Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a Fan Ne jan 10, 2021 6:25 pm

V bodoče se takšnemu merjenju izogibajte, sicer boste imeli še več težav!
V koliko je dovolj pritiska, črpalka ne deluje - ni potrebe. To kar ste vi izmerili, je tok na Com liniji iz ECUja. Ta linija pa tudi priklaplja po potrebi 1,6V do 12V, odvisno od porabnika ( senzorji/kisikova sonda manj,črpalka/žarnice/radio.... več ). V koliko želite vedeti ali črpalka pravilno deluje, se pritisk izmeri pri motorju z manometrom - potreben je tovarniški podatek o pritisku.
Kot sem vam že napisal,črpalka deluje samo ko ni dovolj pritiska ( prižiga in ugaša jo ECU, podatek dobi od senzorja pritiska goriva ). Ker je bilo dovolj pritiska je tudi motor takoj prižgal. Sama napeljava pa ni imela večjega toka, ker na napeljavi ni bilo porabnika, to je ECU vedel in je pustil vejo ugasnjeno.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a Gricko Ne jan 10, 2021 7:01 pm

@Fan si siguren, da črpalka v tanku tako deluje? sploh za ta letnik?

sprašujem, ker mi je čudno, vem pa ne- sploh za dotični motor. se bom pa kaj novega naučil

drugače, kolikor sem jaz videl, se je črpalka v tanku vedno prižgala za določen čas, ko si dal kontakt, saj se je potreboval uspostaviti določen tlak v vodu pred visokotlačno stranjo, da je sploh spustilo naprej. tako je na JTD ( mislim da 3 bar) in predvidevam, da je to standard, vsaj za CR motorje

ker dvomim, da ko vgasneš avto ostane dovolj tlaka v vodu za naslednji start, sploh če je vmes par ur.
pa še nekaj- 2 žili, to mi bolj izgleda kot le dovod in ne regulacija, za regulacijo, bi rekel, da se potrebujejo 3 žile.

še enkrat, se ne spoznam toliko, še manj na vw, zato sprašujem, ker me zanima
lp
 
Domzek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne jan 03, 2021 6:46 pm

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a Domzek Ne jan 10, 2021 10:18 pm

Ne razumem kako bi lahko izmerjen pritisk goriva na motorju vplival na delovanje črpalke v rezervoarju. Pritisk naredi bosch črpalka, ne črpalka v rezervoarju. Ne vem, mogoče se motim. Kor je omenil @Gricko tudi jaz ne verjamem, da bi ostal zadosten pritisk v vodu goriva, avto je stal 2 dni in sedaj bi takoj brez problema vžal? Čudno vse skupaj.
Torej če bi snel cev nafte pred naftnim filtrom bi tako sprostil tlak v vodu. Če bi takrat dal kontak, bi črpalka morala začeti delovati?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a Fan Po jan 11, 2021 2:16 am

Ne ve se kolikokrat so dali kontakt preden so vse skupaj vlekli narazen. Nekaj pa vseeno drži, če je motor takoj prižgal, je imel idealne pogoje, torej tudi dovolj pritiska goriva.

Črpalka naredi pritisk v cevi do visokotlačne črpalke, pred visokotlačno črpalko se lahko izmeri ustvarjen pritisk. V koliko napeljava tesni, je kar nekaj dni lahko pritisk v cevi. Lahko pa se črpalko enostavno požene s testerjem, kar je priporočljivo, da se vidi kako deluje. Računalnik ima pod voznikovim sedežem, pod "tapicirengo", če je slučajno ( kar menim da je ) računalnik kdaj plaval ( voda ), lahko na mrtvo nagaja. Predvidevam da se govori o 1.9TDI motorju z 81kw.
@Domzek : teoretično imate prav, če bi snel cev iz čistilca bi moral ob kontaktu teči gorivo, v praksi pa to ni pravilo.

Osebno bi se vašega problema lotil po naslednjem vrstnem redu:
- najprej bi preveril "fazo motorja"
če je motor točno v "fazi" pa sledijo naslednji koraki
s testerjem preveril:
- delovanje črpalke
- pretvornika tlaka ( spredaj desno pred "kilerji", pedantno preverite podtlačne cevi ( počena, sneta,preparela ) ki vodijo na pretvornik
- rele, predgretje sesalna cev
- v koliko ima elektronski plin, se preveri potenciometer na stopalki
- podrobno pregledal kaj pravi ECU in v katerem režimu delovanja beleži napake
s podtlakom preveril delovanje/tesnenje EGR ventila
z osciloskopom preveril napeljavo ( poškodovana )

Glede na to, da je avtor teme napisal, da motor težko prižiga po opravljenem servisu, je potrebno iskati napako v tej smeri - nekaj jim je šlo po zlu.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a Firediver Po jan 11, 2021 6:59 am

Še eno vprašanje na tem področju: A sodobni avtomobili nimajo več "iberlaufa" nazaj v rezervoar in pač po "vorlaufu" nabijajo pritisk do visokotlačne črpalke?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a TrijoAdijo Po jan 11, 2021 7:36 am

Ne me za j***a držat, ampak nism ziher če ma tvoj avto sploh pumpo v rezervoarju. K una dva drota sta lahk sam od plovca za nivo goriva. Če se mi prav zdi, ma ta avto še "klasično" bosch pumpo iz familije VP. Pr teh pumpah pa je tko, da vem da so eni avti meli pumpo v tanku, drugi pa spet ne.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
vuc
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Sr jul 18, 2007 10:26 pm
Kraj: lj

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a vuc Po jan 11, 2021 8:25 am

Kokr jest vem ta avto nima pumpe v rezzervarju,samo plovec ma.
 
Uporabniški avatar
no-body
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Sr jan 11, 2012 6:50 am

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a no-body Po jan 11, 2021 11:00 am

Sem si lastil isti avto z enakim motorjem.Če ti slabo vžiga za foro izklopi senzor temperature hladilne tekoičine.Mislim da je modre barve.4 pinski.Avto bo dobil podatek da je -40...
 
Uporabniški avatar
no-body
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Sr jan 11, 2012 6:50 am

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a no-body Po jan 11, 2021 11:00 am

in ja ta avto nima pumpe v kestlu
 
Uporabniški avatar
no-body
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Sr jan 11, 2012 6:50 am

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a no-body Po jan 11, 2021 11:03 am

In pri teh avtih je bila fora da če je utripala spirala je bilo nekaj v povezavi zadnje štop lampe...zdi se mi da je crknil stikalo na pedalu zavore.Sem skoraj 100%.Poglej pa tudi zadnje luči oziroma žarnice.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a golfabimu Po jan 11, 2021 6:25 pm

Bo kr držalo, da nima pumpe v kestlu...
Timing si preveril?

Lp,
 
Domzek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne jan 03, 2021 6:46 pm

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a Domzek Če jan 14, 2021 1:56 pm

Najprej se opravičujem za pozen odgovor.
Hvala tudi vsem za odgovore.

Nisem še uspel nič preverjat, drugi teden dobim računalnik pa bom takrat vse preveril.

@no-body ta senzor je odzadaj na motorju?
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a zundapp Če jan 14, 2021 4:47 pm

Jooj, pelji lokalcu pa naj ti priklopi in nastavi vžig, al znaš to sam, glede na to da ne veš kje je štop šalter??????
 
Domzek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne jan 03, 2021 6:46 pm

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a Domzek Če jan 14, 2021 11:38 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Če ga nebi peljal k lokalcu, zaj nebi tu spraševal za nasvete!! Če te pa kaj moti pa ne glej te teme! Maš dovolj ostalih
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jan 15, 2021 12:57 pm

zundapp je napisal/-a:Jooj, pelji lokalcu pa naj ti priklopi in nastavi vžig, al znaš to sam, glede na to da ne veš kje je štop šalter??????



Mislim da ni spraševal za štop šalter ampak za senzor temp. motorja
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
migaj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe okt 24, 2008 6:19 pm

Re: Avto ne vžiga oziroma zelo dolgo rabi, da vžge

Napisal/-a migaj Po feb 22, 2021 8:58 pm

Zanimiva tema in predvsem odgovori.
Nisem razumel ali zamaknjen jermen povzroči, da hladen ne vžiga normalno ali pa v tem primeru tudi topel avto ne vžiga dobro/hitro?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov