Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
opelmegane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne nov 04, 2012 9:30 pm

Citroen C4 Grand Picasso HDI - najboljši servis v MB

Napisal/-a opelmegane Če sep 09, 2021 7:56 pm

Pozdravljeni,

na mojem Citroenu C4 Grand Picasso HDI 2015 mi javlja napako na motorju, ki pa je moj mehanik niti v dveh poskusih nis uspel najti in popraviti. Sumi sicer, da je nekaj z elektriko, da je verjetno na nekem kablu zaradi oksidiranosti nastala masa, ne ve pa kje točno. Mi znate svetovat, kje bi bil na mariborskem koncu najboljši mehanik za tak primer? (Da ne bom brezveze nekje 2 tedna puščal avta in potem ugotovil, da je vse isto kot prej.)
Hvala za nasvet.
Lp
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Citroen C4 Grand Picasso HDI - najboljši servis v MB

Napisal/-a alexwell Če sep 09, 2021 8:25 pm

bo treba priklopit na original tester. Najboljše it h keremu avtoelektričarju, recimo sašo horvat je dober na grinviču.
 
opelmegane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne nov 04, 2012 9:30 pm

Re: Citroen C4 Grand Picasso HDI - najboljši servis v MB

Napisal/-a opelmegane Pe sep 10, 2021 5:24 pm

Ima Sašo res nove original testerje? Sem mislil prej na kakega mehanika, ki popravlja pretežno citroene ali kaj podobnega.
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 577
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Citroen C4 Grand Picasso HDI - najboljši servis v MB

Napisal/-a aklan86 Sr sep 15, 2021 6:33 am

lahko pa napises kaj vec o napaki pa ti ze tukaj damo kako usmeritev :)
Slika
 
opelmegane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne nov 04, 2012 9:30 pm

Re: Citroen C4 Grand Picasso HDI - najboljši servis v MB

Napisal/-a opelmegane Ne sep 26, 2021 6:18 pm

Dve težavi: ob zagonu se najprej pojavi obvestilo 'engine fault'. Moj mehanik je dvakrat zadevo pregledal in ni našel napake. Ima tester. Sumi da je nekje nek kabel malo preveč oksidiran in da zato prihaja do 'mase'. Predlagal mi je, naj mu avto pustim za dlje časa, da ga bo na tisti strani, kjer sumi, da je težava, razdrl, pregledal in tako odpravil vir težave. Problem je, da avto potrebujem precej pogosto.
Drugo obvestilo se nanaša na 'ad blue'. Zdaj mi kaže, da imam ureo še za 2100 km. Toda jaz vem, da imam tank z ad blue do vrha poln. Črpalka je že bila menjana, nato je bilo kakih 1000 km mir, zdaj pa spet.

A je kje v MB-ju kakšen servis, ki bi bil takim težavam kos iz prve?
 
opelmegane
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne nov 04, 2012 9:30 pm

Re: Citroen C4 Grand Picasso HDI - najboljši servis v MB

Napisal/-a opelmegane Pe nov 12, 2021 4:47 pm

Za vse mojstre tukaj na forumu: težava je bila v keslu za ureo. Elektronika na keslu je bila fuč in je bilo treba zaradi neke malenkosti, nekega čipa, cel kesl zamenjat. Tale 'ad blue' je pravzaprav samo še ena stvar več, ki se kvari na novih avtomobilih, in ima omejeno življenjsko dobo. Prej ko slej crkne in je treba kesl zamenjat.
Ker pa je ta kesl za ureo poln elektronike, ga je trenutno zelo težko dobit. Tako kot marsikaj drugega, kar ima na sebi čipe. Pri nekaterih znamkah ga je sploh nemogoče naročit, ker ga vsaj še pol leta ne bo spet na trgu rezervnih delov, Kitajsci pa špekulirajo, da jih bodo potem lahko v Evropo dražje prodajali.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov