Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a SkyEye909 Ne jul 08, 2018 8:14 pm

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje glede spodnjih letnih pnevmatik. Kljub centriranosti volan med vožnjo ni bil miren. Pnevmatike sem reklamiral in dobil nove, katere sem montiral na povsem nova platišča, tako da 100% izločim še platišča. Ker seveda pri cca 110-140 volan še vedno ni čisto miren, sem preveril, kako se gume vrtijo (dvignjen avto na obeh straneh). Kaj mislite vi?..vulkanizerji pravijo, da ta neravnina ni pomembna, saj se med vožnjo samo zaradi teže vozila pnevmatika uleže..pa vsseno, jaz mislim, da ni tako mehka oz. da neravna struktura pnevmatike mora nekako vplivati na mirnost vožnje? Mimogrede, zimske pnevmatike se peljejo v nulo.

Hvala za vsak komentar.

Video sem naložil na YouTube - KLIK
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a Kohec Ne jul 08, 2018 8:54 pm

Kaj je samo ena guma takšna, ali so vse? Najbolje, da se vulkanizer vsede zraven v avto in se zapeljeta malo naokoli, da bo videl kako se avto v resnici obnaša.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jul 08, 2018 9:10 pm

Zimske so najbrž na svojih platiščih ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a limas Ne jul 08, 2018 9:13 pm

Če so zimske OK, potem je avto s podvozjem brezhiben. Težava je v gumi, če so tudi platišča ista kot pri zimskih gumah. Tovarniška napaka, napačno skladiščene, jajčaste gume snete s salonskega vozila...
Za katero znamko gre? Premijske znamke si težko privoščijo kaj takega.
Tekalna površina mora biti ravna na vsaki novi gumi.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a danci1973 Ne jul 08, 2018 9:22 pm

Glede na to, koliko se guma stisne, ko avto spustiš na tla, se po moje to ne pozna...
 
pronet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To jun 18, 2002 7:22 am

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a pronet Ne jul 08, 2018 9:29 pm

Iz izkušenj z mojim avtom lahko povem, da so te gume zanič in ja povzročajo tresenje. Dokler nisem zamenjal gum, se tresenja nisem rešil.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a esem Ne jul 08, 2018 9:46 pm

danci1973 je napisal/-a:Glede na to, koliko se guma stisne, ko avto spustiš na tla, se po moje to ne pozna...
Res - a velja samo za stik gume s cesto! Kaj pa ostalih cca 340 stopinj? Od tu izvira tresenje, ki se ga verjetno sploh ne da odpravit.
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a SkyEye909 Po jul 09, 2018 7:38 am

Vse 4 so take, sicer kakšna manj, druga več, poskusil tudi menjati spredaj zadaj ampak bistvene razlike ni.

Zimske imam na svojih platiščih, res da so mehkejše, a se peljejo lepo pri vseh hitrostih.

Te so letne, bile so na original alu platiščih in ker niso lepo tekle, sem jih dal v reklamacijo in brez težav dobil nove (Michelin - Michelin). Ko smo jih montirali, kaj bolje ni bilo, čeprav so rekli, da teče v redu, tudi platišča so bila v redu (merjeno na centrirni napravi, katera z laserjem meri odstopanja znotraj in zunaj). Po nekaj 100km smo jih ponovno centrirali, obračanje pnevmatike na platišču so rekli da ni potrebno, ker ni nekega velikega odstopanja. Nič bolje.

Zato sem se odločil za nakup novih platišč - to je sedaj to, platišče teče v nulo, pnevmatika pa kot vidite.
Gre za Michelin Primacy 3 215 55 R16.

Torej, večina vašega mnenja je, da bi morala pnevmatika na novih platiščih teči ravno in ne kot pri meni? Jaz mislim enako, a vulkanizerji pravijo, da to ni panike. Podatka, koliko je lahko tega odstopanja ne dobim nikjer.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 09, 2018 8:14 am

Pojdi do kakšnega priznanega vulkanizerja in naj ti to napiše na list papirja in ponovno reklamiraj gume. (vzemi drug znamko?)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a Fnatic Po jul 09, 2018 8:55 am

Meni je dve leti nazaj na letnih delala samo ena tako, pa mi je treslo cel avto. So me hoteli prepričat, da to ni panike. K sreči ni bilo potrebno dosti j**c**ja. So mi zamenjali, vpričo njih dali gor in stestirali. Guma je lepo tekla, tresenje je izginilo.
Pa še to, še preden sem šel menjat sem povedal mehaniku kako je. Pa da sem že dal avto na stojalo in spustil gume, da se vrtijo. Je prec rekel, da je guma fouš, pa niti videl ni.
Tako da naj ti kar menjajo. Sicer ti je pa mislim da kohec napisal, vulkanizer naj se zraven vsede.
Ba-dum tssssssss =P
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a vipe5s Po jul 09, 2018 11:30 am

Nisi ti imel težave že z zimskimi pnevmatikami na tem avtu?
Če prav razumem, si letne sedaj dobil nove (in tudi nova platišča), in se še vedno ne peljejo ok.

Če ti bodo še enkrat reklamirali, potem čestitam (resno mislim in te podpiram :D ).
Te čisto razumem, da bi rad uredil v nulo, sporoči na koncu kolikokrat si centriral/menjal in za kakšno ceno 8)
Za kateri avto gre? Se je podvozje kaj pregledalo?
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a SkyEye909 Po jul 09, 2018 11:59 am

Sem ja, zimske smo potem zrihtali, jih je bilo parkrat za scentrirati in je v redu, v nulo.

Te pa so nove ja iz reklamacije (so jih zamenjali), platišča tudi čisto nova. Pa kaj ko pravijo, da se to na cesti ne pozna ko je teža gor, tudi to, da gume vrtim v zraku ni to, ker centrirka sigurno naredi kot je treba, ker pokaže vse OK. Ja pokaže, tudi jajčasto gumo se da scentrirat kar se tiče teže, ne pa okroglosti, samo kaj naj to razlagam komu :)
Odprl sem novo temo, da rešim še to težavo s tekalno površino. Bom poskusil vztrajati, vsaj dobiti okrogle pnevmatike če ne drugega (če sploh obstajajo pri nas).
Aja avto je Mondeo, bil je pregledan na uradnem servisu in kasneje še pri enem mehaniku - nobenih težav s podvozjem ni odkritih.

Gume morajo biti očitno res ravne - okrogle, vsaj na čisto novih feltnah, ne pa, da prodajajo tretjo kvaliteto za ceno prve ;)
Če bi imel avto električni servo in manj feedbacka, se to verjamem da sploh ne bi čutilo. Tako pa pač se.

Spišem dolg postopek ko rešim tole. Če je še kak komentar glede videa, kar napišite.
https://www.youtube.com/watch?v=IlRoPlG ... e=youtu.be
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a limas Po jul 09, 2018 3:19 pm

Pri gumah se pozna na kvaliteti glede na državo proizvodnje. Mišlenova guma izdelana v Franciji ali Nemčiji je drugačna od tiste romunske ali poljske. Karikiram, ampak malo brskanja po spletu daje rezultate zelo slabih izkušenj kupcev premijskih in ostalih kakovostnih gum vzhodnoevropskega porekla.
Skrenil sem s teme. Upam, da uspešno rešiš problem.
 
Uporabniški avatar
SkyEye909
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe jun 21, 2013 4:52 pm

Re: Mnenje glede teh pnevmatik - neravna tekalna površina!

Napisal/-a SkyEye909 To jul 31, 2018 9:13 pm

Preverili vse 4 pnevmatike, 3 je bilo potrebno (zopet) centrirati.
Merjeno odstopanje teka (površine) na laserski napravi med vrtenjem: na vseh cca 0,2mm, pri eni 0,4mm - to pnevmatiko so na platišču zasukali in dobili 0,2mm odstopanja.
Sicer mi tole z videom ne gre ravno skupaj, a naprava očitno meri povprečje po celotni širini ter ga primerja po obodu. Na oko pnevmatika kar lepo vidno pleše, a naprava pokaže le 0,2mm. Če bi meril z merilno uro npr. sredino oboda, bi rezultat znal biti vsaj 1mm.

Vožnja je po ponovnem centriranju in po obračanju ene pnevmatike mirna. Torej je bil vzrok samo in še enkrat samo na pnevmatikah.
Kakorkoli, bolj okroglih bi bil vseeno vesel, očitno gre tu za slabšo kvaliteto in poskušajo čim bolje ujeti vse skupaj, da je čim manj opazno. Danes kot rečeno pri električnih servo volanih, ki jih ima že kar velika večina, tretja kvaliteta ni več tak problem..sploh pa, če se ljudje ne sekirajo, ker jim malo zatrese volan :D

Upam, da bo tole držalo, sicer grem ponovno na test.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 122 gostov