Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
dejkoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe jan 18, 2013 5:52 pm

Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a dejkoman Ne okt 13, 2019 12:26 pm

Oj!

Že nekaj časa imam ta avto, ampak me trdo in glasno vzmetenje vse bolj moti. Se da to kako regulirati? Gor so 18'' gume, vem da je že zato vožnja pri temu avtomobilu precej trša, pa vseeno.

Se da s kakšnimi mehkejšimi amortizerji / vzmetmi rešiti to precej trdo vzmetenje?

Hvala za nasvete.
lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 13, 2019 1:47 pm

Gume.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a whitee Ne okt 13, 2019 5:39 pm

Zanimivo, stric je imel letnik 2009, se pravi pred faceliftom na 19 col in se je avto presenetljivo udobno peljal. Sem bil prav presenečen, nobenega nabijanja, je pa imel možnosti amortizerjev comfort in sport, ampak tudi v sport ni bilo moteče.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a zk_eu Ne okt 13, 2019 8:33 pm

Druge pnevmatike daj gor. Jaz sem na svoji Insigniji imel na začetku 18 colske (245/45/18) pnevmatike in mi je bilo preveč trdo. Za AC je to OK, za vsakdanjo vožnjo po mestu in relacije pa neprijetno, pa čeprav celo življenje vozim Ople in sem jih načeloma bil navajen.

Kompromis mi je bil 225/55/17 za čez poletje. Pozimi imam 16 colske gume. Takrat je avto mehak kot čigumi (še vedno pa ne kot kakšen Francoz), ampak mene to ne moti :D.

Odvisno je tudi od pnevmatike. Nekatere so bolj trde oziroma imajo bolj trde bočnice.
 
dejkoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe jan 18, 2013 5:52 pm

Re: Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a dejkoman Ne okt 13, 2019 9:10 pm

Hvala, ja, menjavo za manjša platišča so mi že svetovali. A glede na to, da ima avto blizu 200k, se vseeno nagibam k menjavi vzmetenja, zato iščem informacije, če lahko karkoli naredimo z drugačnim vzmetenjem. Če ima kdo izkušnje s tem, se priporočam :)

Hvala.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a Gricko Ne okt 13, 2019 9:38 pm

pri 200kkm je original vzmetenje - amortizerji/blažilci že "znucano" in blažilci so samo še b od blažilca......torej bo ob menjavi stanje neprimerno bolj trdo kot je sedaj, ko so blažilci že zluftani!!
torej boš na slabšem. ( govorim seveda o trdoti, lega na cesti je seveda druga stvar in se bi seveda izboljšala, tudi požiranje grbin bi bilo boljše, ne bi bilo pa mehkejše)

druga stvar pa je , če imaš "lufte" zračnost na podvozju in ti potem nabija direktno v šasijo namesto čez gumice. ( silentbloke).... ampak v tem primeru je ponavadi prisotno ropotanje, avto pa je majav ( ni trd)
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a Picolo Ne okt 13, 2019 9:49 pm

Imam Astro J Sport Tourer z letnim in zimskim setom v 215/50 r17 in si nisem prej mislil, da je lahko tako velika razlika med gumami iste dimenzije.
Letne imam Vredestein Sportrac 5 (brez XL), zimske pa Fulda Kristall Control HP2 XL. In so začuda ojačane zimske bolj udobne za vožnjo od letnih :)
Za povrhu je tudi avto bolj okreten pri spremembi smeri na Fuldi.

Kot so svetovali drugi, prvo preverit vpliv gum..potem šele spremembe na podvozju. Je pa Insignia težek avto in vprašanje kaj bi "mehčanje" podvozja prineslo glede na lego na cesti.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a Firediver Po okt 14, 2019 6:28 am

Koliko polniš gume, mogoče je tam del odgovora...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
dejkoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe jan 18, 2013 5:52 pm

Re: Opel Insignia 2015 | (Pre)Trdo blaženje

Napisal/-a dejkoman Po okt 14, 2019 2:15 pm

Gricko je napisal/-a:pri 200kkm je original vzmetenje - amortizerji/blažilci že "znucano" in blažilci so samo še b od blažilca......torej bo ob menjavi stanje neprimerno bolj trdo kot je sedaj, ko so blažilci že zluftani!!
torej boš na slabšem. ( govorim seveda o trdoti, lega na cesti je seveda druga stvar in se bi seveda izboljšala, tudi požiranje grbin bi bilo boljše, ne bi bilo pa mehkejše)

druga stvar pa je , če imaš "lufte" zračnost na podvozju in ti potem nabija direktno v šasijo namesto čez gumice. ( silentbloke).... ampak v tem primeru je ponavadi prisotno ropotanje, avto pa je majav ( ni trd)


Mislim, da me čaka tole, ja. Zato sprašujem, če naj gledam za aftermarket amortizerje, ki imajo možnost nastavljanja trdote, če to sploh obstaja. Če sem prav brskal, nekaj takega obstaja, nisem pa prepričan, če tudi za Insignio.
Razmišljal sem, da bi se zapeljal do amortizer.si mojstrov, ima kdo kaj izkušenj z njimi?
Seveda pa ob menjavi naredim tudi menjavo vseh možnih gum, puš, ...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov