Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
LuKa989
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To feb 24, 2009 8:20 pm

Re: Dober in poceni AUDI servis v okolici LJ

Napisal/-a LuKa989 Pe jun 11, 2021 11:03 am

Opravičevat pooblaščene serviserje da so lahko dragi samo za to, ker so pač pooblaščeni je bedarija.
Iz mojih izkušenj pa nažalost tudi niso nič kaj bolj strokovni. Razen da strokovno napišejo račun.

Vsak ima svoje izkušnje.
Vsekakor pa denar tu je, če ne rabiš ravno jahte kupit po prvem mesecu...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Dober in poceni AUDI servis v okolici LJ

Napisal/-a Blinder Pe jun 11, 2021 12:30 pm

Firediver je napisal/-a:Sicer pa, oboje skupaj lahko recimo poskusiš pri Citroenu, že leta iščejo nove servise, da razširijo svojo mrežo, ker jih je zadnje čase precej obstoječih prenehalo sodelovati.
Postavlja se vprašanje le zakaj se je toliko obstoječih odpovedalo tej "zlati jami"...


Mene ne preseneca, da mora firma z nategunskimi cenami zapret vrata. Clovek mora pomoje ze imet v sebi gene za potratnost, da vozi avto izven garancije se vedno na uradni servis.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Dober in poceni AUDI servis v okolici LJ

Napisal/-a sašo5 Pe jun 11, 2021 12:42 pm

jaz sem vozil cel čas;. moje olje, moj filter njihova podložka za vijak karterja....28 eur je bilo dolgo nakar naenkrat kot iz vedra neba 53 :shock: ....probal pogovor, dobil idiotski odgovor in adijo.....
Ne vem, mam pač rad požigosano servisno knj. in pri vagu velja v tem primeru mobilna garancija celo življensko dobo vozila.....
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dober in poceni AUDI servis v okolici LJ

Napisal/-a Firediver Pe jun 11, 2021 12:56 pm

Generalni zastopniki za znamko so prepožrešni s svojimi kapricami (glomaznost in grafična ureditev delavnice, nabava resnično nepotrebnega orodja, šolanja, ki so samemu sebi namen itd.), ki jih morajo vsi pooblaščenci sfinancirati, da lahko ostanejo pooblaščeni.

In če ne gre skozi z ceno storitve in materiala, niti z nižjo ceno ne bo šlo. To, da bodo pri nižji ceni stranke kar navalile na pooblaščenca pa kar pozabite - ne more pooblaščenec s temi dodatnimi stroški iti cenovno nižje od nepooblaščenega, ki s tem ni obremenjen. Nepooblaščen recimo niti z originalnostjo softverja testnih orodij ni obremenjen, če si upa. Pooblaščenec si tega ne bo upal - ima zraven vseh uradnih inšpekcij še generalca zraven in če ni vse "by the book", odleti pooblastilo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dober in poceni AUDI servis v okolici LJ

Napisal/-a limas Pe jun 11, 2021 1:17 pm

Cene storitev na pooblaščenih servisih so dejansko brutalno visoke. Strinjam se, da je notri všteto vse: licenca, šolanje kadrov, cel kup zaposlenih od katerih je večina administracije, draga diagnostična oprema, mastna provizija pri rezervnih delih za proizvajalca, marmor, mesing in steklo v poslovalnicah...Z marketinško potezo podaljševanja garancije/jamstva skušajo lastnike še naprej guliti skozi celotno lastništvo vozila.
Problem je, da kupna moč povprečnega Slovenca ne more več slediti cenam storitev pooblaščenim servisom.
Meni osebno se zdi vztrajanje pri pooblaščencu metanje denarja, štampiljke v servisni me ne zanimajo, še manj neke provizorične podaljšane garancije.
Avto vzdržujem sam, če gre za večji poseg pa se odpeljem izven Lj k mehaniku, ki mu zaupam in sem prisoten v času posega.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dober in poceni AUDI servis v okolici LJ

Napisal/-a Firediver Pe jun 11, 2021 1:32 pm

No, končno, eden razume širšo sliko.

Ostalim pa ni pomoči...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Dober in poceni AUDI servis v okolici LJ

Napisal/-a Kristjan123 Pe jun 11, 2021 3:46 pm

Generalni zastopniki lupijo pooblascence ti pa naprej koncne uporabnike. Ampak vse ima svojo mejo in dokler gre gre ko pa enkrat ne bo slo vec potem... No zaenkrat dolocenim se zmeraj gre se pravi imajo zadostno kolicino strank ki "pozrejo vse" kar se jim servira. In dokler je tako se placuje 3 redni servis olje -filtri za renault clio 1.5 dci ki je v 4 letni garanciji ce se prej nic ne vprasa tocno 380 eur. To je bilo.leta 2011. Lahko pa leta 2021 za 230 eur naredis velik servis z jermeni in crpalko in vse kar gre zraven pri istem mehaniku ki dela na tem pooblascencu in ima popoldansko obrt. Vsak dan se vozim mimo tega pooblascenca in ima dvorisce pred delavnico stalno nabito. Vozila od Dursa, zdravstvenega doma, raznorazni zavodi... a mislis, da se tam kdo sekira ce je redni servis 400 eur. Podpisan delovni nalog racun se poslje po Ujp 30 dan drzava placa. Vse skupaj laufa po principu kot bi rekli nasi juzni prevedeno "dokler bodo ovce bo tudi volna za strizenje" In mi se lahko tukaj na trepalnice postavimo. Dolocenim kot jaz vidim sploh ne gre slabo drugi pa nimajo dovolj velikega "bazena ovc" in se jim ne izide kot pooblascencem.
 
dANIS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po dec 06, 2010 10:54 am

Re: Dober in poceni AUDI servis v okolici LJ

Napisal/-a dANIS Pe jun 11, 2021 5:56 pm

sašo5 je napisal/-a:jaz sem vozil cel čas;. moje olje, moj filter njihova podložka za vijak karterja....28 eur je bilo dolgo nakar naenkrat kot iz vedra neba 53 :shock: ....probal pogovor, dobil idiotski odgovor in adijo.....
Ne vem, mam pač rad požigosano servisno knj. in pri vagu velja v tem primeru mobilna garancija celo življensko dobo vozila.....


Nekaj podobnega sem fasal lani decembra, ko sem vozilo (Volvo 2018) peljal na letni servis k mojim nekdanjim sodelavcem in delodajalcu. Pooblaščenec sicer za drugo znamko, šraufajo pa načeloma vse, kar lahko. Z lastnim materialom (olje + vsi filtri, Mann, Purflux itd...) me je skasiral 52,89€ za popolnoma rutinski servis menjave olja, filtrov in "testa zavor"... Ponavadi sem plačal max 30€ z računom, pa magari je taisti (dober) kolega delal na katerem izmed drugih servisov oz. znamk. Pomurska regija, če slučajno nekdo misli, da je tukaj eldorado ugodnega servisiranja pri uradnih pooblaščencih...Sicer imam več opcij, kam lahko peljem, samo vseeno sem si za relativno mlado vozilo zaželel račun in žig in to pač stane (kar je meni popolnoma jasno, ker sem v preteklosti kar nekaj let preživel v tej branži...).
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov