Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
disintegrator
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jun 29, 2020 8:59 am

Mazda 3 problem po menjavi sklopke

Napisal/-a disintegrator To jun 30, 2020 9:29 pm

Avtomobil: Mazda 3, 1.6 bencinar, letnik 2007, 195.000 km

Živjo. Vprašal bi vas za mnenje glede nove sklopke.

Pred kratkim sem menjal sklopko na Mazdi 3. Ko stisnem pedal, je zelo mehak, kar ni problem, težava je, ko ga spustim. Stara sklopka, ki je bila po oceni mehanika "pri koncu", je zagrabila takoj, ko sem spustil pedal. Avto je že pri rahlem dvigu pedala začel lezti naprej.

Pri novi sklopki pa moram pedal dvigniti do polovice, da sploh zagrabi. Ko pedal stisnem, ni težav, ko pa ga vračam nazaj gor, prime noro pozno. To je nadležno predvsem v situacijah, ko speljuješ na manjšem naklonu ali se hočeš kje hitro vključiti v promet.

Vprašal sem mehanika in pravi, da je sklopka hidravlična in da se ne da nič narediti. Pravi, da jo je sam sprobal in da je vse top. Ampak zakaj potem prime tako pozno? Je to možno nastaviti?

Avto se sicer lepo pelje, tudi prestavlja lepo, s tem ni težav. Samo speljevanje je nadležno, ker se moram prav skoncetrirati, da pedal dvignem do polovice, preden dodam plin, če ne mi mašina tuli v prazno.

Hvala vam za vaše mnenje.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mazda 3 problem po menjavi sklopke

Napisal/-a Fan To jun 30, 2020 9:39 pm

disintegrator je napisal/-a: Avto je že pri rahlem dvigu pedala začel lezti naprej.


Tako bi moralo biti tudi sedaj z novo sklopko
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Mazda 3 problem po menjavi sklopke

Napisal/-a coco66 Sr jul 01, 2020 6:52 am

Dva tri dni pa se boš navadil na novo sklopko, če prime takoj na dnu tudi ni v redu.Kakšna sklopka se je vgradila,prvovgradnja je bila od sachsa.
 
disintegrator
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jun 29, 2020 8:59 am

Re: Mazda 3 problem po menjavi sklopke

Napisal/-a disintegrator Sr jul 01, 2020 3:47 pm

Ni mi povedal, kakšna sklopka je bila, rekel je samo, da kvalitetna japonska. Tukaj je tudi moja krivda, ker niti nisem prav veliko spraševal. Sem se odpeljal v prepričanju, kako super bo zdaj z novo sklopko.

Saj sem se nekako že privadil, ampak res ne razumem, zakaj pri spuščanju pedala prime tako pozno.

Če kdo ve, ali je to kakorkoli nastavljivo, se priporočam za mnenje.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Mazda 3 problem po menjavi sklopke

Napisal/-a soso Sr jul 01, 2020 4:09 pm

Postavi avto na ravno, daj v prvo prestavo in res cisto pocasi spuscaj. Glej kdaj se bo avto zacel premikat. Da pedal prime na sredini ni nic narobe, ce vse ostalo stima.
AH NI NAM LAHKO!
 
PINki92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr feb 22, 2012 8:59 am

Re: Mazda 3 problem po menjavi sklopke

Napisal/-a PINki92 Sr jul 01, 2020 7:38 pm

Se bos navadil.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov