Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
andro-id
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po sep 09, 2013 10:12 am

MERCEDES BENZ - težave z avtomatskim menjalnikom

Napisal/-a andro-id Po mar 19, 2018 4:41 pm

Zdravo...

...pred kratkim sem nabavil Mercedes-Benz ML 280 CDI, l.2007, slovensko poreklo, realnih 190.000 km,....skratka avto je zelo ohranjen in ni "zgojen".

Sem pa opazil, da občasno v "drive" avtomatski menjalnik ne zazna višje prestave, recimo med vožnjo.....daš gas, pa se obrati povečajo tudi do 4000, menjalnik pa ne prestavi v višjo prestavo. Zadeva se potem reši sama, ko nekoliko pohodim zavoro (se ni potrebno ustaviti) in potem spet deluje normalno. Včasih se ponovi še v istem dnevu ali pa šele čez par dni. Na armaturi se ne prižge nobena kontrolka. Tester pokaže neko napako na menjalniku (P0705 Upravljački uređaj mjenjača Neispravno in P1939 CAN-signal s upravljanja mjenjačem Ne postoji). Olje v menjalniku je zamenjal prejšnji lastnik par tisoč km nazaj.

Na spletni strani "avtonasveti" piše, da so imele začetne serije ML-ov težave z avtomatskimi menjalniki, nič pa kaj in kako.

Zanima me, če je komu znana opisana težava, kako se lotiti popravila, da nebi metal denarja stran pa nič popravil in pa katere res dobre in resne mehatronike mi priporočate.

Ali se z opisano težavo lahko vozim še naprej ali pa se lahko zadeva zaradi tega še poslabša?

Prosim za kakšen koristen odgovor, hvalaaaa.....
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: MERCEDES BENZ - težave z avtomatskim menjalnikom

Napisal/-a Fan Po mar 19, 2018 5:24 pm

Nagaja stikalo na predstavni ročici, Elektronika ne ve v katerem položaju je ročica ( P N D ..... ) lahko je samo narobe nastavljen.
Približno takšen je:
Slika
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: MERCEDES BENZ - težave z avtomatskim menjalnikom

Napisal/-a wragec Po jan 25, 2021 3:05 pm

Tukaj vprašaj
https://www.avtomatski-menjalniki.si/sl/

Uporabnika fan pa se izogibaj
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: MERCEDES BENZ - težave z avtomatskim menjalnikom

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jan 25, 2021 6:04 pm

Reklama, spam !?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov