Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
gr3mlin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: To feb 26, 2008 1:35 pm

odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a gr3mlin Po jan 14, 2019 9:20 am

Pozdravljeni,

na škodi octaviji 1.9d 77kw 2007l. mi je šla odmična, odmično mi je mehanik zamenjal (ter dročnike, semeringe, tesnilo tandem pumpe ter preventivno ležaje glavne gredi), popravilo seveda ni bilo ravno poceni. Prišlo je do težav takoj ko sem prevzel avto in sicer avto ne vleče kot je prej, ter komaj spelje in vžge (s pomočjo precej gasa se da). Mehanik je priklopil avto na računalnik in mu ni nč pokazal tako da je rekel da je sigurno kriva napačna odmična gred (kupil sem jo rabljeno originalno, v lastni režiji; ta ki jo je prodal pravi da je sigurno tudi iz BXE tipa motorja kot ga imam na octaviji - vzel jo je iz golfa mk5 2007 letnik). Mehanik pravi da baje zelo težko opaziš razliko pri teh gredeh različnih tipov motorjev, nevem. Poskusil je menjati merilec pretoka in je bilo še vedno isto, poskusil je z odklopom senzorja gredi in še vedno je bilo isto.

Zanimajo me sledeče zadeve:
- ali sploh obstajajo golfi 5 z BXE motorjem;

in pa:

Gred bom tako ali tako moral zamenjati tako da če črtam nakup nove originalne (ki je btw okoli 1000eur), me zanima:
- ali se iti spet rizik in kupiti rabljeno kjer bo prodajalec trdil da je SIGURNO iz bxe motorja;
- ali kupiti novo kopijo (btw, kakšne so vaše izkušnje s tem ?)

Najlepša hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Fan Po jan 14, 2019 9:56 am

Ja, BXE je bil vgrajen v Golfa ( VW GOLF V Variant (1K5) 1.9 TDI ) lahko tudi v katerega drugega.
Osebno menim, da za opisane težave ni kriva odmična gred. Ali je motor res v "fazi"? Kakšen dim je na izpuhu ko motor deluje?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
gr3mlin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: To feb 26, 2008 1:35 pm

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a gr3mlin Po jan 14, 2019 10:01 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


dim je dokaj bele barve....
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a pocesnkII Po jan 14, 2019 11:05 am

menjaj mehanika,........!!!!!!!
Če ne ve da je vsakič ko se podira takšna zadeva potrebno nastaviti injektojre in pa pravilno dati v fazo zobati jermen (ne na ediks cahne), potem naj se loti drugega poklica.

Kako se nastavi injektorje po menjavi odmične ne bom razlagu......
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Kristjan123 Po jan 14, 2019 12:14 pm

Jst res ne vem ali vozite avte k mehanikom ali pekom?

Nedolgo nazaj smo imeli primer ko se je začelo s puščanjem hladilne tekočine na motorju citroen C8 mislim ki je bil tipi topi potem vprašanje kaj če bi dali motor od Lance noter a pase ... potem par mesecev zatišja nakar sokantno ugotovijo da ima motor vsaj pol miljona za sabo... Ajde dejmo delat generalno motor ven potem dajo noter motor ne zalaufa ni stroma na desni strani v škatli z varovalkami morda zato ne vžge no problem se je verjetno vtrgal kak kabel ko smo telovadili z motorjem ven noter .... no problem dejmo potegnt štrom iz druge škatle aja šit vse iskri nč dejmo vprašat na forumu kaj bi lahko blo narobe....

V tvojem primeru če sem max na strani mehanika in je naredil svoje delo 100 % in recimo da vgrajena gred ni prava ali je zjebana in da tega mehanik ni mogel vedt ko si mu jo prinesel ... in je zmontiral nakar avto ne dela ok (težko vžiga in nima moči pri speljevanju) in on ti je normalno dal avto da ga prevzameš potem je rekel da je sigurno kriva gred nakar je poskusil menjati merilec pretoka in je bilo še vedno isto, poskusil je z odklopom senzorja gredi in še vedno je bilo isto.

Mislim še enkrat se vprašajte kam vozite avte? Vse bolj opažam da ima večine neke kvazi mehanike pa dejmo eksperimentirat potem ostane nekje na pol ... potem se po forumu sprašuje kaj bi lahko bilo

Tudi najboljši mehanik lahko kaj zafrkne saj je človek kot vsi mi ... ampak potem naj bi se "dal na stvar in prišel do konca" ne pa tle imaš na pol delujoč avto pa sprašuj po forumih kaj bi lahko bilo narobe ...
 
gr3mlin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: To feb 26, 2008 1:35 pm

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a gr3mlin Po jan 14, 2019 3:58 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Napisal si zelo obširno in imaš bogat besedni zaklad, vseeno sem sicer upal da si kaj pametnega napisal glede na dolžino teksta ampak žal sem se zmotu...sorry, to jamranje čez mehanike in kam vozimo avte itd. in to posploševanje mi res nič ne koristi. Mehanik ima registriran avtoservis že vsaj 15 če ne 20 let in ne piši neumnosti ker ga nisem peljal k enemu šušmarju. Vozim ga že tja kar nekaj časa in vedno smo stvar rešili do konca. Če bi bil slab mehanik bi najbrž lahko firmo samo zaprl ker ne bi hotu nobedn tja. In to da se na forumu sprašuje po teh stvareh ni nič narobe ker se lahko marsikdo kaj iz tega nauči - sej zato pa je forum. Ne piši neumnosti prosim in če imaš kaj tehničnega znanja mi svetuj ker filozofije ne rabm
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Fan Po jan 14, 2019 4:16 pm

gr3mlin je napisal/-a:dim je dokaj bele barve....


V koliko je prisoten še vonj po gorivu .. Motor ni v "fazi". - odprt ventil
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Kristjan123 Po jan 14, 2019 4:45 pm

Res sem napisal obsirno ker sem opozoril na problematiko polovicarstva med mehaniki ki ga je zal zmeraj vec

Glej dejstva
Mehanik ti je zlozil skupaj in ni ok
Po tem pa po forumu ti kot stranka sprasujes kaj bi lahko bilo krivo da ne dela. To je zate normalen potek popravila? Ajde ce bi bila neka zaj exsoticna napaka se nekako razumem da ne ve. Ampak vi ste podrli pa spet sestavili in kot kaze je iz faze kar bi bilo tudi logicno glede na to da tezko vziga in nima moci... lahko da tudi ni to vsekakor pa ni to neki redek space motor vsak povprecen mehanik ga ima v malem prstu... Se zmeraj zagovarjas svojega mehanika? Te vprasam A ti mislis da "resni mehaniki" res tako funkcionirajo? Niso bogovi ampak imajo svoj krog znancev iz stroke in ponavadi vsak obvlada doloceno specifiko bolj natancno in z debato se pride do resitve bolj kompleksnih tezav.

Na koncu si se pameten koliko imam tehnicnega znanja in si se jezen ker ti ne brezplacno stresemo resitve iz rokava... tvoj super mehanik jo pa itak ne ve in ocitno caka da se bos ti prikazal z odgovorom iz foruma. Res profesionalno...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a abbe To jan 15, 2019 10:03 am

kar se mene tiče mehanik tukaj ni nič narobe naredil.
stranka prinese rabljen del.mehanik ga vgradi (zraven pomenja kar je še potrebno.pa dajmo rečt da je mehanik vse skp sestavu tko k more)
in zdj avto ne dela.
mehanik pove strnki, da je napaka na odmični gredi (kar je možno) in to je to.
kaj naj zdj kle mehanik še nardi,če stranka sama nabavlja materjal?
nj vzame svoj avto pa nj se odpele pa nj išče napako na forumu potem pa nj spet prnese mehaniku del iz lastne nabave pa nj ga spet mehanik ugradi pa da se vid kaj je narobe.
nevem zakaj bi mehanik tukaj moral iskat težavo na avtu če lastnik sam nabavlja dele pa nevem kaj še vse.
če bi blo po mehanikovo bi se verjetno naročila nova odmična pravega tipa in bi avto delal.
Ni vse res kar napišem
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Kristjan123 To jan 15, 2019 10:33 am

Samo eno vprasanje. Mehanik ko ima odmicno pred vgradnjo ne more preverit ali je prava ali morda zjeban. ?
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a coco66 To jan 15, 2019 12:50 pm

kristjan 123, očitno nisi tako pameten kakor pišeš tle na forumu .Prvo vprašanje ali si sploh kdaj videl odmično in kako izgleda, če je odmična pojeta jo vidiš- drugo pa ne vidiš
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Kristjan123 To jan 15, 2019 1:40 pm

Ne da sem ti kaj dolžan razlagat
Recimo da sem ljubiteljsko nekaj prešraufal sicer starejše kako sklopko zamenjal motorji atmosferce iz 80-ihjer so se ventili nastavljali še z listki pa tudi kake zvite glave sem se lotil pač poravnat pozamenjat ventile zložit skupaj pač te vrste popravila .... kar je novejšega razen rednih servisov pa kakih zavor se ne lotim sam. Se dobro se zavedam svojega "neznanja"

Če si pozorno bral bi pri teh popravilih moral videt odmično gred "v živo" Vem kako zgleda pojeta odmična vem priznam ne ločim pa razlike med gredmi po tipu motorja o katerih je bilo govora. Zato sem na mislim da nič provokativen način vprašal ali bistveno bolj kvalificiran mehanik od mene to ni mišljeno provokativno ampak to dejansko ocenjujem da Abbe je lahko prepozna

Vem da je moje znanje omejeno in da verjetno kakemu mojstru ne bi mogel "niti delavnice pospravljat" ampak močno dvomim da ti spadaš v to kategorijo....

Ker si se tako nizko spustil pa ti lahko povem, da sem v bistvu povprečno pameten lahko da sem celo podpovprecen tako da coco66 če si ti moje pisanje do sedaj tukaj na forumu dojemal kot "zelo pametno" bi se nad sabo zamislil....
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a abbe Sr jan 16, 2019 1:32 pm

ne vidi se na oko razlike med odmičnimi.
če govorimo za 1.9 tdi ali 2.0 tdi.
če je pa požrta se pa vidi to bi tut ti moral videti ko si jo prevzel pri nakupu
Ni vse res kar napišem
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Kristjan123 Sr jan 16, 2019 1:57 pm

Gr3mlin je ta ki je ali pa ni gledal kaj kupuje... Vsekakor upam da je do sedaj ze uredil.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a NoFear85 Sr jan 16, 2019 3:59 pm

Kristjan123 res si pameten. Kot so ti ze ostali odgovorili, pojeto odmicno vidi vsak, njene kote in razlike pa zelo tezko. Pa kot mehanik, ce mi stranka prinese kos, to je za vgradit/zamenjat, to tudi opravim, ce ne deluje, ni to moj problem, jaz sem svoj del naloge opravil. Ali je kos napacen ali defekten, naj jaz zdej raziskujem, stranka pa mi to ne bo placala, ker zeli prisparat, ko sama brska za kosi.
Govoris da si stare atmosferce sam popravljal, novih pa ne. Ali je razlika v sami zasnovi motorja, da te je tega strah? Ja morda je danes na 4 cilindrih 16 ventilov, ki jih vcasih ni bilo. Se vedno pa je zasnova enaka, samo periferija je dodana (beri turbina/kompresor, razni senzorji,...) vendar blok je se vedno blok, bat je bat, ventil pa ventil.

Za avtorja teme pa, tudi sam bi podvomil v odmicno in pa ali je motor res v fazi.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Kristjan123 Sr jan 16, 2019 5:08 pm

Sem že napisal da nisem zelo pameten tako da ... ;)

Da se razumemo nisem na strani tistih ki bi nabavljali po sistemu "ceneje.si" potem pa ko je sranje naj mehanik odgovarja

Lahko pa kot mehanik predlagano "robo zavrneš" in rečeš da tega ne boš vgradil to je pošteno. To sem že doživel ko sem predlagal najcenejšo sklopko. S tem nimam težav Ne vem pa kako je potekala komunikacija v konkretnem primeru vsekakor ne tako kot bi morala, ker če ne ne bi bilo to kar je.

Ker smo spet pri "mojem znanju" šraufal sem več v mladosti ker sem bil mlad in nor ;) pa tudi več časa je bilo danes so otroci, ....
in ja vem da so današnji motorji v osnovi enaki starim le z več pritiklinami

Če malo karikiram ... eno je bilo rihtat počeno glavo na Yugecu ko je zmešalo olje pa vodo drugo pa na kakem novodobnem BMW-ju pa osnova je enaka kot bi ti rekel ... blok spodaj glava zgoraj vmes dihtunga .... Ce si ti tega sposoben vsaka čast jaz vem da se tega ne upam lotit.

Že ko sem menjal grelne na tastovem Cliotu sem bil cel poten če se bo katera zlomila ;)
 
hermand
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Po dec 23, 2002 3:50 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a hermand So jan 19, 2019 4:19 pm

ter preventivno ležaje glavne gredi)

Mogoče je pa pri glavni gredi kaj narobe, če je menjal ležaje, verjetno ojnične ???

Lp
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a joztom So jan 19, 2019 4:59 pm

Prvo, gre za vozilo Octavia II, z BXE motorjem, komplet nokenvele z ležaji nokenvele in odmikači je 235€ novo, kaj zdaj tukaj dela neka stara neznana vgrajena roba. Vgrajena je v tudi Golf V platforma 1K1. Okoli strokovnosti, če bi jaz vgrajeval najzahtevnejše dele, bi želel sam izbirati in nadzirati nabavo, obenem bi menjal tudi vse, kar se mora, brez možnosti ugovora, ker navsezadnje mehanik odgovarja za rezultate dela. Pred predajo pa bi se šel peljat in neizpravnega vozila ne bi predajal kupcu, da me vlači po forumih.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a Kristjan123 Ne jan 20, 2019 3:12 pm

Tocno o tem sem pisal ampak ne ... raje se zapenjat za to koliko jaz znam sem pa ze n krat napisal da nisem niti m od mehanika... Govora pa je bilo o tem da odgovoren mehanik ne bo vgradil robe za katero ni 100 %. Ima moznost sam nabavit ali pa zavrnit robo kasneje pa tudi stranko ce noce razumet. Ne pa tle imas avto ne dela... robo si itak sam nabavljal to ni vec moj problem. To je polovicarstvo in resen mehanik ne pride do te situacije.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: odmična gred, nova kopija ali rabljen original?

Napisal/-a VW T4 Po jan 21, 2019 5:39 pm

no torej rezultat je, da je vsega kriv mehanik, ker je sploh vzel v delo rabljene dele, čeprav je želel samo ugodit stranki :?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 8 gostov