigo ( muc off wet lube). Zadeva je že 6 mesecev čisto tiho, tudi prestave delajo kot nove. To olje je namenjeno da prodre v notranjost. Če utiša verigo bo še pedalo :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 135 gostov