Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Cilkabup
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To avg 04, 2020 3:23 pm

Passat B8 elektronska kljuka težava

Napisal/-a Cilkabup So avg 22, 2020 12:11 pm

Pozdrav.

Včeraj sem pripeljal domov rabljenega Passata B8 letnik 2017. Ker nisem bil pozoren in v Nemčiji nisem sprobal delovanja (takrat sem pozabil pogledat če ima kljuko ali gumb). Skratka, pripeljem ga domov, danes me je pa malo firbec mantral in sem opazil da kljuka tudi je.

Ob pritisku na gumb se sicer sliši, da motorček dela (tisti, ki spusti kljuko), vendar kljuka ne pade dol, da jo lahko potem sam klikneš v pravilno pozicijo. Tudi na digitalnem števcu mi kaže, naj preverim kljuko (piska). Skratka, ne verjamem da je kaj hujšega, morda sploh ni bila v uporabi pa se je kam zataknila in sedaj ne pade dol.

Je imel kdo morda takšno težavo? Nekaj sem poizkusil googlat, pa nekega uporabnega nasveta nisem našel. Preden peljem nekomu dat pregledat vprašam tukaj da si morda kak € prihranim.
 
Cilkabup
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To avg 04, 2020 3:23 pm

Re: Passat B8 elektronska kljuka težava

Napisal/-a Cilkabup To avg 25, 2020 5:53 pm

Sem rešil in sicer nič takega, zgleda samo ni bila pretirano v uporabi, sem ji malo "pomagal" ko sem gumb stisnil in se je sprostila.

Toliko, če bo kdo imel kdaj koli podoben problem, da ve kako razrešit :)
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: Passat B8 elektronska kljuka težava

Napisal/-a pistON Sr avg 26, 2020 8:40 am

Ja, mogoče je kje kaka rjica zagrabila.
Sicer pa daj prosim malo na kratko opiši kako je potekal nakup v teh korona časih. Si šel sam gor in ga sam uvozil?
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Passat B8 elektronska kljuka težava

Napisal/-a mardy Sr avg 26, 2020 8:56 am

veš....še vedno je tu dobri stari WD-40 8)
 
Cilkabup
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To avg 04, 2020 3:23 pm

Re: Passat B8 elektronska kljuka težava

Napisal/-a Cilkabup Sr avg 26, 2020 3:00 pm

@mardy sem tudi sam hotel špricat z WD40, pa ni nikjer nobene odprtine, da bi zraven prišel, vse zatesnjeno z gumo :D

@pistON glede uvoza: Šel sem iz srede na četrtek (prejšnji teden) ponoči na meji z Avstrijo (Šentilj) so samo malo pogledali kdo sedi not in je šlo brez problema. Na meji z Nemčijo tudi kontrola, malo pogledali kdo sedi in pustili naprej. Prišel sem gor okrog 10. ure zjutraj (okolica Stuttgarta) kjer sem bil na prvi postojanki, nič pametnega našel zato sem šel na drugo lokacijo. Tudi tukaj nisem imel sreče, ko je ura odbila 13. Pridem na tretjo lokacijo (uradni VW prodajalec, s servisom in vsem, ter novimi vozili) kjer sem se odločil za tega Passata. Sprva sem imel slab občutek glede prodajalca, ker mu je bilo kar težko neke stvari naredit, ampak sva se dogovorila za probno vožnjo in potem nakup. Sam nakup je potekal gladko, edino kar je bilo pri meni je, da niso imeli papirjev v avtohiši, ampak v 18km oddaljenem kraju. Tako tisti dan nisem uspel uredit nič, le plačal sem lahko znesek in sem poiskal nastanitev v hotelu, ki je bil v bližjini. Tudi s tem ni težava, ker zaradi korone pač ni dosti gostov. Naslednji dan okrog 9:30 grem do avtohiše, kjer so me čakali papirji, le transakcija še ni bila izvedena, ker mora iti iz moje banke na centralno nemško banko in od tam na račun od hiše. Ob 10:00 uri je transakcija šla skozi, potem pa sem naložil avto na prikolico in via Slovenija. Na cesti nobenih težav, le en zastoj okrog Passau-a, ostalo je šlo gladko, brez težav na mejah. Nekaj posebej ne komplicirajo za korono, da bi moral prit sterilen, je pa maska pa brez rokovanja obvezna.
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: Passat B8 elektronska kljuka težava

Napisal/-a pistON Če avg 27, 2020 5:56 am

Hvala za poročilo. Naj ti avto dobro služi.
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: Passat B8 elektronska kljuka težava

Napisal/-a pistON Če avg 27, 2020 5:59 am

Hm, še nekaj. Bi povedal kaj več o tem, da na prvi in na drugi postojanki nisi našel nič pametnega?
Ali si nisi ogledal avta že prej na mobile.de, se vse dogovoril s prodajalcem in ga rezerviral?
Ali pa mogoče avto ni ustrezal opisu iz oglasa? Diler-Nategator?
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
Cilkabup
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To avg 04, 2020 3:23 pm

Re: Passat B8 elektronska kljuka težava

Napisal/-a Cilkabup Če avg 27, 2020 3:35 pm

Pregledal sem (skoraj) celotno ponudbo na mobile.de. Z nekaterimi sem se dogovarjal, drugi na mail niso odgovarjali. Ker je celoten del iskanja trajal že par tednov, mi je bilo že preveč in se s tem tretjim nisem niti več dogovarjal (vem, moja napaka, ampak tudi nisem pričakoval tega Passata tam). Rezervacij več kot za en dan pa ne delajo.

Skratka, na prvi postojanki (Turški prodajalec) se je videlo, da je avto stal na tistem parkirišču že dolgo časa - zelen od "alg", ki so se začele nabirat. Sprva sem hotel enega drugega, ampak je tisti bil en dan preden sem šel gor bil prodan. Prodal ga je ob 17. uri zvečer (sem tisti dan še gledal če je na voljo in je bil). Smola

Druga postojanka (Neki Arabci), šel sem gledat enega modrega Passata, na slikah lep, pridem v živo pogledat je bila sprednje vetrobransko steklo počeno, zadaj na odbijaču poškodovan. Zraven tega je imel, ne lažem, ene 20 drugih Passatov parkiranih, ampak vsi so bili ali predragi, ali pa so bili comfortline z halogenkami, katerih nisem želel (brez LED dnevnih luči nisem niti hotel gledati).

Tako sem pač šel na tretjo lokacijo, sem mislil da če je uradni prodajalec za VW, potem ima tudi kar nekaj rabljenih avtov, in ja je bilo ene 30 od tega 4 Passati. Je pa res, da je tukaj tudi že avto stal ene 2-3 mesece, ker je bilo podobno kot pri prvem avtomobilu. Če ne bi tu vzel tega bi potem moral pa že gledati Superbe (kar ni nič narobe, so mi tudi všeč). Tako da ja, sem imel srečo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 123 gostov