Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a Gricko Sr jul 14, 2021 9:19 am

Jaz pa bi pred odpiranjem motorja najprej menjal teflone!! ...se je že dostikrat zgodilo, da se je problem rešil v veliki meri. Tudi cenovno je poseg bistveno manjši.
Ne vem, če pri vseh ampak pri dosti avtih se jih da menjati ne da bi odstranil glavo motorja ampak samo pokrov ventilov......velikooo manj dela in stroskov

Ker kako pa veš, da so obročki?.....generalko delat pa verjetno ni računice ...

Pa še nekaj.....katalizator po takem "tretmaju" z oljem ponavadi reče "pa-pa" ..... tako, da tehnični je ?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jul 14, 2021 10:16 am

Pa sej lahko test kompresije pa se bo vedelo kaj več......
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo Če jul 15, 2021 7:30 am

Motorja se še ni gledalo oz. ga ni noben mehanik imel v rokah. Sam recimo da se malo spoznam na te stvari, ampak sem še vedno laik in zato nisem 100% prepričan da so batni obročki, je pa velika verjetnost ker sem nedavno bral kakšne simptome imajo različne stvari kot naprimer obročki, tefloni in še druge stvari. Ne vem sedajle točno iz glave kje sem to bral in vseh simptomov, sem si samo zapomnil da izmed vsega napisanega ustreza obrabljenim ali zapikanim batnim obročkom.

In ja, se zavedam da če se naredi obnovo motorja, bo potrebno tudi menjat katalizator. Slej ali prej. Če se ga pa ne obnovi, pa verjetno prej.

Tehnični trenutno je, če bo še, bom pa zvedel drugi mesec ko ima avto tehničnega.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a Firediver Če jul 15, 2021 9:35 am

Najprej je treba videti, če so stene valjev brez prask. Potem pa naprej.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a ojnica Pe jul 16, 2021 7:51 pm

Ti prodajalec ni povedal za pitje olja, ker domnevam da ti ni, pa bi moral. Tak avto je malo vreden tam 300-500 evrov (odvisno od stanje pleha) tud če je 4x4. Če si dal za njega 1000 evrov+ si ga dobr preplačal.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a VW T4 Pe jul 16, 2021 8:46 pm

Dej preberi kej preden pišeš...
"Nakup drugega pa odpade ker bo lahko ista drvarnica kot je tale, o porabi olja pa nihče nebo po pravici povedal. OK, lastnik te Honde mi je, ampak sem sklepal da malo pretirava ... pa pač ni"
povedal mu je koliko pije, pa mu pač ni verjel. Kaj si prodajalec lahko še več želi.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a ojnica So jul 17, 2021 11:06 am

Že samo za kako ceno. V takem stanju ta avto več kot 500 ni vreden. Poraba olja pa še sam težko vrjamem, dejansko zelo paca okolje, ne rečem meni je max. 5l olja spilo/15000km rešil z menjavo olja na 20w50 in po 5000km nazaj na 10w40, takrat je bila poraba pri vsaj 3 avtih ponovno 1-2l.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a VW T4 So jul 17, 2021 12:58 pm

Ko smo že pri porabi olja, nihče ne bo verjel moji izkušnji. Z bendom smo na hitro rabili kombi in kupili transporterja T4. Čez par dni smo štartali proti belgiji kjer smo imeli koncert. Seboj smo vzeli kantico 5l litrov olja. V avstriji pogruntamo,30 da kombi pije 1L olja na 100km :lol: Tako se je začela zabava tankanja olja vskih 100km. Do belgije in nazaj smo imeli 2700km. Porabili smo 27 litrov olja :mrgreen: Oziroma poraba je bila 8L dizla in 1L olja na 100km. Ampak zanimivo, kombi delal perfektno, tudi v snežnem metežu pri -20°C vžigal kot nov. Seveda, ko smo prišli domov sem takoj dal oglas. Bil pošten in povedal da kombi pije 1L/100km, in na moje začudenje kombi tudi prodal 8)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a limas So jul 17, 2021 1:30 pm

Mene je kar strah, ko prebiram te zapise. Kupovanje rabljenih je loterija, poštenih prodajalcev pa nekaj promilov.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a nasamorpheus So jul 17, 2021 2:33 pm

Avto ima vsaj 100.000 več prevoženih, to je prva stvar, druga stvar je zamenjaj olje za w 50 tretja stvar avto bo naredil še 100k brez problema sam olje dolivaj, rihtat se gane splača. A je rdeče barve?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a Blinder So jul 17, 2021 3:59 pm

limas je napisal/-a:Mene je kar strah, ko prebiram te zapise. Kupovanje rabljenih je loterija, poštenih prodajalcev pa nekaj promilov.


Ampak take ekstremne porabe olja se vidi ze po plavem dimu iz izpuha?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a gorazdkop So jul 17, 2021 6:31 pm

probaj z menjavo teflonov. zelo verjetno jih lahko menjaš, brez da podiraš motor. ne bi smel biti velik znesek. še vedno pa lahko na koncu vržeš motor na delovno mizo, če ne bo ok :)
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a motom So jul 17, 2021 6:34 pm

Tefloni... ne verjamem... fičo npr. sploh ni imel teflonov
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo Pe jul 23, 2021 9:02 am

Blinder je napisal/-a:
limas je napisal/-a:Mene je kar strah, ko prebiram te zapise. Kupovanje rabljenih je loterija, poštenih prodajalcev pa nekaj promilov.


Ampak take ekstremne porabe olja se vidi ze po plavem dimu iz izpuha?

Ni plavega dima med normalno vožnjo, se pa pojavi kot sem napisal v prvem prispevku. Tako da če nisi pozoren, sploh ne opaziš. Sedaj sem našel mehanika da pogleda podvozje enkrat v naslednjih dneh ker je tehnični drugi mesec, vmes se bova pa pomenila še o motorju. Če oz. ko bo kaj novega bom napisal, predvsem odgovor na moje vprašanje ker sem prepričan da bo še koga zanimalo.

Ja, je rdeče barve, zaščitni "bullbari" okoli in okol, kupljen v okolici Litije, prvi lastnik je bila gorska reševalna služba. Eden izmed lepših HRVjev tistega letnika, predvsem zaradi bullbarov in barve.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo Če okt 21, 2021 7:18 am

V sosednji temi sem zasledil naslednje vprašanje in ker nočem tam smetit, bom odgovoril tukaj:

VW T4 je napisal/-a:Ko sem kupoval megana, je bil 1.5dci za 300e dražji od 1.33tce.
offTopic; Depalmo; nisem zasledil, kakšen je bil epilog s hondo, ki je pila olje?


Epilog je da je avto bil pri omenjenemu mehaniku. Rekel je da se teh motorjev ne splača popravljat ker imajo premajhen hladilnik in posledično se radi pregrejejo in se zato zapikajo batni obročki. Kar mi je nekako nenavadno ker ima števec za temperaturo in tudi ko sem jo priganjal po AC, se temperatura ni konkretno dvignila. Ocene stroška mi ni podal razen namiga da nebo poceni, je pa poleg vsega ostalega kar se je popravljalo na avtu, vlil neko zadevo v samo olje. Od takrat dalje pije olja manj, po občutki nekje med 1/4 in 1/3 manj, bolj točno še nisem meril ker ni še tako dolgo od servisa. Lahko da je slučajno tako naneslo, lahko da je dejansko manjša poraba olja, se pa manj modro kadi za avtom. Porabo olja bom pa še vedno naprej spremljal in bo pač laufalo dokler bo. Ko bom bolj natančno vedel porabo olja, lahko tudi dopišem. In seveda kaj se je vlilo notri, ob prevzemu nisem vprašal.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a VW T4 Pe okt 22, 2021 7:06 am

Kul, naj zdrži še kakšno sezono 8)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo Pe okt 22, 2021 12:45 pm

Hvala, upam da bo ker drugače je prav simpatičen avto.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 4 gostov