Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
motovun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr avg 03, 2016 5:34 pm

Avtomatski menjalnik Renault Clio letnik 2004

Napisal/-a motovun To jun 09, 2020 9:19 am

1.Vozim Reanult Clio 1.2 16V z avtomatskim menjalnikom letnik 2004.

Pri menjalniku mislim,da je to Quickshift-sekvenčni menjalnik se dogaja, da med vožnjo iz avtomatskega načina vožnje sam od sebe preklopi v manualni način vožnje.
Vožnja zaradi tega ni nič bolj neudobna,ko na displayu opazim,da je menjalnik preklopil v manualni način vožnje ga pač z gumbom na prestavni ročici preklopim nazaj v avtomatski način vožnje ali pa ga vozim naprej v manualnem načinu.
Avto je redno servisiran.
Kaj bi bil lahko vzrok te napake?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomatski menjalnik Renault Clio letnik 20004

Napisal/-a Fan To jun 09, 2020 8:49 pm

Se je odklapljalo akumulator? Za začetek resetirajte elektroniko menjalnika.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
zvitorepec11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 26, 2021 5:34 pm

Re: Avtomatski menjalnik Renault Clio letnik 20004

Napisal/-a zvitorepec11 So maj 29, 2021 10:51 pm

motovun je napisal/-a:1.Vozim Reanult Clio 1.2 16V z avtomatskim menjalnikom letnik 2004.

Pri menjalniku mislim,da je to Quickshift-sekvenčni menjalnik se dogaja, da med vožnjo iz avtomatskega načina vožnje sam od sebe preklopi v manualni način vožnje.
Vožnja zaradi tega ni nič bolj neudobna,ko na displayu opazim,da je menjalnik preklopil v manualni način vožnje ga pač z gumbom na prestavni ročici preklopim nazaj v avtomatski način vožnje ali pa ga vozim naprej v manualnem načinu.
Avto je redno servisiran.
Kaj bi bil lahko vzrok te napake?


Pozdravljen, imam podoben problem z quickshift sekvenčnim menjalnikom na Clio 2010. Razlika je morda, da meni javi "check gearbox" včasih ko zaviram v nižjo prestavo in hkrati iz avtomatskega načina vožnje sam od sebe preklopi v manualni način vožnje. Tudi moj je redno servisiran, ampak to je začel delati nekaj dni nazaj. Sicer se ga lahko naprej vozi v manualnem ali avtomatskem načinu, ampak se zaradi "check gearbox" na displayu bojim, da kmalu obtičim na cesti z okvaro.

Ste morda našli vzrok napake? Peljal ga bom sicer na servis, ampak se bojim, da ne bodo ugotovili kaj je vzrok zaradi redkosti tega tipa menjalnika.
 
motovun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr avg 03, 2016 5:34 pm

Re: Avtomatski menjalnik Renault Clio letnik 20004

Napisal/-a motovun Po maj 31, 2021 12:04 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Pozdravljen
moj menjalnik je dokončno odpovedal na začetku letošnjega leta med vožnjo mi je začel sam od sebe prestavljati iz 3 prestave v 1 prestavo dogajalo se je celo,da mi nekajkrat na začetku vožnje sploh ni hotel prestaviti iz 1 prestave v vzvratno prestavo tako, da sem se odločil, da se ga po 17 letih znebim, ker bi bilo popravilo dražje kot je bil takrat vreden avtomobil . Bi pa seveda vsekakor priporočil obisk pri nekomu, ki se ukvarja samo z avtomatskimi menjalniki.
 
zvitorepec11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 26, 2021 5:34 pm

Re: Avtomatski menjalnik Renault Clio letnik 20004

Napisal/-a zvitorepec11 Po maj 31, 2021 2:13 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Hvala za odgovor in nasvet. Upam, da se bo pri meni bolje izteklo na koncu.
 
zvitorepec11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 26, 2021 5:34 pm

Re: Avtomatski menjalnik Renault Clio letnik 20004

Napisal/-a zvitorepec11 Ne okt 17, 2021 10:33 am

Zdaj že ene 4 mesece brez težav deluje po menjavi olja v menjalniku (menda je bil star že skoraj črn) - menjava narejena pri cca. 92.000 KM, po navodilih bi morala biti pri 90.000 KM po navodilih proizvajalca. Ampak mislim, da bi bilo pametno menjati pri kakšnih 60.000 KM, preden se pojavijo kakšne težave. Upam, da bo komu to pomagalo - se pravi morda je rešitev dokaj preprosta - menjava olja, ki me je stala cca. 80 EUR.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 32 gostov