Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
primoz_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne jan 13, 2008 5:57 pm

Izguba moči po menjavi šob - TDI AWX

Napisal/-a primoz_ To jul 20, 2021 7:31 pm

Ker mi je avto pozimi potresaval, prižigala se je esp lučka - missfire... sem se odločil zamenjat šobe oz. PD elemente. Šobe imajo kataloško št., ki naj bi bile za ta motor... naj bi bile preverjeno dobre, pregledal pregledal sem jih pod mikroskopom, zamašene niso, zamenjal sem še tesnila.

Po menjavi je najprej svetila ESP lučka, po par minutah je ugasnila. Avto se sicer pelje... ampak nima nobenega boosta okrog 2000 obratov. Nekako enakomirno vleče in z manj moči. Kar sem opazil že pred menjavo je to, da ga včasih pri enakomirnem gasu malo zmanjka.. kot bi nakratko prekinil dovod goriva. Je možno, da je to črpalka za gorivo?
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Izguba moči po menjavi šob - TDI AWX

Napisal/-a chad Sr jul 21, 2021 7:48 am

Zato, ker si nekaj naredil narobe. Šobe si zamenjal sam doma, brez, da bi potem avto priklopil na računalnik in skodiral ali pa nastavil parametre za nove šobe? šobe se seveda obnovljene, kdo jih je obnavljal? Ampak jaz ti pa nekaj povem. Ker ti je avto pozimi vžgal in vozil, potresaval pa samo ob vžigu nekaj časa, je bolj verjetno bil okvarjen samo eden od krmilnikov na šobah. Najcenejše je potem vedno najdražje
 
primoz_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne jan 13, 2008 5:57 pm

Re: Izguba moči po menjavi šob - TDI AWX

Napisal/-a primoz_ Sr jul 21, 2021 10:54 am

Šobe so bile vzete iz avta s 170.000km, ki je laufal BP. Mehanik mi je rekel da na vag-com vidi veliko odstopanje 1. in 2. šobe. To pa nisem vedel, da je treba še kaj sprogramirat... Bom še povprašat do lokalnega tunerja, ki se spozna. na to.
 
primoz_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne jan 13, 2008 5:57 pm

Re: Izguba moči po menjavi šob - TDI AWX

Napisal/-a primoz_ Sr jul 21, 2021 12:36 pm

Sem klical enega top tuning majstra... in pravi da je to menda čisto mehanska zadeva, ni tukaj kaj programirat, kodirat ali kaj podobnega. To je 2003 motor, ne 2015, tako je rekel.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Izguba moči po menjavi šob - TDI AWX

Napisal/-a pskoda Sr jul 21, 2021 1:06 pm

Šobe ven in jih peljat nekomu, da jih preveri.
Verjetno zajebavata 1 in 2 šoba
Lp
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Izguba moči po menjavi šob - TDI AWX

Napisal/-a chad Sr jul 21, 2021 1:28 pm

Pri novih avtih so šobe elektronske, jih je treba nastavit ja. Če je pa tako star avto, je drugo. Jaz bi pri teh letih in kilometrih pobral vse štiri ven in vse štiri dal obnoviti, ker če ne, bo vsaka na svojem procentu zmogljivosti in slej ko prej tudi še kakšna odletela. Obnovit bi peljal pa na Burja v Radomljah. Če so šobe, mora potem delat
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Izguba moči po menjavi šob - TDI AWX

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jul 21, 2021 1:38 pm

Te so mi zmeri najjačije: Gledajo odstopanje da šobah prek testerja in postavijo diagnozo da so šobe slabe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sami neki majstri :lol: :lol:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
primoz_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne jan 13, 2008 5:57 pm

Re: Izguba moči po menjavi šob - TDI AWX

Napisal/-a primoz_ Ne jul 25, 2021 7:42 pm

Avto je v prostem teku potresaval, porabil preveč goriva in nad 3000 obratov kadil... potem sem rekel mehaniku naj pogleda na testerju, in sta imeli 1. in 2. šoba veliko odstopanja. Kaj bi pa po tvojem lahko povzročalo omenjene težave in ob tem kazalo še večja odstopanja na šobah?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 10 gostov