Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2661
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a drugmirko So feb 24, 2024 12:23 pm

s tem načeloma ne bi več smelo bit večjih problemov....štiricilindrični Prince motorji so meli velik problem s podmazovanjem in porabo olja ter, posledično, z nabiranjem saj na ventilih in izpušnih kanalih.... drug relativno velik problem pa je bi, da je ta, leta 2005 razvit in leta 2006 prvič uporabljen 1.6 litrski motor imel moči in navora toliko, kot nekateri takratni V6 ali celo V8 motorji, kar je seveda pomenilo velike obremenitve verige in posledične probleme z njo, napenjalcem in timingom vžiga..... mislim, da imaš ti v svojem DS 4 EP6FDT, ki je najmanj tretja verzija originalnega THP motorja izpred skoraj 20 let in je precej bolj zanesljiv od tistih prvih. ti pa vseeno priporočam res redno servisiranje na kakem dobrem servisu in uporabo predpisane kvalitete olja.... Ne vem pa, kako je z DS-ovimi servisi sedaj, ko so "samostojna znamka". Jaz svojega DS3 vozim k Jerovšku (za katerega dam "roko v ogenj" 8) ), ker je itak še Citroen

btw.... glede na to da maš avto, ki je na naših cestah skoraj tako redek kot "kačje noge" =P ... kakšne barve pa je tvoj DS4, mogoče sem te kje videl :mrgreen:
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a 4momo So feb 24, 2024 3:03 pm

drugmirko :D
Naš DS4 je sive barve, rivoli oprema, usnje , adaptivno vzmetenje, steklena streha itd...
Servis bom (dokler je garancija!) vozil v Lj na DS...
Potem svojem mehaniku ;) mu zaupam vse tri avte :mrgreen: Olje zavore in gume pa itak nisem nikoli šparal in kupoval samo dobro robo...
Sem pa hodil pred 15 leti z citroenom v Rogaško Slatino na servise in so mi bili odlični... (za Jerovška sem pa že takrat slišal dobre stvari...)
Lp
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2661
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a drugmirko Po feb 26, 2024 10:35 am

siv? enega temno sivega sem srečal prejšnji pondelk dopoldne, blizu bencinske med Veliko in malo Pirešico, ko sem se peljal v Velenje... :mrgreen:
...pa ponoči enega, na poti nazaj, na avtocesti okrog Blagovice.... sam za tega ne bi vedel kakšne barve je bil, ker je blo videt sam njegove LED luči =P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a 4momo Po feb 26, 2024 7:07 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Ja v Pirešici možno na avtocesti pa ne, še nimam vinjete :twisted:
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a 4momo Sr mar 06, 2024 8:56 am

drugmirko :)
Si mi ti blendal v srebrni c5 v ponedeljek pri Slovenjskih Konjicah?
In res - ne srečam nobenega DS4 na cesti :(
lp
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2661
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a drugmirko Pe mar 08, 2024 6:08 pm

:D :D.... ne.... najbrž te je bil vesel kdo drug, ki bi tudi želel videt več DSov na cestah.... =P

takrat, pri bencinski pri Pirešici sem se izjemoma, zarad službe vozu v Velenje. In žal je edini avto, ki ga je še redkeje srečat od tvojega, DS 3 Crossback (prenovljenega sploh še nisem srečal, prvo verzijo pa "na prste ene roke" v par letih)! DS7 se vsaj v Ljubljani, vidi tu pa tam (enega ma "sosed" stanujoč ene 200 m od mene in ga vidim vsako jutro, ko pelem cucka na sprehod =P ), DS 4 je pa občutno bolj redek.... škoda, ker je res lep avto!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a pleomax Ne apr 07, 2024 7:58 pm

Kateri jermen se priporoča za menjavo na 1.2 puretech, če mogoče kdo ve? Vem, da se je continental hvalil, da dajo 5 let garancije...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a Polo78 Pe apr 26, 2024 8:27 am

Sicer je malo PR članek pa vseeno, razstavili so novega 1.2 z verigo. Znalci in tisti z izkušnjami s temi motorji boste morda našli kako podrobnost :)

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/av ... rid/705943
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 127 gostov