Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a vezuv Ne feb 21, 2021 10:20 am

Lp. Nekateri imamo starejse avtomobile veliko bolj popedenane in zrihtane tako mehansko,kot vizualno. Za nove avtomobile,bi rekel,da so v vecini bolj nevarni in tehnicno neizpravni. Zakaj? Zato,ker prvih nekaj let nerabijo tehnicnega,lastniki takih avtov pa itak mislijo,da so njihovi avti nepokvarljivi v tistem casu...Skratka spravli so se na stare avte....Nove pa ponavadi tudi kontrolorji na tehnicnih ne pregladajo tako,kot je teba saj si misli,da je avto novejsi,pa ne more biti nic narobe....
Skratka zgresen sistem tehnicnih pregledov,kar se tice mene.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a Firediver Ne feb 21, 2021 10:44 am

A zato, ker poznaš nekaj lastnikov, ki dobro skrbijo za stare avte, bi kar ukinil tp za te avte? Bravo!

Jaz pa poznam veliko nemarnežev, ki za avto poskrbijo samo toliko, da naredijo tp. Pa še to jim je odveč. Ker kao "niso sužnji svojega avta"...

Pred veliko leti je bil en prispevek po TV o 28 letnem fiatu (ne vem modela) v Italiji, da je bil samo 4x na tehničnem pregledu, ker predpisi pri njih tako dopuščajo (ob predpostavki, da lastnik prevzame odgovornost za nesrečo, če pride zaradi neizpravnosti).

Bi se šli tako igro?
Pa da naredi nesrečo s smrtjo nekdo, ki mu ne morejo nič vzeti, ker nič nima in bi mu bil zapor bolj nagrada kot kazen (pozimi na toplem, free nastanitev in kuhani obroki, recimo, dosmrtno)?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a golfabimu Ne feb 21, 2021 1:31 pm

vezuv je napisal/-a:Lp. Nekateri imamo starejse avtomobile veliko bolj popedenane in zrihtane tako mehansko,kot vizualno. Za nove avtomobile,bi rekel,da so v vecini bolj nevarni in tehnicno neizpravni. Zakaj? Zato,ker prvih nekaj let nerabijo tehnicnega,lastniki takih avtov pa itak mislijo,da so njihovi avti nepokvarljivi v tistem casu...Skratka spravli so se na stare avte....Nove pa ponavadi tudi kontrolorji na tehnicnih ne pregladajo tako,kot je teba saj si misli,da je avto novejsi,pa ne more biti nic narobe....
Skratka zgresen sistem tehnicnih pregledov,kar se tice mene.


In kaj po tvojem mnenju pri 4 leta oz. manj starem vozilu( pri večini je to cca 100.000km in manj) ni več dobro do te mere da vozilo ni tehnično izpravno?
Razsvetli nas.
Obstajajo izjeme ne rečem, ampak tole je pa mal bosa.

Lp,
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a avto fan1308 Ne feb 21, 2021 1:55 pm

vezuv je napisal/-a:Lp. Nekateri imamo starejse avtomobile veliko bolj popedenane in zrihtane tako mehansko,kot vizualno. Za nove avtomobile,bi rekel,da so v vecini bolj nevarni in tehnicno neizpravni. Zakaj? Zato,ker prvih nekaj let nerabijo tehnicnega,lastniki takih avtov pa itak mislijo,da so njihovi avti nepokvarljivi v tistem casu...Skratka spravli so se na stare avte....Nove pa ponavadi tudi kontrolorji na tehnicnih ne pregladajo tako,kot je teba saj si misli,da je avto novejsi,pa ne more biti nic narobe....
Skratka zgresen sistem tehnicnih pregledov,kar se tice mene.


Kot si že napisal velja to za le za nekatere lastnike starejših vozil žal je to bolj izjema kot pravilo. Verjemi, da če bi delal na tehničnih nebi videl veliko dobrih starih avtov zato pač temu posvetiš več časa. Hitro se vidi po podvozju kaj in kako je z avtom in če se poraja sum na tehničnem da ni vse ok se naredi malce podrobnejši pregled. pri novih vozilih tega ne vidiš skoraj nikoli. Načeloma je večina vozil do 8 leta brezhibnih. Nad 15 let pa je tole že manj verjetno. Pregled pred starostjo vozila 4 let bi bil nesmiselna stvar ker kot sem že omenil takšna vozila so skoraj vedno brezhibna razen če je avto pač že iz tovarne prišel ‟slabše‟ narejen oz. z napakami ali pa ga je voznik uničil. Vse je mogoče ampak pridi raje delat kakšen teden ali dva na tehnične pa boš hitro spremenil mnenje o starih vozilih verjemi ali pa ne.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a Blinder Ne feb 21, 2021 4:29 pm

avto fan1308 je napisal/-a: ... pridi raje delat kakšen teden ali dva na tehnične ...


to bi bilo zanimivo poskusit
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a cc09 Ne feb 21, 2021 6:12 pm

Če ne drugega bi si naredil lepo zalogo 6packov.
 
Alexx75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 05, 2019 6:39 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a Alexx75 Ne feb 21, 2021 6:39 pm

Firediver je napisal/-a:In cena za to dobro šalo?

Če si član ÖAMTC ja je cena 35€. Koliko pa je zdaj TP v Slo?
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a avto fan1308 Ne feb 21, 2021 7:06 pm

Cena je podobna 34,99 € je pa zvišana od 1.3.2019 pred tem je bila cena 33,97 €. Pred tem je veljalo tudi, da je lahko oseba z več vozili dobila popust na tehnični pregled (okoli 10%) s 1.3.2019 pa so tudi to prepovedali.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a DePalmo Ne feb 21, 2021 8:02 pm

Alexx75 je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:In cena za to dobro šalo?

Če si član ÖAMTC ja je cena 35€. Koliko pa je zdaj TP v Slo?

In če nisi? In koliko je članstvo?
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a vezuv Pe feb 26, 2021 8:31 am

Lp.Ne nebi ukinil tehnicnih pregledov. Samo pravicnejsi bi lahko bili. Vse starejse avte mecejo,skoraj vsi v isti kos. Ce sem prav informiran,ce nisem me popravite,ampak v Sloveniji so po zakonu lahko na avtu samo luci,ki svetijo belo. Vsi novi avti pa jim luci svetijo modrikasto. Homologacija potrjena. Zanima me ali je homologacija nad zakonom ali ni. Samo primer,kar se tice novih avtov,pa s tem ne mislim nic slabega.Ce se gremo o tem so pri nas vsi avti tehnicno neizpravni,ker ima vsak avto na sebi nek aftermarket izdelek,pa naj bo to ventilcek al pa zarnica,bremze itd..... Po nasem zakonu,bi moral vsak,ki zamenja kateri koli del na avtu(se pravi vse,tudi matico,vodno pumpo...) prvo homologirati,sele potem je avto tehnicno izpraven. Skratka po nasem zakonu so vsi avti tehnicno neizpravni. Sem preprican da imam prav pa naj bo to novi ali stari avto. Mal sm zasel ampak,kot sem hotel povedati naj vsak avto obravnavajo pravicno pa bo mir. Preveckrat vidim,kako pregledniki brez tezav maltretirajo ljudi(stare in mlade),ki imajo starejse avte brezhibne,pa jih jebejo samo zato,ker jih lahko...(bogatih z novimi avti niti ne upajo se bojijo tozb)
Lp. Brez zamer.
 
Alexx75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 05, 2019 6:39 pm

Re: Postopek tehničnega pregleda-pregled podvozja

Napisal/-a Alexx75 Pe feb 26, 2021 12:47 pm

DePalmo je napisal/-a:
Alexx75 je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:In cena za to dobro šalo?

Če si član ÖAMTC ja je cena 35€. Koliko pa je zdaj TP v Slo?

In če nisi? In koliko je članstvo?

Samo člani lahko koristijo tehnični pregled na öamtc. Članstvo je tam okoli 140€ letno,če si član sam. Lahko pa vključiš še družinske člane,pa se to potem drugače računa. V članstvu pa so tudi druge ugodnosti, kot prevozi pokvarjenih vozil, zavarovanje za divjad, prevozi ljudi v primeru nesreče iz celega sveta nazaj domov, popusti na gorivo, razni treningi voženj, itn....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov