Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
margento
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So jan 11, 2020 6:52 pm

Opel astra 1.6 cdti -kovinski hrup verige ob hladnem zagonu

Napisal/-a margento Pe maj 29, 2020 2:31 pm

Opel astra 1,6 cdti letnik 2017, 110 KM 40.000 km ima ob zagonu hladnega motorja kovinski hrup verige za cca 1-2 sekundi. Ob ogretem motorju je zagon avtomobila brezhiben. Zanima me ali ima še kdo podobne težave? Avto ima še podaljšano jamstvo. Na servisu pravijo da je to normalen zvok za ta tip motorja kateri se pojavi po določenem številu prevoženih kilometrov.

Vzrok za "napako" naj bi bilo zakasnjeno polnjenje krogotoka olja. Servis trdi da to ni napaka, zato zavračajo popravilo v času podaljšanega jamstva.

Je imel mogoče še kdo z istim tipom motorja podobne težave, ali "napaka" vpliva na obrabo verige, motorja??
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel astra 1.6 cdti -kovinski hrup verige ob hladnem zag

Napisal/-a tomzzi Pe maj 29, 2020 4:29 pm

Ja je znan problem. Imam Astro K z enakim motorjem. Oziroma le, da je moja 100kW (136KM) in prav tako letnik 2017.
Enak problem. Oziroma se ta zvok pojavi redko. Kot si zapisal je to ponavadi ob hladnem zagonu.
Ko je segret tega problema ni.
Ja Opel pravi, da je to normalno in tega ne popravljajo v garanciji.
Nevem točno kaj. Se ne spoznam najbolje. Če najdem link bom prilepil temo.
Avto mi sicer normalno dela in v 70.000 prevoženih nisem imel nobenga problema glede delovanja motorja.
Zaenkrat se ne obremenjujem.
Ne bi mi bilo pa vseeno če bi bil zaradi tega strošek čez čas in bi bilo potrebno večje popravilo.

Edit:

baje ni trajne rešitve in je res to do neke mere normalno.
Eni so menjali komplet verige in kar spada zraven.
Po tednu se zvok pojavi nazaj. Baje nič kritičnega in je res "normalno".

https://www.astrakforums.co.uk/viewtopi ... e&start=60

Kot pravim meni avto laufa normalno in ni problemov.
Tako, da se ne obremenjujem.
Itak pa ni vsak hladen zagon glasen. Čisto naključno.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Opel astra 1.6 cdti -kovinski hrup verige ob hladnem zag

Napisal/-a Gricko Pe maj 29, 2020 6:12 pm

1.6- 100kw
enaka "ropotulja"....avto imam služben, na števcu 200kkm..... ropota skoraj vedno, ko prižgem . enkrat bolj enkrat manj, mehanik notri vliva vse živo (keramične aditive .....) nekaj časa je bolje, potem pa enako.....

ja, baje normalno za Opel in te motorje :huh: ( pravi opel, pravi mehanik , ki servisira ta avto in tudi moj mehanik (ki favorizira ople )se ob tem motorju samo zmrduje in pravi da je "normalno"

samo pri meni ni samo ob mrzlih zagonih ampak skoraj vedno, pri mrzlem je edino bonus, da tudi obrati nihajo ( tudi če dodaš gas)
tudi časovno ni le 2-3 sekunde ampak dlje (2-3 sekunde je kot bi lavfal brez olja).... potem se manj sliši, če je avto parkiran v kaki garaži/ ozkem dovozu ( z hišami okoli) pa se ropotanje sliši mnogo dlje časa....dokler se ne začneš normalno voziti....

sicer pa avto "normalno "dela in normalno vleče
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel astra 1.6 cdti -kovinski hrup verige ob hladnem zag

Napisal/-a tomzzi Pe maj 29, 2020 6:38 pm

Zanimivo. Meni ne zaropota vsakič ob hladnem zagonu.
Le poredko. Tudi nihanja obratov ni. Trkam po lesu.
Je pa res, da je to pri enih bolj opazno in pri drugih manj.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Opel astra 1.6 cdti -kovinski hrup verige ob hladnem zag

Napisal/-a zidnidvojnik Pe maj 29, 2020 6:40 pm

Mi imamo doma dve corsi. Sicer bencin ampak se to pojavlja skoraj od novega. Verjetno taka zasnova motorjev. Avta sta oba tam nekje pri 200 tisoc in se vedno delata. Tako da se temu nihce niti ne posveca vec.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Opel astra 1.6 cdti -kovinski hrup verige ob hladnem zag

Napisal/-a zk_eu Ne maj 31, 2020 9:06 pm

Ko berem komentarje, sem se kar malo nasmejal. Ne zaradi škodoželjnosti, da ne ne bo pomote. Ampak zaradi Oplovih motorjev, ki očitno vsi nekaj ropotajo ob zagonu :lol:

Tudi pri moji 1.8 bencinerki zaropota ob hladnem zagonu. In sicer, takrat, ko ugasnem razgret motor in ga pustim stati, da se čisto ohladi :D. Enako kot pri tebi se nikoli ne pojavi ob zagonu ogretega motorja ali pa, če ugasnem neogret motor, pa ga magari po 3 dneh prižgem, ko ne bo zaropotalo :D.

Ta težava je prisotna že od prejšnje Z18XER generacije motorja in Opel nikakor ni mogel odpraviti tega zvoka, pa so že marsikaj poskušali. Le, da se tukaj ve, da zaropota jermenica dokler v 1s ne nabije pritiska.

Vem, da nimava istega motorja, ampak, če te kaj potolaži, ima tudi moja že 220.000 km s tem problemom :D. Po besedah mojega mehanika, ki servisira 90% samo Ople, pravi, da zaradi te težave še nikomur ni nič menjal.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov