Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mc123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To jul 10, 2012 7:35 pm

Zaganjač Renault Clio-priklop

Napisal/-a mc123 To jun 13, 2017 10:18 am

Imam en problem. Pri mojem avtomobilu Renault Clio II je začel neki zafkavat zaganjač in sem pač rekel da ga že sedaj zamenjam, preden popolnoma odpove.
Ker do sedaj nisem še imel problemov z naročanjem rezervnih delov iz tujine, sem naročil obnovljen zaganjač po ugodni ceni iz Nemčije.

Vse lepo in prav-zaganjač je bil pravi, kot ulito sem ga montiral v avto,... potem pa ko sem ga hotel priklopiti na 12V, sem ugotovil, da ima zaganjač ki sem ga dobil, priključek za 12v, obrnjen proti motorju. Tako da ga z obstoječim kablom ne morem priklopiti.

Zanima me, če lahko naredim podaljšek, da bom lahko priklopil moj nov zaganjač na 12v , vendar ne vem ravno kako bi ga naredil in izoliral in bi rabil kakšno idejo, vendar me bolj skrbi, če bi bilo kaj narobe, če bi bil 12v obrnjen proti motorju. Stika z maso ni, vendar je bližje masi kot pa če bi bil priključek pravilno obrnjen.
Slika
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Zaganjač Renault Clio-priklop

Napisal/-a coco66 To jun 13, 2017 11:56 am

Glavno da je bil ugodno,paše pa ne -kot ulito-
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Zaganjač Renault Clio-priklop

Napisal/-a VW T4 To jun 13, 2017 2:28 pm

kaj se oglašaš, če ne znaš pomagat :roll:
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Zaganjač Renault Clio-priklop

Napisal/-a coco66 To jun 13, 2017 3:11 pm

Niso vsi cliot enaki in nisi vsi zaganjači enaki .Ti si ga vzel od cliota 1.4 rabiš pa ga od cliota 1.2.Vzel pa si cenejšega od 1.4. Vrni ga nazaj in problem rešen -če ti ga bodo vzeli. Pa boš na koncu poročal če je bilo ugodno.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zaganjač Renault Clio-priklop

Napisal/-a Firediver To jun 13, 2017 5:37 pm

Vidim, da je domačih mojstrov vedno manj in novodobni "mojstri" zmrznejo, če nadomestni kos ni točno tak kot originalni.

Če je problem samo v električnem priklopu (mehansko ustreza), ti bo vsak štromar znal pomagati. Samo zaradi tega pa res ni treba vračati kosa, sploh pri tako starem vozilu, ko se marsikaj lahko popravi "po bližnjici".

Štromar naj si zadevo ogleda in pripravi ustrezen mostiček z novim kabel čevljem. Prostorsko je res na tesnem, je pa izvedljivo - vsekakor pa izziv mora biti!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 138 gostov