Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Opel Corsa C ali D

Napisal/-a yashica Sr apr 04, 2018 2:09 pm

Imaš nekaj mesecev star avto potreben servisa (menjave olja pri 2.500 km, filter kabine - zakaj že??), ampak ker imaš obenem težave z menjalnikom, serviserju pa dol visi, da bi se poglobil v napako, povrhu je še drag (v tem se strinjam), boš ves material nabavil aftermarket in servisiral na parkingu. Razumi kdor more.

Avto imaš v garanciji, pooblaščencev za Opla je dovolj in greš lahko drugam, če te ta noče slišati, cene so pa tudi lahko različne. Če boš že šaril po avtu, daj vsaj original oljni filter. Upam, da se zavedaš, da boš s svojim materialom, ter posegom izgubil garancijo in bo tole šparanje ( v primeru kakšne napake na menjalniku) hitro zelo zelo drago. Ne zaletavaj se in najprej obišči drug servis in reklamiraj zatikanje.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
ognjarad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne avg 20, 2017 12:56 pm

Re: Opel Corsa C ali D

Napisal/-a ognjarad Sr apr 04, 2018 4:07 pm

Se zahvaljujem za nasvet. Jas sem star 70 let, po poklicu strojni inžinjer v pokoju. Vso delovno dob sem delal na terenu tako da v riti imam en milion kilometrov če ne več. Moj prvi avto je bila "ALFA SUD" box motor. Na tem avtu sem sam naredil generalko.
Saj vem kaj se dogaja z menjalnikom, potrebno je "Adjustirat" zajle vzvodovja in to je to, čisto dvomim da veju za to. Jaz bom uredil zadevo samo čakam da poteče garancija, če nebodo do tedaj nič naredili. Razmišljam da avto odpelam direktno v Opel, že imam kontakte. Počasi, meni se nikamor ne mudi, ampak jih bom spravil na slab glas dase tega sploh ne zavedajo, samo zaradi njihove arogancije i neolikanosti.
Lep pozdrav !
 
ognjarad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne avg 20, 2017 12:56 pm

Opel Corsa E 2017

Napisal/-a ognjarad Sr apr 11, 2018 11:41 am

Ali je možno da pri Corsi ni možna zamenjava olja v menjalniku.
Ker mi je mhanik povedal da je to možen razlog zaradi česa mi menjalnik zatika med prvo in drugo predstavo.
Lep pozdrav !
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a zk_eu Sr apr 11, 2018 12:00 pm

Olje se že da zamenjati. Ampak, da bi se pri tej zunanji temperaturi zatikalo zaradi tovarniškega olja?

Nisem sicer mehanik, ampak prej bi rekel, da je problem drugje. Sploh pa avto je letnik 2017, ne vem zakaj bi olje v menjalniku bilo že slabo.

So vam že povedali v eni temi, da imate avto v garanciji. Zakaj ne bi tega izkoristili in bili sitni ter bili vsak dan na uradnem servisu ali pa izberite drug pooblaščeni servis, če s tem niste zadovoljni. Saj ste vendar zato kupili nov avto, da vam bo deloval tako kot mora, ne pa da se vam prestave zatikajo.

Sicer pa bi na vašem mestu prvo menjal mehanika, da morate to spraševati na forumu, če se že lotevate lastnega popravila vozila v garanciji. Naslednje vprašanje bo verjetno, katero olje notri?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a pskoda Sr apr 11, 2018 12:16 pm

Lahlo je treba samo zajli nastavit lahko je pa problem v menjalniku. Olje tukaj nima veze

Tukaj nimaš kaj šarat. Pelji na uradnega
Lp
 
ognjarad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne avg 20, 2017 12:56 pm

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a ognjarad Sr apr 11, 2018 12:52 pm

Lep pozdrav ! Sem upokojenec star 70 let. Že dolgo sem varčeval dabi kupil zadnji avto v življenju. Ker sem v preteklosti vozil samo Opel in bil sem zelo zadovoljen, odločil sem se da kupim Opel Corso :

OPEL CORSA 1,4; 1398 ccm; 55 kw; 05.10.2018.

Zdaj imam težave z menjalnikom. Ko spremenim hitrost iz prve v drugo prestavo in nazaj, ročica menjalnika rahlo zatika. Vse druge predstave delujejo normalno. Avto sem kupil pri avtotrgovini ˝SAWAL˝ - Kidričevo. Pri servisni službi avto trgovine sem reklamiral napako paso mi odgovorili : menjalnik je takšen kakšen je.

Potem se obiskal servis avto hiše ˝FLAMINI˝ - Kolmanič – Maribor kje somi odgovorili da to ni
nič in dase na takšni menjalnik moram navaditi.

Mehanik avtohiše ˝FLAMINI˝ - Kolmanič Brežice mi je povedal daje menjalnik nekoliko grob zaradi retkega olja katero se neda zamenjat.

Na Youtube sem videl da se zajle menjalnika dajo uravnati "ADJUST SHIFTER" meni se zdi da to nočejo delati ali pa za to ne vejo!
Zelo smo se z ženo veselili tem avtu, zdaj pa počasi že zgubljama volju do vožnje.
Vnaprej se zahvaljujem za pomoč !
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr apr 11, 2018 1:30 pm

Jaz bi corso v takšnem primeru peljal v kakšen drug konec Slovenije na pooblaščeni servis, ali kakšnega nepooblaščenega ki bi se spoznal na te zadeve.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a pskoda Sr apr 11, 2018 2:20 pm

Menjalnik se lepo prestavlja. Imamo isti avto samo 66kw 5 prestav in dvomim, da ima drugo olje kot vi.
Pri vseh menjalnikih je možna menjava olja.
Po moje jih je strah priznat, ker če ni problem z zajlama je potrebno razdret menjalnik kar pa ni poceni in nekaj procentov stroškov krije pooblaščenec v tem primeru sawal.
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a nejc1 Sr apr 11, 2018 5:27 pm

Če trdijo, da je menjalnik pač takšen pa naj ti dajo drug avto z enakim menjalnikom na probo pa boš takoj videl kako in kaj... Menjava olja je sigurno možna, res pa da nekateri menjalniki nimajo čepa za izpust, ampak samo za dotakanje, v takem primeru je pač malo bolj smotano za menjat...
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a zk_eu Sr apr 11, 2018 8:51 pm

Saj vam nihče ne oporeka, da za avto niste garali in varčevali. Pravimo vam zgolj, da se malo na servisu postavite zase zaradi tega garanja in varčevanja, kot pa da sedaj NOV AVTO POPRAVLJATE NA LASTNE STROŠKE, ČE IMATE ZA TO GARANCIJO, KI STE JO PLAČALI. Prestave se vam nimajo kaj zatikati, ne glede na to kateri menjalnik je. Meni se na 18 let starem avtu niso nikoli zatikale. Če ne pa vzemite kakšnega sorodnika zraven, da vam bo pomagal.

In to uredite v času garancije. Sicer se vam lahko menjalnik resno okvari. To pa je strošek zagotovo okoli 2.000 EUR. In ne popravljajte avta pri tem mehaniku, če vidite, da ne ve sploh za kateri avto gre in da se sploh lahko olje v menjalniku menja. Sploh pa postavlja napačno "diagnozo".. Malo se pa pričakuje skrbnosti od vas gospod, kljub spoštovanim letom.

Na uradnih Opel servisih menjalnikov ne znajo popravljati, jih samo menjavajo, če je kaj narobe. Zato pa se verjetno tako otepajo. Ali pa pojdite do odvetnika. Njihova odgovornost je tukaj res jasna.
Zadnjič spremenil zk_eu, dne Sr apr 11, 2018 9:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a yashica Sr apr 11, 2018 8:59 pm

ognjarad je napisal/-a:
Mehanik avtohiše ˝FLAMINI˝ - Kolmanič Brežice mi je povedal daje menjalnik nekoliko grob zaradi retkega olja katero se neda zamenjat.





Motor 1.4 75KM - B14XEJ je sparjen z menjalnikom F17 + (MDG) in je z različnimi prestavnimi razmerji prisoten že lep čas. Če niso kaj konkretno spreminjali zasnove (v kar dvomim), se olje izpusti na vijaku za izpust in nalije z vrha - preko stikala vzratne luči, ki ga je potrebno odstraniti. Enako kot pri Corsi D.
Količina olja naj bi bila 1.6 litra, SAE 75W-85 API GL4

Predlagam drug servis.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Opel Corsa E 2017

Napisal/-a srcnik Če apr 12, 2018 7:53 pm

Pozdravljeni,

podajte omenjeni avtohiši, kjer ste kupili avto pisni zahtevek za odpravo napake. In zahtevajte tudi, da vam pisno odgovorijo.

Že to bo zelo velika razlika, zraven pa napišite, da je avto nevaren za vozit, saj je zatikanje prestav med npr. prehitevanjem nevarno in s tem ogrožate tako svoje življenje kot tudi življenja ostalih udeležencev v prometu.

Zadaj so zakoni v kolikšnem času vam morajo odgovoriti in tudi pri odgovoru bodo bolj previdni kot pa da te enostavno odjebejo.

V kolikor še tu ne bo uspeha se lahko z zgornjimi pisnimi dokazi, obrnete še na zastopnika za opel v sloveniji.

Žal je tako, da je potrebno imet vse pisne dokaze in stalno pritiskat na njih, da dosežeš tisto kar je že v osnovi tvoja pravica... Žalostno, samo tako je.
 
ognjarad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne avg 20, 2017 12:56 pm

OPEL CORSA ODSTRANITEV VZGLAVNIKA

Napisal/-a ognjarad Sr apr 18, 2018 6:15 pm

Kupil sem prevlake za sedeže, ne gre mi odstranit vzglavnike na prednjih sedežih.
Prosim za pomoč za navodila.
V naprej se zahvaljujem.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: OPEL CORSA ODSTRANITEV VZGLAVNIKA

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr apr 18, 2018 6:41 pm

Letnik/model ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
ognjarad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne avg 20, 2017 12:56 pm

Re: OPEL CORSA ODSTRANITEV VZGLAVNIKA

Napisal/-a ognjarad Sr apr 18, 2018 6:47 pm

Opel Corsa 1.4 E 2017. November
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: OPEL CORSA ODSTRANITEV VZGLAVNIKA

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr apr 18, 2018 9:02 pm

Ni corsa .... mogoče je podobno: https://www.youtube.com/watch?v=I5zbAXWE4p8
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
ognjarad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne avg 20, 2017 12:56 pm

OPEL CORSA ODSTRANITEV VZGLAVNIKA NI MOŽNA

Napisal/-a ognjarad Če apr 19, 2018 11:15 am

N a servisu Opel - Kolmanič v Maribor somi povedali da odstranitev
vzglavnika na sedežu ni možna ker je vzglavnik aktivan, fixiran.
Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: OPEL CORSA ODSTRANITEV VZGLAVNIKA

Napisal/-a esem Če apr 19, 2018 12:41 pm

Zakaj si odprl novo temo o isti stvari? :twisted: :twisted:
Sem združil
 
ognjarad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne avg 20, 2017 12:56 pm

Opel Corsa - kozica menjalnika

Napisal/-a ognjarad Pe jun 01, 2018 6:17 pm

Prosim vas če gdo ve kako naj pravilno snamem kozico (obloga izbirne ročice menjalnika)
a da ne poškodujem ohišje menjalnika.
Zahvaljujem se !
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Opel Corsa - kozica menjalnika

Napisal/-a esem Pe jun 01, 2018 6:43 pm

Je res potrebno odpret za vsako malenkost novo temo? :twisted:
Vse teme o Corsi bom združil, ti pa odslej piši samo v to temo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 117 gostov