Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Splindix
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr jan 22, 2020 10:57 am

Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Splindix Sr jan 22, 2020 10:50 pm

Lepo pozdravljeni!
V lasti imam Audi A6 2015 2.0TDI ultra 190KM. Pri prevozenih  225.000km smo ugotovili, da je sla dihtunga na glavi motorja. Sledi zamenjava dihtunge, brusenje, ravnanje glave motorja in glede na to da bo vozilo ze cisto razstavljeno sem se odlocil se za velik servis( kar bi itak moral storiti v naslednjih  cca 10, 15k). Tezava oz. glede na podatke od drugod se mi zdi pretirana cena, ki mi jo navaja mehanik in to je cca.1300€. Razumem, da je veliko dela s tem demontaza, montaza(2 3 dnine pravi mehanik) ampak nekako mi vse skupaj ne da miru,ker sem dobil obcutek po njegovih besedah, kot da so ta novejsa vozila zelo zakomplicirana pri demontazi in montazi in vzame ogromno casa.. Ali pac?
Zanimajo me vase izkusnje in cene, ce se je kdoze sreceval s podobno situacijo.
Hvala za odgovore in lp.
P. S. Glava je bila poslana v Zagreb na ravnanje/brusenje.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Ivan36 Če jan 23, 2020 6:42 am

To je poceni, če so všteti tudi rezervni deli, ker za Tiguana letnik 2012 bi koštalo 1800€ 2.0 motor TDI 103kW :shock: :roll: :DDD Samo deli za generalno in delo na PIA Slo. PA se je stric odločil kar za NOV avto, je vzel Škoda Karoq z DSG
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a mardy Če jan 23, 2020 9:50 am

V uporabi imaš avto višjega razreda, tip ti bo podrl mašino na prafaktorje, in ti bi rad za 500€ prišel skozi? :)

Tu se jaz ne bi spraševal po ceni, ampak po kvaliteti storitve, pusti zdaj veliki servis - je dokaj standardni poseg, problem je brušenje glave in da bo potem res vse tip-top.

Če je mehanik vreden zaupanja potem je ta cena realna.

lp!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a titanius Če jan 23, 2020 8:23 pm

Torej 2.0tdi ima se vedno problem pokanja glav..

Ce mislis avto imet pac daj denar in zrihtaj, bos imel mir. Cena je najbrz realna, ce mojster ve kaj dela potem je bolje dat tudi kaksnega zelenca vec kot pa dat amaterju za delat pa kasneje spet spusti svoje in bos imel dvojne stroske.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a nejc1 Če jan 23, 2020 8:47 pm

Cena je popolnoma ok, če bo le kvalitetno narejeno in pomenjavo vse, kar je potrebno...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a sašo5 Če jan 23, 2020 9:39 pm

titanius je napisal/-a:Torej 2.0tdi ima se vedno problem pokanja .....

Kje si zasledil, da piše o kakem pokanju glave :?: :roll: .....pač je prepihalo tesnilo, nič pretresljivega 200+tkm pač....mogoče še več, avto uvožen, kdo ve kaj so delali in koliko šoferjev ga je "drkalo".....

Se pa ta t.i. ultra izvedba razlikuje od navadne, je kr nekaj dodatnih "črev" prepleteno po motornem prostoru.....
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a void Če jan 23, 2020 9:49 pm

Sašo5 puščanje tesnil tudi na nekaj let starih 2.0 tdi ni tako nepogosta... Samo nekateri v gostilnah preveč poslušajo lokalne pametnjakoviče, ki na vse pretege hvalijo nemško robo, potem ne morejo verjeti ko se jim to dejansko zgodi.

Potem pa pridejo komentarji, tesnilo glave sem nazadnje menjau na yugotu, ali pa stojenki 30 let nazaj. :lol: Zgleda da je nemška roba danes samo malenkost boljša od jugota :)
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Stumpjumper Če jan 23, 2020 10:03 pm

Če hočeš najboljši 2.0 dizel, kupiš dci oz hdi! Ne pa to tdi govno umazano, kvarljivo!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a titanius Če jan 23, 2020 11:13 pm

Moja napaka, narobe sem se izrazil. Ampak zagovarjas pa tdija vseeno xD
Prepihalo tesnilo, nic hujsega, strosek pa 1.3k eur. res nic hujsega ja :lol: :lol:

Stump ima prav, na enem izmed testov za c5 recejo, da je hdi najboljsi agregat do 2000 kubikov.

Popravi pa kar bo bo. Ce mislis avto imet. Ce ne, prodaj za 2-3k nizjo ceno kot bi dobil ter kupi kaj drugega.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a VW T4 Pe jan 24, 2020 7:55 am

Pismo ste gnili...pride vprašat za mnenje o ceni in potem mu nabivate samo o tem, da je tdi falus...pejte smetit v druge teme, sej jih je že dovolj zašarjenih.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a joztom Pe jan 24, 2020 8:52 am

Še vedno ne izvemo, ali je podana cena samo za delo ali za vse skupaj z materialom velikega servisa, tesnili zgornjega dela motorja in zunanjimi uslugami v ZG.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a void Pe jan 24, 2020 9:47 am

Pomojem je ta cena z materialom, brušenjem in delom. Kar je čist normalna cena.
 
Splindix
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr jan 22, 2020 10:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Splindix Pe jan 24, 2020 11:33 am

Najprej bi se rad zahvalil za vse odgovore do sedaj! Sem bistveno bolj pomirjen ker bistvo kar sem zelel izvedeti je, ali me nekdo zeli nategnat pri placilu storitve... Sedaj pa vidim, da bom zelo dobro prisel skozi. Naslednji teden sporocim koncno zadnjo ceno in pa seznam kaj vse je bilo zamenjano!
Glede na nekatere komentarje pa nevem ali nisem bil dovolj natancen pri opisu ampak ta cena storitve je Z REZERVNIMI DELI.
Vozilo pa joj joj kje naj zacnem. Kupljeno pred pol leta. POOBLASCENI AUDI SERVIS mi dejal, 99%glava motorja poknjena, brez da bi jo razdiral... Razlog: cuje se nekaj da poka lalalla. Grem do avtohise in se dogovorimo, ce je glava poknjena krijejo oni stroske, ce je pa karkoli drugega pa sam. Skratka zaupal sem uradnemu pooblascenemu servisu in sem igral na to zogo, da bojo placali vse oni. No motor se razdre in eto dihtunga glave.. Pa sem popusijo grdo receno. Naj povem vozilo je bilo v komisijski prodaji, garancije ces mi niso mogli dat zaradi tega so pa bili ZELO pripravljeni sodelovati. Zdaj komu je glavo prepihalo to ne mores ugotoviti, vozilo bom imel se vedno v lasti se posebej po takem posegu, ki pa upam, mislim in verjamem, da bo zelo dobro posanirano pri zelo dobrem lokalnem mehaniku. Pooblasceni serviserji znajo bit pa tudi lopovi in verjamem ko bi razdirali bi rekli glava je poknala, posanirali bi dihtungo kasirali pa €€€.
Glede TDI-ja in ostalih oznak motorja imam pa tudi sam svoje mnenje... Na kratko: redni servisi!!!
 
Splindix
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr jan 22, 2020 10:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Splindix Pe jan 24, 2020 11:36 am

Aja pa se to... Je pa res da za A6 glede na tezo vozila se 2.0 motor kr "muci"... 3.0 pa res ne rabim, divjam ne, speljujem ko budala tudi ne... Sem kako bi se reklo dokaj umirjen voznik :)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a emozul Pe jan 24, 2020 11:47 am

Pri mojem kolegu, je isto šla dihtunga na glavi. Motor je bil 1.5 dci, 180 tkm.
Cena je bila 1000 evrov.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a nejc1 Pe jan 24, 2020 9:50 pm

S tem nisi povedal praktično nič.. Važno je kaj je bilo vse menjano v tej ceni, ali je bilo menjano samo tesnilo glave, ali je bil zraven menjan zobati jermen (kar bi po pravem moral biti obvezno), ali je bil zraven delan komplet velik servis itd....!?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a void Pe jan 24, 2020 11:20 pm

Seveda boš zdravn naredu še glavni servis kako pa? V ceni so tekočine, vsi filtri, tesnila, garnitura jermena, po možnosti termostat, vijaki, brušenje glave in delo.
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Majko To apr 13, 2021 5:57 pm

Zdravo, ce je tema se aktualna imam podoben problen se vedno pa nisem siguren, 2 meseca nazaj sem delal veliki servis od takrat mi pri voznji vrze vodo ven cez espansiono posodo in to litri in pol naenkrat, mehanik pravi da nima kej drugega biti kot da je sel dihtung glave zacetna faza. Naj omenim da do tega servisa nikoli nisem dodal niti deciliter vode v avto nikoli tezav nisem imel, avto pa imam dve leti. Zanima me ali kdo ve ali je mogoce kaj drugega narobe, avto drugace dela normalno, temperaturo ne dviguje cez 90 stopinj, v espanzioni posodi se ne vidi da bi mesal ulje ali na pokrovu za olje da bi mesal vodo v olje. Hvala z vsaki odgovor ker res ne vem kaj naj delam.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a mrtwelvetrees To apr 13, 2021 7:51 pm

Napiši vse kaj si delal za veliki servis.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Majko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To sep 15, 2020 9:57 am

Re: Audi A6 - glava motorja

Napisal/-a Majko To apr 13, 2021 9:00 pm

Vodna pompa,jermeni, spanerji
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: rafunc in 40 gostov