Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
xerx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 15, 2017 6:40 pm

Vprašanje glede poškodovane zadnje vzmeti

Napisal/-a xerx Če jun 15, 2017 6:49 pm

Pozdravljeni! Mogoče bom zastavil trapasto vprašanje, ampak na te reči se ne spoznam najbolje. Danes sem ob pregledu podvozja opazil, da imam odlomljeno zadnjo levo vzmet. Nalega sicer v redu, ampak je pred zadnjim zavojem odlomljena. Ne vem, koliko časa je že v tem stanju, zato me zanima, ali lahko vzmet v takšnem stanju na kakršenkoli način slabo vpliva na avtomobil in pa kako. Kaj gre lahko narobe?

Še nekaj. Se zamenja samo poškodovana vzmet, ali se menja obe? Se mora po menjavi opraviti še kaj drugega?

Hvala za odgovore!
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Vprašanje glede poškodovane zadnje vzmeti

Napisal/-a luxxx7 Če jun 15, 2017 7:12 pm

Pozdravljen,

če ti skoči vzmet iz svojega ležišča ne bo dobro, če boš kje v ovinku ali na kakšni avtocesti... Torej čimprej menjat vzmeti in to obe na eni osi.
 
xerx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 15, 2017 6:40 pm

Re: Vprašanje glede poškodovane zadnje vzmeti

Napisal/-a xerx Če jun 15, 2017 7:32 pm

Bom zamenjal obe. :) Lahko še kako drugače vpliva na avto? Kot pravim, ne vem, koliko časa se že vozim tako.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Vprašanje glede poškodovane zadnje vzmeti

Napisal/-a luxxx7 Če jun 15, 2017 7:53 pm

Lahko. Malenkost bolj trpijo amortizerji.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Vprašanje glede poškodovane zadnje vzmeti

Napisal/-a Ivan36 Pe jun 16, 2017 8:56 am

xerx je napisal/-a:Bom zamenjal obe. :) Lahko še kako drugače vpliva na avto? Kot pravim, ne vem, koliko časa se že vozim tako.

Hmm tebi bi morali vzeti prometno dovoljenje ! Počena ali zlomljena vzmet se ČUTI TAKOJ :evil: Meni je na Sharanu počila prednja vzmet v desnem ovinku, ko sem pelaj otroke v šolo še sreča, da je bila gužva in sem počasi peljal v križišče in je samo počepnil do kolesa oziroma gume. Problem pa je bil, da je počil zgoraj in pustil koničast del, ki lahko strga pleh ali gumo, že videl na Lybri, kaj naredi počena vzmet :shock:
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Vprašanje glede poškodovane zadnje vzmeti

Napisal/-a AssKicker Pe jun 16, 2017 10:42 am

To pa ni res, počena vzmet se velikrat ne čuti takoj, marsikdo niti ne opazi takoj. Recimo po cesti iz kranja proti medvodam, kjer je betonska cesta, se zih nebo slišalo takšnega poka, da bi bil lahko siguren, da je to vzmet. Če odleti samo del, oziroma en navoj, pa se potem vzmet "usede", se tudi ne občuti takoj. Jaz sem imel mondeota, kjer sta bili polomljeni obe sprednji vzmeti, samo kakšne pol navoja. Ko sem podrobneje pogledal vzmeti, sem videl da sta bili že obe na polomljenem delu konkretno rjasti, torej se je tako vozilo vsaj par tisoč km. Pa nisem flegma za podvozje.
 
xerx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 15, 2017 6:40 pm

Re: Vprašanje glede poškodovane zadnje vzmeti

Napisal/-a xerx Pe jun 16, 2017 1:44 pm

Kot je napisal AssKicker. Ne čuti se. Prav nobene razlike ne opazim med vožnjo. Vzmet se je odlomila pred zadnjim zavojem in to tako, da se je novi konec vzmeti normalno namestil v ležišče. Lahko, da je drugače pri prvi vzmeti, nisem še imel teh izkušenj.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 114 gostov