Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
korodani
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe dec 11, 2015 8:55 pm

Toyota Celica 2005 - avto skače

Napisal/-a korodani Po jul 24, 2017 12:14 pm

Zdravo,

Imam črno lepotico, ki sliši na ime Celica, malo sem že potrt zaradi njenega zdravstvenega stanja :?

Avto sem dobil nazaj iz servisa, kjer so mi menjali sprednji desni zglob in ležaj, vendar avto po novema skače.


Pretekli kronološki dogodki:
Pri desnem sprednjem kolesu je zelo pokalo, ko sem šel v levi ovinek.
En dan sem šel počasi v levi ovinek, kjer je samo zelo glasno počilo pri desnem sprednjem kolesu. Takoj sem se ustavil,
vendar ko sem želel ponovno speljati, mi je že pri spuščanju kuplonge zelo zelo pokalo, zato sem ga z vleko peljal na servis.
Na servisu so ugotovil, da je zglob čisto zanič oz. da je hin. Nov kompatibilen zglob sem naročil iz Anglije (v SLO ga več ni za dobit), ki so mi ga na servisu menjali vključno z manšeto ter ležajem pri zglobu.


Trenutno stanje:
Kot že rečeno, avto od menjave zgloba in ležaja dalje, poskakuje. To se vidi, tako kot tudi čuti. Vidi se, kako desno sprednji del haube poskakuje,
kot tudi kako sovozniku spajtla noge. Težko opišem to skakanje, mogoče je podobno vožnji po cesti, kjer je dosti jamic. Podobno, kot da bi imel štiriekasto kolo. To skakanje je prisotno pri nekateri hitrosti bolj, pri drugi manj. Najbolj skaže pri cca 30km/h. Hitreje se sicer ne upam peljat.
Pa še avto v desno vleče. kar ga pred servisom ni. Optika bojda po tem posegu zagotovo ni potrebna.

Na servisu sicer tudi pravijo, da ni to nič hujšega in da se lahko dalje vozim, ampak to je za mene nesprejemljivo.
Pravijo, da če želim biti 100%, da naj menjam ležaj pri polosovini (kar bojda ni enostavek poseg) ali pa kupim novo polosovino (ali pa da jo dam obnovit).

Kaj pa po vašem mnenju povzroča to skakanje ter kako ga sanirati?

Nove polosovine preprosto ne morem kar tako kupiti, saj je v SLO ni za dobit, razen original na Toyoti, kar je 550€, kar pa ni niti blizu mojega budgeta.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Toyota Celica 2005 - avto skače

Napisal/-a INFINITI Po jul 24, 2017 2:24 pm

Tukaj imaš stučkote za tovrstne težave pa naj pregledajo:

http://www.fd-avtodeli.si/domov.html
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Toyota Celica 2005 - avto skače

Napisal/-a grega983 Po jul 24, 2017 6:23 pm

Kateri zglob se je menjal ?
Zunanji ali notranji ? Po opisanem bi rekel da je na desni polosovini notranji zglob zluftan. Zaradi tega ti med vožnjo polosovina opleta in povzroča res nadležne vibracije.
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
korodani
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe dec 11, 2015 8:55 pm

Re: Toyota Celica 2005 - avto skače

Napisal/-a korodani Po jul 24, 2017 8:35 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Menjal se je zunanji zglob. Glede tvojega suma, da je notranji zglob zluftan : Kaj to se lahko kako preveri ?



Sedaj imam 2 opciji:

1. opcija) obnova polosovine : 90€
2. opcija) nakup rabljene originalne polosovine v kompletu z zglobom : 120€

Za kater opcijo bi se odločili vi?

2. opcija je res zelo zelo redka, saj je to trenutno edini človek, ki v SLO prodaja rabljeno polosovino, saj je to res res redek avto za SLO.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Toyota Celica 2005 - avto skače

Napisal/-a INFINITI Po jul 24, 2017 9:28 pm

Če jekvalitetno obnovljena potem definitivno to. Kaj boš z neko rabljeno če gre spet za star kos iz precej starega avtomobila?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
korodani
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe dec 11, 2015 8:55 pm

Re: Toyota Celica 2005 - avto skače

Napisal/-a korodani To jul 25, 2017 9:56 am

Sem klical te stručkote FD Avtodeli, ampak so rekli, da je težko reči, da je za to skakanje kriva polosovina, predvsem zato,
ker tega skakanja NI bilo pred posegom na mojem servisu, kjer so mi menjali zglob.

Če je kriva polosovina načeta/neuravnovešena/nepravilno obtežena, pa ne morejo z zagotovostjo preverit, tudi, če jim avto tja pripeljem,
ker se včasih to s prostim očesom vidi, včasih pa ne.

Če pa dam 160€ za obnovo polosovine in se na koncu izkaže, da bo avto še kar poskakoval, pa sem s tem naredil NIČ oz bek vrgel 160€.

Še kakšno vašo mnenje mogoče? :roll: :?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Toyota Celica 2005 - avto skače

Napisal/-a Fan To jul 25, 2017 10:36 am

Se je mogoče pomislilo, da bi se vozilo še enkrat pregledalo? Mogoče pa ni vse tako, kot se meni...
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Re: Toyota Celica 2005 - avto skače

Napisal/-a svadreb Ne avg 06, 2017 10:15 am

Sicer banalno, ampak kaj če je samo kolo slabo gor dano? Če npr. nimaš oroginal platišč in centrirni obroč ne sede v nulo na pesto in če vijaki niso enakomerno priviti, potem je lako kolo nameščeno "iz centra".
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: void in 100 gostov