Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mel2008slo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če feb 27, 2020 11:37 am

Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a mel2008slo So maj 16, 2020 11:04 am

Pozdravljeni.
Gre se za passat 2.0 TDI, 110kw, 2015 letnik, karavan.
Če se vozim v drugi pestavi, ko spustim plin zaslišim kovinski zvok in avto cukne, moram omeniti da so okna bila odprta, če so okna zaprta se to ne sliši. Par dni nazaj sem porajtal da mi je potisni ležaj začel nagajati, ko spustim sklopko se sliši. Ne prestavlja mi prestave lepo, zmeraj čutim da mi cukne pri prestavljanju. Tudi če avto stoji na mestu in dela v leru se čuti malo vibracije. Ima prevoženih 183000 km. Prosim vas za mnenja.
Lp in ostanite zdravi.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a golfabimu Pe maj 22, 2020 3:14 pm

Verjetno imaš načet vztrajnik. Je ročni ali dsg?
 
mel2008slo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če feb 27, 2020 11:37 am

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a mel2008slo Pe maj 22, 2020 3:24 pm

Menjalnik je ročni.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a titanius Pe maj 22, 2020 10:03 pm

Ce avto strese prevec ob ugasanju avta, je vztrajnik zanic. Jaz bi rekel, da menjaj cim prej ampak je strosek kar visok, sam vztrajnik stane vec kot 300eur, sam set sklopke niti ni toliko drag, ca. 100e in dela je za par ur.
Kolegu se je potisni lezaj povsem razpadel ampak pri 350k km. Dokaj zgodaj je to pri 180 ampak odvisno kako se je z avtom delalo.
 
mel2008slo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če feb 27, 2020 11:37 am

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a mel2008slo So maj 23, 2020 9:37 am

Avto je kupljen z prevoženimi 173000 km aprila 2019, preko licitacijke hiše, uvoz iz Italije. Avto sem kupil od enega lokalnega trgovca avtomobilov. Ko sem ga kupil se nič ni slišalo, avto je bil odličen, ali se mi je samo zdelo ker sem bil navdušen nad "novim" avtom. Zdaj mi malo težje vžiga, baje da moram kupiti akumulator, OK sem rekel. Pri vožnji mi zvok koles prenaša v notranjost avtomobila, najbrž je nekaj na podvozju, pol pa ta napaka na menjalniku, predvidevam da je kuplung set. Tudi vibracije so na volanu in notranjosti avta kakor pri vožnji tako in če avto dela na mestu, možno je zaradi ustrajnika ali je odpovedal nosilec motorja. Vse to zdaj moram popraviti in sem zelo razočaran. Naslednji teden sem naročen na VW servis pa bomo videli kaj bojo tam rekli.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a titanius So maj 23, 2020 10:31 am

Sosed je v 4ih mesecih na b7 Passata vlozil 1.5k eur. Zdaj pravi ko bo menjal avto bo vzel novo pa ni vazno al je leasing al kredit. Da ima dosti tega. Prav tako pravi, da ce avto stoji vec kot 5dni tezko vzge kljub toplemu vremenu in menjanemu akumulatorju. Ce imas start stop sistem pa se toliko prej izprazne aku.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a limas So maj 23, 2020 10:46 am

Poišči dobrega nepooblaščenega serviserja za VW in se izogibaj pooblaščencem, ker so predragi, zadnje čase pa tudi šlampasti in v smislu poslovne etike - nepošteni.
 
mel2008slo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če feb 27, 2020 11:37 am

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a mel2008slo So maj 23, 2020 10:50 am

Imam že zmenjeno z VW koncesionarjem, tako da ni uradni servis. Upam da ve kaj dela, da ni predrag in da je pošten.
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a Mo Fo Sho Pe maj 29, 2020 9:30 pm

titanius je napisal/-a:Sosed je v 4ih mesecih na b7 Passata vlozil 1.5k eur. Zdaj pravi ko bo menjal avto bo vzel novo pa ni vazno al je leasing al kredit. Da ima dosti tega. Prav tako pravi, da ce avto stoji vec kot 5dni tezko vzge kljub toplemu vremenu in menjanemu akumulatorju. Ce imas start stop sistem pa se toliko prej izprazne aku.

Če mu avto stoji po 5 dni zapored, zakaj je kupoval Passat dizla? Taki avti so narejeni za to, da vsaki dan laufajo, ne pa da jih pustiš na hofu. Kaj pri bogu je menjal za 1,5k btw? Jaz imam B7 1.6 TDi (kao zanič motor sodeč po forumih) dela BP 4 leta od 140 do 200k km. Menjane sprednje ploščice in olje, sledi velik servis.
Kar se tiče same teme - jaz ne bi dosti kompliciral in preventivno menjaval neke stvari. To ni več nov avto, nikoli ne bo nov avto, ne menjuj stvari, ker si opazil nek manjši zvok. AMPAK avto lepo vozi, ne delaj z njim kot s kosom dreka. Veliko problemov se preventivno pri avtih reši, če so lepo voženi. Pri meni je bil avto s slabim vztrajnikom 3 leta in pol (več kot 50k km) in sem ga prodal naprej z isto slabim vztrajnikom. Če ti ne sveti lučka ali pa avto blazno trese/težko vžiga, da moreš k mehaniku ne hodi ti za brezveze k mehaniku razen če rad denar v luft mečeš. Mogoče malo probaj drugače menjavati prestave (hitreje ali pa počasneje spuščati sklopko, mogoče dodajati manj ali več plina). Vsak avto je specifika in optimalno deluje na drugačen način.


lp
 
mel2008slo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če feb 27, 2020 11:37 am

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a mel2008slo So maj 30, 2020 10:22 am

Pozdrav.
Bil sem pri mehaniku zaradi tega kovinskega zvoka.
Zvok prihaja od vstrajnika. Ne bom ga menjal, draga je to investicija. Mehanik mi je rekel: Vozi in ne kompliciraj preveč.
Tako da za enkrat ga ne bom menjal. Kar se tiče potisnega ležaja mi je isto rekel da ne kompliciram preveč. Če se stanje poslabša, mislim, če začne ležaj žvižgat ga bomo zamenjali, do takrat pa se bom normalno vozil.
Mehanik mi odsvetuje vgradnjo enomasnega ustrajnika zaradi vibracija. Enkrat bom moral komplet kuplung set zamenjati, do takrat pa se bom normalno vozil. Lp.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a titanius So maj 30, 2020 10:35 am

Volanska letev mu je spustila, menjavat ni mogel v 2.ter 4.prestavo, egr mu ni delal kot treba, pa se nekaj je imel ampak se ne spomnim kaj.. Stal pa je dlje zaradi cakanja na delo. Drugace dela 30,35k km letno.


Seveda, ko pa treba drazjo investicijo narest, se pa ljudje naenkrat izogibajo in hocejo normalno vozit naprej. Ko pa se bo razpadel potisni lezaj, pocil feder potisnega lezaja kot sosedu na Octavii, bo pa jok in stok ko bo treba naenkrat zelence dat. Boljse prej zamenjat pa imas mir. Zdaj ko prihajajo regresi in dohodnine resis zadevo pa imas mir. To je moj nasvet, saj bo vsak dan hujse.
Se ne bi cudil, ce bo kdo napisal: prodaj avto pa naj drug lastnik menja :lol:
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 913
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a radar So maj 30, 2020 11:16 am

Zanimivo razmišljanje. Ko je treba plačati, pa je kar naenkrat vse ok. Če maš namen avto imeti se nekaj časa zamenjaj komplet in to je to.
Vsaj jest bi to naredil.
Lp
 
mel2008slo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če feb 27, 2020 11:37 am

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a mel2008slo So maj 30, 2020 12:37 pm

Itak bom zamenjal, ampak ne zdaj takoj. Počakal bom dohodnino. Popolnoma se zavedam da če nekaj ni v redu pomeni da ni v redu. Samo še moram najdit serviserja ki mi bo to zrihtal po eni ugodni ceni. Lp.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a esem So maj 30, 2020 1:05 pm

Na forumu je ogromno napisanega o menjavi dvomasnega vztrajnika z enomasnim, poišči in se še enkrat pogovori z mehanikom. Zdaj imaš čas se v miru odločit
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a mevden So maj 30, 2020 7:49 pm

Vw, samo tak vztrajnik kot je bil gor. Torej dvomasni. Enomasni se na vw ni nikoli dobro obnesel in po vsej verjetnosti ne boš zadovoljen.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a titanius So maj 30, 2020 8:33 pm

Jaz sem zamenjal v Bosni 400e ceneje kot tukaj. Garancija 2leti oz. 80k km, kar prej pride. 500e v Bosni, tukaj so mi rekli 900, sicer na pooblascenmu servisu in ne pri privatniku. Toliko, da ves kolko te caka. Najdrazji je seveda vztrajnik, sam set sklopke je dokaj poceni ter dela je za skoraj cel dan.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a golfabimu Ne maj 31, 2020 6:48 am

Jst ti priporočam da menjaš mehanika, če pravi ne kompliciraj. A hoče, da še menjalnik zjebeš, da bo imel še več dela al kaj? Če praviš imaš vztrajnik načet do te mere, da ti pri prestavljanju cuka ipd...menjaj čimprej. Samo moje mnenje.
Pa ne dajej drugega kot Sachs ali Luk dvomasni. Na autodoc te pride komplet s sklopko pod 600 eur.
Sicer pa dost hitr je tale vztrajnik šel. So km realni?
Lp,
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Kovinski zvok Passat B8

Napisal/-a golfabimu Ne maj 31, 2020 6:54 am

titanius je napisal/-a:Volanska letev mu je spustila, menjavat ni mogel v 2.ter 4.prestavo, egr mu ni delal kot treba, pa se nekaj je imel ampak se ne spomnim kaj.. Stal pa je dlje zaradi cakanja na delo. Drugace dela 30,35k km letno.


Seveda, ko pa treba drazjo investicijo narest, se pa ljudje naenkrat izogibajo in hocejo normalno vozit naprej. Ko pa se bo razpadel potisni lezaj, pocil feder potisnega lezaja kot sosedu na Octavii, bo pa jok in stok ko bo treba naenkrat zelence dat. Boljse prej zamenjat pa imas mir. Zdaj ko prihajajo regresi in dohodnine resis zadevo pa imas mir. To je moj nasvet, saj bo vsak dan hujse.
Se ne bi cudil, ce bo kdo napisal: prodaj avto pa naj drug lastnik menja :lol:


Kaj pa je spustila letev?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov