Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
guam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če sep 02, 2021 5:53 pm

ford focus traktor/dizel

Napisal/-a guam Sr feb 09, 2022 6:24 am

pozdrav
moj ford focus 2015 mk3 1.0 ecoboost 74kW ima čuden zvok in vibrira, kot traktor ali dizel, zvok prihaja iz motorja.
najbolj se ta zvok/vibriranje čuti pri cca 1500 obratih.
kakšna ideja, kaj bi lahko bilo?
hvala.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2858
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: ford focus traktor/dizel

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr feb 09, 2022 9:27 am

A ni bila že tema na tem forumu, da so za to krive svečke ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
guam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če sep 02, 2021 5:53 pm

Re: ford focus traktor/dizel

Napisal/-a guam Sr feb 09, 2022 5:35 pm

nisem zasledil, da bi že obstajala ta tema.
praviš, da naj bi bile svečke.
če zamenjam svečke, pa ostane isto, naj zamenjam potem še tuljave? če zamenjam še tuljave, pa ostane isto, potem kaj bi bilo narobe?


sem priklopil na tester, pa mi kaže, da je vse v redu, potem sem bil še pri pooblaščenem serviserju, pa je rekel, da je vse ok in da je ta zvok normalen. moram reči, da mu ne verjamem. bom še drugod vprašal.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1077
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: ford focus traktor/dizel

Napisal/-a D12J12 Sr feb 09, 2022 6:54 pm

Koliko časa si lastiš vozilo? Je bilo pred tem kaj delano na motorju?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: ford focus traktor/dizel

Napisal/-a nejc1 Sr feb 09, 2022 7:32 pm

Če si navajen 4 cilindercov lahko da imaš občutek da je vse narobe, pa je na koncu krivo zgolj to, da ima 1 cilinder premalo :lol: Nemogoče je prek foruma rečt ali je zadeva normalna oz. kaj je narobe. Na splošno pa temu motorju vožnja pod cca 1800 obrati (razen 1. in 2. prestave) ne paše. Ne da ne bi vlekel, ampak se čuti da ni to to, od nekje 1800 višje je čisto druga pesem. Zapelji se še do enega drugega servisa kjer poznajo Forde pa da povejo mnenje..
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ford focus traktor/dizel

Napisal/-a Fan Sr feb 09, 2022 7:56 pm

guam je napisal/-a:če zamenjam svečke, pa ostane isto, naj zamenjam potem še tuljave? če zamenjam še tuljave, pa ostane isto, potem kaj bi bilo narobe?


1. Nihče vam ne more garantirati, da bo diagnoza na forumu pravilna. Eno je pisanje, drugo pa, ko se vidi v živo in pogleda protokole delovanja
2. Na kakšno diagnostično napravo se je priklapljalo? Se je s priklopljenim testerjem zapeljalo? Kaj so pokazali protokoli delovanja?
Oglasite se na lokalnem pooblaščenem servisu in se z sprejemnikom/mehanikom zapeljite in jim pokažite kaj vas moti. Pa se bo videlo, kakšen odgovor se bo dobilo.
- Kot je bilo že napisano, 3 cilindri delujejo malo drugače kot 4 cilindri. Koliko časa imate vozilo, je bilo prej OK, v kakšnih pogojih se je ugotovilo tresenje in moteči zvok?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
guam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če sep 02, 2021 5:53 pm

Re: ford focus traktor/dizel

Napisal/-a guam Sr feb 09, 2022 8:19 pm

avto sem kupil pred kratkim (4mesece)
na motorju ni bilo nikoli nič delano.
tester je čisto osnovni autel autolink al319. priklopil sem ga med vožnjo. live data ni pokazal nič nenavadnega.
kot sem rekel, na uradnem servisu pravijo, da je vse v redu. ampak, se mi zdi, da jim je vseeno.
verjetno komaj čakajo, da se kaj več pokvari.

motor ne pije olja, hladilna tekočina ne usiha, poraba goriva je malo višja kot bi morala biti. avto vleče dobro.
zamenjam svečke, pa poročam.
lp.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4344
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: ford focus traktor/dizel

Napisal/-a Firediver Sr feb 09, 2022 8:30 pm

Za začetek je tole zrelo za en pošten servis, potem bo pa že mehanik ocenil, ali so bile samo svečke iztrošene ali je kaj večjega.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ford focus traktor/dizel

Napisal/-a Fan Če feb 10, 2022 6:50 am

X2

guam je napisal/-a:tester je čisto osnovni autel autolink al319. priklopil sem ga med vožnjo. live data ni pokazal nič nenavadnega.
lp.


To je bolj igrača, bo potrebno uporabiti kaj bolj resnega, najmanj Fo-Com.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov