Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
dmc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To okt 16, 2018 10:06 am

Vw golf 7 težava s kondenzom

Napisal/-a dmc To dec 08, 2020 5:46 pm

https://streamable.com/mi0578 (video)

A je to teżava z klimo ali z zamašćenem odvodom..
Filter kabine in zraka sem že zamenjal v 6 mesecu , klima je pa dezinficirana naslednji mesec..
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a AssKicker To dec 08, 2020 6:04 pm

mogoče neumno uprašanje....ampak a maš mogoče na notranjo kroženje?
 
dmc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To okt 16, 2018 10:06 am

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a dmc To dec 08, 2020 6:15 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ne ni vklopljeno..
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a RedBaron To dec 08, 2020 6:32 pm

Kako imaš nastavljeno ventilacijo? Se avto vozi na krajše relacije? Je mogoče zamašen odvod kondenza od uparjalnika klime? Je kje v avtu stoječa voda? Mogoče pušča "pečka" gretja v kabini (je rosa sladka)?

Probaj, prvih par minut, nastavit smer zraka k nogam, da se vlaga, ki je v sistemu, spiha k nogam in ne na šipo, potem pa nastavi nekoliko višjo temperaturo in dobro presuši sistem prezračevanja (daljša vožnja). Pa boš videl, kako bo. Aja, pa klimo daj na off, če je slučajno zamašen odtok kondenza.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a nejc1 To dec 08, 2020 6:45 pm

Preverite če motorček za notranjo kroženje oz. loputa sploh deluje. Da ni motorček crknil in ostal zablokiran na notranjem kroženju zraka...
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a a4 To dec 08, 2020 7:28 pm

povej še ali se ti v roku minute ali dveh tudi odrosi, ker potem je pač moker filter kabine. ko je motor segret daš ventilacijo na max. in na najvišjo temperaturo da ga posušiš. potem pa še prezrači avto. razlog je tudi lahko v mokrih tepihih
 
dmc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To okt 16, 2018 10:06 am

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a dmc To dec 08, 2020 8:57 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Da v roku od 2minute se odrosi če imam ventilacijo na max ampak kdaj ustavim ventilacijo za par minut spet se začnejo rositi vsa stranska stekla
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a sašo5 To dec 08, 2020 9:07 pm

cca 2/3km preden ugasnem avto, VEDNO izključim klimo in povecam hitrost ventilatorja s tem se posuši uparjalnik in filter kabine......Za par km pa itak klime ne uporabljam....
....in kot je nekdo napisal, mokrota pod tepihi zna bit tud nadloga...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 09, 2020 9:08 am

kdaj ustavim ventilacijo za par minut spet se začnejo rositi vsa stranska stekla

Bilko je vse povedal! :lol: :evil: :roll: Ker čudak v dobi eletrični klim ugaša sredi zime in veliko dežja & vlage, gretje kabine oziroma ventilacijo??? :DDD Samo norci in bedaki!!! :mrgreen: Sem se 1x tako vozil in itak, da se zarosijo stekla, + 4 osebe v vozilu ker zračenje gretje preko klime mora biti! Tudi opažam, se v vozilih na veliko rosijo prednja stranska stekla, ker ima folk hitrost vent. na 1 in po možnosti v prednje steklo pihanje zraka namesto glava noge! Tudi take sem že doživel in to v deževnih nalivih :lol: :DDD
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a joztom Sr dec 09, 2020 1:43 pm

Pozimi nikoli ne vklopim klime, razen 1x tedensko za podmazovanje semeringov na Sanden kompresorju in zmiganje sklopke, temu sledi sušenje sistema v normalo. Segrevanje hladnega zraka povzroča padanje relativne vlage na 5% ali manj, klima še dodatno zniža vlago na 0%, kar je izjemno škodljivo za normalno dihanje. To propagirajo izključno zdravi ljudje, ki so še brez vsakih astmatičnih znakov. Ker klima dodatno ohladi cevi, se nabere kondenz, ki pri novem štartu še poveča rosenje šip. In tako neskončno v krogu. Ko presušiš sistem, ni težav. Je pa druga zgodba, če vlačiš dekline za Savo in sopeš kakšno uro.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a Firediver Sr dec 09, 2020 2:00 pm

Imate pa orenk močne klime za izsuševanje zraka, meni relativna vlažnost ni nikoli prišla pod 20%, kar je že zelo suh zrak, ampak še daaaleč od 5% ali celo 0%.
Avtomatsko klimo pustim, da vedno dela, ročno pa si itak primoran vključiti, ko se ti rosijo šipe. V vsakem primeru pa - odkar so klime serijsko - niti ni predvideno odroševanje brez klime.
Pri katerih temperaturah zunanjega zraka se klimo še uporablja bo že klima sama zregulirala. Itak pa hladnejši zrak je že po osnovah fizike bolj suh...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Vw golf 7 težava s kondenzom

Napisal/-a ban Sr dec 09, 2020 3:14 pm

Si lastim golfa 7 in nimam nikakršnih težav s kondenzom. Je pa klima skos nažgana, na auto in na 22°. Pa redno šipo iz notranje strani našpricam z steleksom in obrišem z papirnato brisačo.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Vw golf 7 težava s kondenzom

Napisal/-a tomzzi Sr dec 09, 2020 3:43 pm

Tudi jaz imam svojo vedno na auto in 22°. Nobenih problemov glede rosenja.
Pomaga pa itak tudi redno čiščenje šajb tudi znotraj. Ker "umazana" se bo itak prej začela rosit.
A je bila šajba že kaj menjana?
Poglej dobro po avtomobilu da nimaš slučajno kje mokro.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vw golf 7 težava s kondenzom

Napisal/-a svetilnik Če dec 10, 2020 4:51 am

Naj ne izpade to kot samohvala, toda jez sem se v prejšnih mojih avtih toliko nazabaval in užival, da se nisem mogel nikoli rešiti vlage, dobesedno dežja v notranjosti celo vonja iz sedežev ne, pa so bili vsi moji avti zelo, zelo čisti, prani in sesani 1x na teden.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Vw golf 7 težava s kondenzom

Napisal/-a For Če dec 10, 2020 11:03 am

ban je napisal/-a:Si lastim golfa 7 in nimam nikakršnih težav s kondenzom. Je pa klima skos nažgana, na auto in na 22°. Pa redno šipo iz notranje strani našpricam z steleksom in obrišem z papirnato brisačo.

Točno tako!
Če bi avtor teme tudi imel skoz prižgano, se mu to ne bi dogajal.
Jaz klime nisem ugasnil v avtu že 20 let :)
Mi je pa zanimivo pri Cliotu, ki kar preferira ugašnjeno, še posebej če daš v ECO mode. kar naprej jo treba prižigat.
Voda pod gumi tepihi zna biti problem .....na sploh voda v kabini je problem, ker jo topel zrak v kabini pretvarja v vlago.
Tudi neočiščen avto od snega na šipah dela probleme.
Zadnjič v tem vremenu mi od Jesenic do Vokla ni uspelo odrosit stranskih šip. Šele pod streho ko sem vsa okna malo odprl in pustil laufat (vmes pokadil enega) mi je uspelo ....vlaga je šla ven.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Vw golf 7 težava s kondenzom

Napisal/-a reli92 Če dec 10, 2020 2:21 pm

Isti avto, se tudi rosijo sipe ce je klima izkljucena. Moja jo vedno ugasa ker ne mara klime pol pa vsak jutr gledam kaj je use rosn. V glavnem nic nenormalnega. Vzgi klimo
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Vw golf 7 težava z kondensom

Napisal/-a vojkostar Če dec 10, 2020 10:01 pm

sašo5 je napisal/-a:cca 2/3km preden ugasnem avto, VEDNO izključim klimo in povecam hitrost ventilatorja s tem se posuši uparjalnik in filter kabine......Za par km pa itak klime ne uporabljam....
....in kot je nekdo napisal, mokrota pod tepihi zna bit tud nadloga...


raj preveri zadnja vrata, men je voda tekla skozi zvočnik v zadnji potniški prostor za voznikom (zadnja vrata za voznikom), 2x sem kital in menjal zvočnik, pa še vedno nekam pride, sicer sedaj ne teče voda več v prostor za potnikove noge, pa vendar, če odstranim kresničko pod vrati in grem s prstom notri je na eni strani še vedno dokaj vlažno/mokro po kakem dežju
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 117 gostov