Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Chilly
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To jun 07, 2022 7:07 pm

VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a Chilly So dec 03, 2022 4:05 pm

Pozdravljeni vsi,

imam VW Scirocco 2010 2.0 TDI in imam en oz. dva rahla problema oz. bolj nekaj za kar me skrbi.
Problem 1: Ko je avto hladen (to se občuti bolj zdaj ko je hladno), ko je mašina še čisto mrzla, ko se da rahlo po gasu (NE teranje), avto začne rahlo tresti in zgubljati moč. So se popolnoma neha ponavljat po nekje 5ih minutah, ko je mašina že malo topla. Razmišljal sem, če je možno da so to šobe, zaradi gostejšega goriva ko je mrzlo? Ali bi lahko bila turbina? OBD ne kaže nobenih napak, kar se tiče mašine (RossTech). To se je začelo dogajati šele letos, prejšnjo leto tega ni bilo. Vmes sem dal EGR delete, ker je bilo pač treba, ampak verjetno to nima kaj veze s tem, vseeno pa rad napišem, da se ve zgodovina. Rade volje bi dal to mehaniku da bi zrihtal, ampak v naših krajih so kar precej nesposobni in naredijo čisto 15-o stvari, ki nima veze, plačati moraš, težave pa niso odpravili. Njihov odgovor: "Ja nevem, pel ga še kermu drugmu" (to je bilo za EGR in so mi menjali sklopko za brezveze predno se je ugotovila težava).

Problem 2: To se pravzaprav dogaja od velikega servisa naprej, vsaj občutek imam takšen. Ko je avto topel, se sliši, če se osredotočiš, da iz mašine prihaja nekakšen železen zvok, sihrono z obratim. Če pritisnem malo na gas, se zvok sliši pogosteje oz. kot sem napisal, sihrono z obratim. Tudi to sem malo raziskal, pri velikem servisu se menja tudi napenjalec zobatega jermena, se lahko sliši ležaj tega ali bi lahko bilo kaj druga? Avto teče normalno, nima problemov (razen tistega zgoraj, ob hladni mašini), tudi brez OBD napak na mašini.

Hvala za vse odgovore in pomoč, lp.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a Fan Ne dec 04, 2022 12:41 am

Pri zamenjavi pogonskega jermena se je zgrešilo za pol zoba na odmičnih gredeh. Očitno se je delalo brez orodja za zaklepanje motorja. Točno postavite motor v fazo, pa se bo problem rešil. S testerjem se to vidi samo na grafu.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Chilly
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To jun 07, 2022 7:07 pm

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a Chilly Ne dec 04, 2022 1:29 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Zdravo,

hvala za odgovor. Se lahko to vidi z RossTech OBDjem, če je razlika ali lahko samo s posebnimi testerji?

Hvala. Lp.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a Fan Ne dec 04, 2022 1:55 pm

Omenjeni tester je več kot dovolj dober za Vag vozila.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a motom Po dec 05, 2022 3:45 pm

Majstri označijo star jermen, oznake prenesejo na novi in rezultat je loterija, koliko nov jermen odstopa od starega. Treba je zobnike losat in motor postaviti v fazo. Na koncu nekajkrat na suho zavrteti motor in po potrebi korigirat nastavitev.
 
Chilly
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To jun 07, 2022 7:07 pm

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a Chilly So dec 31, 2022 4:34 pm

Zdravo, sem bil pri mehaniku, kar se tiče jermena, bi moralo biti vredu (so preverili z neko napravo, koliko je odstopanja). Danes je prav tako nekaj zelo čudnega se zgodilo, avto je bil načeloma mrzel, zunaj je bilo nekje 10 stopinj. Obrati so poskakovali, tudi če sem dodal malo gasa. Prilagam še link do videa, da se mogoče sliši, je lažje razumeti.

https://youtube.com/shorts/bRF509pLkuA?feature=share

To se je po 2h minutah vožnje prenehalo, sem se ustavil in je v mirovanju bil avto vredu. Turbina, cilindri, odmična gred, injektorji... Kaj bi lahko bilo? Pri mehaniku mi nočejo pomagati ker ni nobene DTC napake na avtu, sem tudi sam preveril. Do takrat ko bo DTC napaka, bo nekaj vsekalo... Zakaj raje kurativa kot preventiva?

Hvaležen sem za vso pomoč

Lp.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a mrtwelvetrees So dec 31, 2022 4:49 pm

Po moje bi bilo potrebno priklopiti na en spodoben tester iti na testno vožnjo in potem analizirati podatke.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Chilly
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To jun 07, 2022 7:07 pm

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a Chilly So dec 31, 2022 6:02 pm

Zdravo, hvala za odgovor.

Kaksen bi pa bil ta tester oz katerega proizvajalca? Da lahko povprasam naokoli mehanike, ce ima kdo to?

Lp.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a mrtwelvetrees So dec 31, 2022 8:05 pm

Ni problem samo tester dobit, potem je treba znat podatke ven dobit, razbrat, analizirat in najdit nepravilnosti.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Scirocco 2.0 - Tresenje ob hladni mašini

Napisal/-a Fan Ne jan 01, 2023 2:25 pm

Kot je bilo že napisano, ni problem dobiti spodoben tester, večji problem je dobiti nekoga, ki bo znal z njim delati. RossTech bo kar dovolj, ima tudi tovarniško primerjalno lestvico, tako je še lažje odkriti napako.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 29 gostov