Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

passat 3c sklopka

Napisal/-a DA86 Ne nov 24, 2019 4:08 pm

Pozdravljeni.

Zanima me vaše mnenje glede sklopke na passatu 3c 2.0 tdi letnik 2010. Prevoženih ima sedaj 210.000
Pedal sklopke namreč prijema čisto spodaj kar pomeni da je verjetno sklopka obrabljena.Torej stisneš sklopko in pol čisto malo spustiš pa avto že vleče. To je sicer že kako leto al pa še več, sicer jaz kot redni voznik ne opazim, opazijo drugi ki občasno sedejo za volan tega avta.

Avto je seveda bil že vmes pri mehaniku na servisih in pravi da ni nič problematičnega,... vztrajnika se ne sliši še .

Je mogoče pri samem sistemu (pedal - cilinder) kak del da bi lahko bil vzrok za nizko pedalo.


Hvala za info.

LP
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: passat 3c sklopka

Napisal/-a zk_eu Ne nov 24, 2019 4:13 pm

V bistvo je ravno obratno. Če je sklopka na koncu življenjske dobe prijema na vrhu hoda. Kje začne grabiti ne moreš štelati, ker je na tvojem avtu sklopka hidravlična. Nekaj prostega hoda pa tudi ima, če praviš, da začne grabiti šele, ko jo malo popustiš.

Če sklopka ne drsi in nič ne trese (znak okvarjenega vztrajnika), jaz ne bi ničesar menjal. Normalno pa je, da se ti kje kilometri in leta poznajo.

Tudi jaz imam na Insigniji 215.000 km in še prvo sklopko. Je sicer že malenkost trša, ker je verjetno koš že malce utrujen, a grabi odlično v vseh pogojih in taka je že odkar sem prvič opazil pred 50.000 km.

Ne delaj si stroškov, če ni potrebno.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: passat 3c sklopka

Napisal/-a joztom Ne nov 24, 2019 6:47 pm

Preveri. če ima pedal prosti hod kakšen mm, da zajame sveže olje. Drugače pa je lahko kateri sklopkinih cilindrov ali vsaj za zluftat sistem.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 115 gostov