Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Lilko69
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne okt 14, 2018 12:36 pm

Črn dim iz izpuha ( pri bencinarju )

Napisal/-a Lilko69 Ne okt 14, 2018 1:13 pm

Pozdravljeni, 10 dni nazaj sem kupila svoj prvi avto chevrolet cruze letnik 2010 (1.8 ) bencinar, 115.000 prevozenih km z potrjeno servisno knjigo. Po prvih prevozenih 1000 km se je prizgala lucka za napako na motorju in ko sem ga zjutraj hotela prižgati ni bilo niti iskrice za vzig ( pred tem zmeraj v prvo vzgal brez problema), nakar ga nam je uspelo vzgati tako da smo avto porinili vendar stopalka za gas sploh ni delovala ob pritisku za plin. Naslednji dan se je prizgal normalno, vendar se je iz izpuha začel kaditi gost crn smrdec dim ( kolicina dima se mocno poveca ob pritisku na gas), iz motorja je bilo slisati nekaksno cudno brnenje, slisati je bilo tudi kako motor sam od sebe izgublja in zopet pridobiva na moci, ko smo ga poskusali ogreti v prostem teku. Olje je bilo zamenjano 10k nazaj. Nekateri so mi rekli da jo lahko motor tudi poplavljen in da jo to napako prodajalec skril ob prodaji, zdaj cakam na vrsti za diagnostiko.

Zanima me ali veste za kaj bi lahko slo in ce se mi sploh splaca popravljati?

Hvala
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Črn dim iz izpuha ( pri bencinarju )

Napisal/-a Kohec Ne okt 14, 2018 1:29 pm

Če je le možno, ga vrni prodajalcu nazaj.
 
Lilko69
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne okt 14, 2018 12:36 pm

Re: Črn dim iz izpuha ( pri bencinarju )

Napisal/-a Lilko69 Ne okt 14, 2018 1:32 pm

Avto ni iz avtohise ampak osebnega prodajalca tako da dvomim da ga bo vzel nazaj. Bi kej pomagalo ce ga tozim? Saj sem dala 4700€ zanj
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Črn dim iz izpuha ( pri bencinarju )

Napisal/-a soso Ne okt 14, 2018 1:52 pm

Najprej preverite pri mehaniku kaj bi lahko bilo narobe. Ce ugotovite, da je prodajalec vedel za napako in jo samo zacasno odpravil predlagam posvet z odvetnikom. Sele nato ga poklicite in se poizkusite dogovoriti.

Poznam pa primer, kjer je z avtom bilo vse ok vec let. Slab mesec po prodaji je prislo do okvare racunalnika. Strosek cca. 1000 eur.

Lp
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Črn dim iz izpuha ( pri bencinarju )

Napisal/-a Ivan36 Ne okt 14, 2018 2:00 pm

If the exhaust smoke is black:

Black exhaust doesn’t always indicate impending doom. If your car emits a little black smoke at start-up, but it clears up as the engine warms to operating temperature, don’t worry – that’s normal for some cars. If it continues after the car warms up, there’s cause for concern. If that’s the case, here are the likely culprits:

Clogged or dirty air filter: An essential part of a vehicle’s fuel system, an air filter stops airborne contaminants from getting sucked into car’s engine, where they can clog up the works. The remedy is simple: replace the filter.

If the problem persists, it’s an indication that your vehicle’s air-to-fuel ratio is askew – specifically, it is burning too rich or more fuel than air. Two of the most common reasons for this are a malfunctioning fuel pressure regulator or leaky or clogged fuel injectors.

Bad fuel pressure regulator: A vehicle’s fuel system is designed to work within a specific range of pressure, which is controlled by a fuel pressure regulator. If the regulator is on the fritz, the pressure will fluctuate outside of the system’s specified range. If it falls too low, there may not be enough fuel reaching the engine to start it. Too much pressure may result in over-fueling, which can make your engine run rough and deliver poor fuel mileage, among other things. The remedy is to replace the fuel pressure regulator.


Leaky or clogged fuel injectors: Fuel injectors are small electro-mechanical devices used to spray a predetermined amount of atomized gasoline (a mist of gasoline) into a vehicle’s intake manifold, which is directly in front of the intake valve. The gas is drawn into the combustion chamber and mixed with a predetermined amount of oxygen to optimize the efficiency of the burn or combustion event. The remedy is to repair the fuel injectors.

http://www.yourmechanic.com/estimates/c ... inspection
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Črn dim iz izpuha ( pri bencinarju )

Napisal/-a zk_eu Po okt 15, 2018 7:19 am

Mislim, da imajo ti Chevrolet Cruzi z 1.8 motorjem notri Oplove Ecotec 16v motorje, ki niso nekaj problematični, če ravno ne delaš z njim največjih bedarij. Avto verjetno brni, ker je motor v rezervnem programu? Jaz sem imel na podobnem motorju takoj po nakupu okvaro pokrova ventilov in so bili simptomi podobni tvojim, vendar meni je takrat kadil bolj belo, če se prav spomnim, pa olje mi je zelo porabljal. Ko se je to zamenjalo, je bilo OK, olja pa ne ve, če mi med servisi spije 1 dcl. Tako, da ni nujno, da je hudo. Edino kar sem imel srečo je, da so mi brez nekega obotavljanja to zamenjali pod obvezno garancijo.

Kot so ti že napisali, avto do mehanika in na tester, pa se boš potem lažje odločila. Ne rabiš čakati na pooblaščenca, samo spodobnega mehanika najdi. Če boš napisala od kod si, pa ti bo zagotovo kdo tukaj lahko koga priporočil. Glej samo, da boš prodajalca obvestila o napaki v 8 dneh (od odkritja le-te), če boš kasneje uveljavlja kakšne zahtevke iz naslova stvarne napake kasneje (in glej, da bo poleg ustnega, tudi pisno obvestilo). O podrobnostih o sami napaki pa ga lahko obvestiš kasneje, ko boš vedel kaj je narobe.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Črn dim iz izpuha ( pri bencinarju )

Napisal/-a mrtwelvetrees Po okt 15, 2018 8:39 am

Imej opis napake napisan na papirju (serviser) naj ti napiše kaj javi tester in kaj je napaka, da imaš neki trden dokaz, ne neki ustno prenašat naprej.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 154 gostov