Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a peterv6i So mar 21, 2020 6:20 pm

Živeli avtomobilisti,
danes sem opazil, da imam počeno sprednjo šipo.. potem sem malce bolje pogledal in sem videl, da je ta šipa počena od začetka in se deli na dve razpoki. Točka kjer se deli je točno pod brisalcem šipe..
Ali morda kdo ve če je to krito v famozni 7 letni KIA garanciji? (sicer imam tudi kasko ampak...)
Nimam pojma zakaj bi šipa tako počila.. Tudi avto uporabljam v mestu (30-40 omejitev) in se ne spomnem, da bi karkoli priletelo v šipo.. Na šipi ni videti kakršnega koli "udarca" (če bi recimo priletel kakšen kamen)?!

Slika
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a nejc1 So mar 21, 2020 6:25 pm

Bo treba kar kasko koristit - "kamen priletel v šipo"...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a limas So mar 21, 2020 6:38 pm

V tvojem primeru ni bil kamen. Najbolj verjetno je šlo za stres materiala, kar se dogaja kar pogosto. Vzroki: slaba montaža (vibracije, stres materiala), temperaturne spremembe (krčenje materiala (vroče sonce - hladna klima...), delovanje sonca na steklo (raztezanje materiala ob robovih hitreje kot v sredini), tovarniška napaka v samem steklu (napaka v materialu), torzijsko zvijanje karoserije (ovinki)...

7 letna kia garnacija. Ja, upam, da boš rešil, v nasprotnem pa se boš tudi ti prepričal v marketinški trik kiine 7-letne garancije.
Zadnja možnost je kasko.
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a peterv6i So mar 21, 2020 6:44 pm

nejc1 je napisal/-a:Bo treba kar kasko koristit - "kamen priletel v šipo"...


Kam pa bi priletel? na kateri del šipe? tam kjer se deli razpoka je čez brisalec.. Pa tudi če bi kamen priletel bi bila kakšna luknjica (pajčevina, udolbina)? tle je razpoka tanka kot las .. (levo od bele črte)

sicer pa:
- ali je takšna šipa za zamenajti v celoti ali se jo da morda popraviti (Carglass?)

Ja če ne bo druge bom pač kasko koristil.. kaj čmo :)

hvala
Zadnjič spremenil peterv6i, dne So mar 21, 2020 6:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a nejc1 So mar 21, 2020 6:47 pm

Ni zastonj napisano v narekovajih kot vidiš... Pač vprašaj na Kii in če bodo za zamenjavo super, ampak jaz mislim da bo problem, in da bo najboljša in najhitrejša rešitev koriščenje kaska...

Šipo je potrebno menjat.
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a peterv6i So mar 21, 2020 6:53 pm

Bom.. sporočim ;) kaj mi bodo sporočili (sem pesimist)...
 
peterv6i
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 18, 2015 5:40 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a peterv6i So mar 21, 2020 6:59 pm

Na hiro sem poguglal in našel to..

Slika

tako da.. ja bom treba kasko koristit...
 
PINki92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr feb 22, 2012 8:59 am

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a PINki92 Ne mar 22, 2020 5:45 pm

Da nisi poslušal ARS postajo?

https://www.youtube.com/watch?v=j-y4TJZZiJQ
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a pskoda Ne mar 22, 2020 6:42 pm

Tam kjer se razveja z špičastim izvijačem pritisni in malenkost po njemu udari z kladvom, da bo videti kot da je priletel kamen

Če ne bo vidna poškodba bo šlo na kasnko in boš izgubil popust. 15%. Če prileti kamen je pa neznani storilec
Lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a Kohec Po mar 23, 2020 11:18 am

Šipo bo potrebno zamenjati. Popravilo ni možno, ker je predolga razpoka. Upoštevaj pa zgornji nasvet. ( neznani storilec)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a limas Po mar 23, 2020 1:05 pm

Osebno se ne bi dotikal poškodbe in bi jo uveljavljal takšno kot je.
Sem pač pristaš legalnosti.
Zavarovalnice vsako poškodbo natančno pregledajo, veliko večino goljufij pa odkrijejo.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a StajercS Po mar 23, 2020 2:21 pm

Zakaj taka butasta vprašanja pa odgovori? Še noben ni bil nikoli na zavarovalnici? Greš tja, ocenijo, pelješ avto na zamenjavo šipe, gotovo. Ali kaj je tukaj problem? Tudi če je full kasko, se to računa pod delni kasko (kombinacija K se mi zdi da pri večini zavarovalnic), tako da ni nobene odbitne franšize, ipd.
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a DePalmo Po mar 23, 2020 7:48 pm

Res je. Ampak če imaš kakšen dodaten popust, izgubiš tega. Jaz sem lansko leto menjal šipo in se mi je premija dvignila za cca. 100e ker sem bil ob popust za brez škod.

Pri meni je razpoka zgledala takole:
Slika Slika

Kako je nastalo nevem. En popoldne sem se vozil z avtom in tega ni bilo, naslednje jutro je bila razpoka tam. Sem šel na zavarovalnico, izpolnil papirje in šel na KMAG v Lj kjer so mi zamenjali šipo.

Če boš menjal drugje, bodi pozoren da dobiš original šipo! Namreč, radi dajejo notri cenejšo varjatno "ki je primerljiva z originalom", a to ni.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a format Po mar 23, 2020 8:37 pm

Meni je lani priletel kamenček v šipo. Opazili smo pikico na servisu in sem takoj odšel na zavarovalnico. Tam je cenilec poslikal steklo in napisal zapisnik o menjavi novega stekla. Dobil sem seznam servisov kjer lahko menjam Poklical sem na enega ter se zmenil za menjavo. Čez nekaj časa sem dobil domov dobropis za 40€ katerega sem koristil pri naslednjem zavarovanju, ker sem izbral servis iz seznama. Koristil sem kasko, ter pri novem zavarovanju nisem imel večje tarife.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 24, 2020 11:38 am

Najbrž je razlika če se vidi a je kamen(ček) to naredil ali če se NE vidi da je kaj priletelo v šipo. To je za zavarovalnico ključen podatek (po moje).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a mevden To mar 24, 2020 4:02 pm

Original ti pripada le če je razbita original.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a DePalmo To mar 24, 2020 7:32 pm

Jaz sem na Adriatic Slovenica. Oz. sedaj Generali ...

Meni niso nič gledali ali je bil kamenček ali ni bil, dobesedno sem izpolnil papirje, možakar je tam poslikal da imajo evidenco o škodi in to je bilo to.
Ravno tako me niso nič spraševali ali je šipa original ali ne, me je pa agent poizkušal premamit da bi dal popravljat na enem izmed z njihove strani odobrenih serviserjev da bi dobil nadomestni avto, nekaj popusta pa še nek bon za trgovino. Vseeno sem na KMAGu dobil nadomestni avto, samo vprašati sem moral.

Je pa možno da kje drugje drugače pogojujejo kasko ...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: KIA Sportage - počila sprednja šipa

Napisal/-a Cefizelj To mar 24, 2020 10:32 pm

Sam imam isto izkušnjo z Adriaticom, s tem da je Remont real v Kranju del njihove mreže, tako da sem dobil originalno šipo.

So bili pa šalabajzerji pri natikanju vzvratnega ogledala in mi je skupaj z nosilcem padlo v naročje. Po reklamaciji sem dobil še drugo novo šipo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], trs in 29 gostov