Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Jordan23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jul 07, 2020 5:10 pm

Klima zmrzuje

Napisal/-a Jordan23 To jul 07, 2020 9:32 pm

Lep pozdrav je imel še kdo takšen problem ?

VW PASSAT 1.9 TDI 2001

Namreč cev na klimi zmrzne praktično v celoti večina ena stran. Zamenjal climatronic, zamenjal vse senzorje , sušilnik klime, očistil kapilaro oz. Cev znotraj ... plina zadost niti preveč niti premal .. pred 3 leti mi je kompresor crknil , notri sem dal rabljenega avto lepo hladi na enkrat pa vse manj in manj ko odprem havbo je cev zmrznjena plus v armaturki imam obcutek da je vse zmrzjeno ...
Priponke
72B79D16-18DE-4DF3-9693-1170001A07FE.jpeg
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a vipe5s Sr jul 08, 2020 7:27 am

Si že dal barvo v plin, da se vidi z UV ali kje pušča?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a Firediver Sr jul 08, 2020 8:56 am

Tukaj mi deluje kot da nima "outputa", kamor bi hlad oddala. Je kabinski filter zamenjan, ventilator kabine dela, evaporator v funkciji?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a abbe Sr jul 08, 2020 10:31 am

vipe5s je napisal/-a:Si že dal barvo v plin, da se vidi z UV ali kje pušča?

barve se praviloma ne dodaja več.za testiranje tesnosti se uporablja formirni plin.
Ni vse res kar napišem
 
Jordan23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jul 07, 2020 5:10 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a Jordan23 Sr jul 08, 2020 11:05 am

Preveril sem trikrat za plin vse ok .. prejsni kompresor mi je razneslo .. ampak pri zamenjavi KOMPRESORJA mi je vse spucal ... sem pa opazil, da mi pod avtom ni vode ... en pravi , da je najbrž kondenz zabit , ker nima cerkulacije v cevi in more zrak krožit ... ampak ker je zabit tudi voda ne teče spodaj .. spet drugi pravi, da je kompresor hin ... hladi normalno vse ko vzgem avto , cez nekaj minut pa vse manj i manj kot da paro piha ven plus snezinke oz. Koscke ledu mece ... kot sem napisal plina zadost ne prevec ne premal ...
 
Jordan23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jul 07, 2020 5:10 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a Jordan23 Sr jul 08, 2020 11:07 am

Firediver je napisal/-a:Tukaj mi deluje kot da nima "outputa", kamor bi hlad oddala. Je kabinski filter zamenjan, ventilator kabine dela, evaporator v funkciji?



Kabinski redno servisiran vsak mali servis zamenjam vse filtre ...mogoce je tudi od prejsnega kompresorja ko je razneslo v notranjost armaturke ...
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a dejanb75 Sr jul 08, 2020 11:22 am

Mogoče bi bilo potrebno menjati sušilnik. Pri menjavi kompresorja proizvajalci zahtevajo tudi menjavo sušilnika sicer ti morebitnega zahtevka za garancijo ne priznajo. Za mojega forda je sušilnik to:
https://www.autodoc.si/rezervni-deli/su ... 40-1-6-16v
tvoj avto ima gotovo nekaj podobnega. Mogoče se je tam kaj zataknilo...
Drugače pa naj ti pogleda en ki servisira avto klime in ve kaj več kot samo to kako se klima polni
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a Firediver Sr jul 08, 2020 3:21 pm

V prvem postu je napisal, da ga je že zamenjal...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jul 08, 2020 3:56 pm

A da ni v okvari krmilni ventil na kompresorju? Dej poglej če je mehanski ali električni.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Jordan23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jul 07, 2020 5:10 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a Jordan23 Sr jul 08, 2020 4:29 pm

Firediver je napisal/-a:Tukaj mi deluje kot da nima "outputa", kamor bi hlad oddala. Je kabinski filter zamenjan, ventilator kabine dela, evaporator v funkciji?



Danes sm bil pri serviserju je rekel da je mozno to ker zelo slabo piha ven cez reže pa ceprav sma dala ven kabinski filter ...
 
Jordan23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jul 07, 2020 5:10 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a Jordan23 Sr jul 08, 2020 4:30 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:A da ni v okvari krmilni ventil na kompresorju? Dej poglej če je mehanski ali električni.



Nwm pravijo da kompresor nemore daje moc koker daje mislim da je mehanski ...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a TrijoAdijo Če jul 09, 2020 6:19 am

Če ti ne piha zadost vn iz armature, potem bo treba pogledat krmiljenje loput v armaturi. Možno je da so ostale v polzaprtem položaju in ker ne gre hlad ven, se nabira po armaturi in po ceveh. Preveri to.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a pskoda Če jul 09, 2020 9:03 am

Na youtube lahko pogledaš kako se klima resitira brez testerja
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a abbe Če jul 09, 2020 9:58 am

Kaj pe če senzor temperature uparilnika ne deluje pravilo,ali pa ni na pravem mestu.
tudi ton skrbi zha izklop kompresorja oz za delovanje z zmanjšano mošjo če je variabilen.
ta avto nima sušilnega filtra ampak ma akumulator vlage ker ma eorifice tube in ne expanzijski ventil
Ni vse res kar napišem
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a vipe5s Če jul 09, 2020 11:02 am

abbe je napisal/-a:
vipe5s je napisal/-a:Si že dal barvo v plin, da se vidi z UV ali kje pušča?

barve se praviloma ne dodaja več.za testiranje tesnosti se uporablja formirni plin.


Aja, nazadnje smo še barvo noter dajali.
Kako pa to izgleda, stari plin ven, tale formirni plin noter in s senzorjem formirnega plina gledajo, kje izpušča? Kaj pa če izpušča počasi (kao na dolgi rok se izprazni) - neki sem slišal za stare Renaulte da ratajo cevi porozne kao..
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a abbe Po jul 13, 2020 12:26 pm

cevi so porozne tko al tko.sj vse klime se scasoma spraznijo (azijske bol počasi,ker majo drug standrad za izdelavo gumijastih delov)
ja tko nekak ja.formirni pin notr pa pod tlak med 2 pa 15 barov,po se pa išče puščanje.
ta zelo mala puščanja so pa težava za odkrit.to je res ja. tukaj se še vedno uporablja uv.
mal je zmešnjava s to barvo oz z uporabo da ali ne.
ker nekateri sistemi že s fabrke vn pridejo z barvo (ford,volvo).nekteri proizvajalci kompresorejv (denso) pa zavrnejo reklamacijo,če pri reklmaciji najdejo sledi barve.
po se pa še nardi težava da poj vsak k servisira doda zvarn še uv barvilo,po je pa na konc preveč olja v sistemu (uv barvilo je olje zmešano z barvilm)
to k enkrat daš notr ni več treba not dajat nikol.no razn če se sistem izpira.
Ni vse res kar napišem
 
tomaz321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če okt 16, 2014 12:10 pm

Re: Klima zmrzuje

Napisal/-a tomaz321 Po avg 10, 2020 1:31 pm

Zdravo,
ste rešili problem s klimo?
Pri meni so bili simptomi podobni, problem pa je bil zamašen oddušek klime. Oz. sploh ni bil zamašen, sumim da sem moral nekje malo podrgniti po podvozju, zato se je termična zaščita okoli izpuha preveč zakrivila in blokirala izpust kondenza. Ko je bil avto na dvigalu pa sem z roko odmaknil to zaščito. Ven je priteklo cca 0,5-1 L vode in od takrat klima deluje normalno. Se je pa dogajalo, da ko je avto stal na mestu od spodaj ni bilo nič vode, kljub prižgani klimi, poleg tega pa mi je v kabini skozi ventilacijo pihal zelo vlažen zrak (bel dim) in na režah se je kar nabirala voda. Prilagam še sliko lokacije odduška. Avto pa je volvo V50, 1.6D l. 2009.
Upam, da komu pomaga.
Lep pozdrav.
Priponke
drain22.jpg
drain11.jpg
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov