Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Anze_H12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po avg 05, 2019 2:34 pm

VW passat B8 2.0 TDI izgublja moč

Napisal/-a Anze_H12 Ne jun 25, 2023 9:12 pm

Lepo pozdravljeni,

Sem lastnik VW passata B8 2.0 tdi 150 km 2016 letnik z prevozenimi 200.000 km. Na pooblaščenem servisu sem naredil glavni servis, zamenjal jermena vodno pumpo in vse kar je tem kilometrom primerno. Pred enim tednom mi je avto začel na avtocestni vožnji izgubljati moč. Ko se pelem nad 3000 obrati avto izgubi moč in pade pod 1800 obratov. Na avtu se ne prižge nobena opozorilna lučka. Maksimalna hitrost na AC ne nato lahko do 100 km/h. Avto sem peljal na servis in so na hitro priklopili na tester in ni pokazal nobene primerne napake. Moram se povedati da z avtom delam na dam + 100 km avtoceste vožnje zato ne z ugibi da je avto zapacan zaradi mestne voznje.

Mogoče lastniki podobnih motorjev poveste izkušnje, kaj je bilo pri vas če ste imeli morda podobne težave. Hvala in Lp
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: VW passat B8 2.0 TDI izgublja moč

Napisal/-a mevden Ne jun 25, 2023 10:53 pm

Meni je tako izgubil moč,ko je bila vodna črpalka za zamenjat..temperatura narasla in avto zmanjšal moč.

Si prepričan,da je bila menjana vodna pumpa? Še bolj čudno, da ne dobiš nobenega opozorila na zaslonu...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: VW passat B8 2.0 TDI izgublja moč

Napisal/-a xxl Po jun 26, 2023 9:39 am

Luftmeser?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matic100
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jul 18, 2023 10:25 am

Re: VW passat B8 2.0 TDI izgublja moč

Napisal/-a matic100 Sr jul 19, 2023 5:26 am

Anze_H12 je napisal/-a:Lepo pozdravljeni,

Sem lastnik VW passata B8 2.0 tdi 150 km 2016 letnik z prevozenimi 200.000 km. Na pooblaščenem servisu sem naredil glavni servis, zamenjal jermena vodno pumpo in vse kar je tem kilometrom primerno. Pred enim tednom mi je avto začel na avtocestni vožnji izgubljati moč. Ko se pelem nad 3000 obrati avto izgubi moč in pade pod 1800 obratov. Na avtu se ne prižge nobena opozorilna lučka. Maksimalna hitrost na AC ne nato lahko do 100 km/h. Avto sem peljal na servis in so na hitro priklopili na tester in ni pokazal nobene primerne napake. Moram se povedati da z avtom delam na dam + 100 km avtoceste vožnje zato ne z ugibi da je avto zapacan zaradi mestne voznje.

Mogoče lastniki podobnih motorjev poveste izkušnje, kaj je bilo pri vas če ste imeli morda podobne težave. Hvala in Lp


Pozdravljeni, jaz imam identično težavo sicer s superbom ampak enakim motorjem. Prav tako sem pred kratkim naredil glavni servis, zamenjal vodno pumpo in jermen. Ste uspeli že rešiti težavo?
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: VW passat B8 2.0 TDI izgublja moč

Napisal/-a slombi Sr jul 26, 2023 12:21 pm

Ali tudi kaj poskakujejo obrati v prostem teku takrat?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW passat B8 2.0 TDI izgublja moč

Napisal/-a Fan Sr jul 26, 2023 4:31 pm

matic100 je napisal/-a:
Anze_H12 je napisal/-a:Lepo pozdravljeni,

Sem lastnik VW passata B8 2.0 tdi 150 km 2016 letnik z prevozenimi 200.000 km. Na pooblaščenem servisu sem naredil glavni servis, zamenjal jermena vodno pumpo in vse kar je tem kilometrom primerno. Pred enim tednom mi je avto začel na avtocestni vožnji izgubljati moč. Ko se pelem nad 3000 obrati avto izgubi moč in pade pod 1800 obratov. Na avtu se ne prižge nobena opozorilna lučka. Maksimalna hitrost na AC ne nato lahko do 100 km/h. Avto sem peljal na servis in so na hitro priklopili na tester in ni pokazal nobene primerne napake. Moram se povedati da z avtom delam na dam + 100 km avtoceste vožnje zato ne z ugibi da je avto zapacan zaradi mestne voznje.

Mogoče lastniki podobnih motorjev poveste izkušnje, kaj je bilo pri vas če ste imeli morda podobne težave. Hvala in Lp


Pozdravljeni, jaz imam identično težavo sicer s superbom ?


Preverite "fazo"motorja in ali je pravilno odzračen hladilni sistem.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Apolo83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če avg 10, 2023 4:04 pm

Re: VW passat B8 2.0 TDI izgublja moč

Napisal/-a Apolo83 Pe avg 11, 2023 11:41 am

Zdravo,

Isti problem sem imel tudi jaz (pri 160000km). Avto odpeljal najprej na uradni servis kjer so avto priklopili na računalnik in seveda napake niso našli oz jo računalnik ni zaznal. Rekli so mi, "gospod Vaš avto dela ne moremo Vam pomagat". Zahvalil sem se jim za strokovnost in odklonil plačilo pregleda.

Avto sem nato odpeljal večjemo številu "majstrov" in naposled se je našel nekdo, ki mu je uspelo ugotoviti napako.

Intercooler je bil zabasan od umazanije zato ni pravilno hladil. Intercooler ima na vhodu in izhodu senzor temperature. Tisti na izhodu je kazal 110 stopinj, kar je bilo absolutno preveč (temp bi morala biti 55 stopinj). Razložil mi je, da po vsej verjetnosti pri VW niso pričakovali te napake in da zato računalnik te napake ne javi. Ker pa je temperatura previsoka pa vseeno vzame moč motorju, da se le ta ne bi pregrel.

Cel sistem mi je nato prepral in zamenjal intercooler. Od takrat dela brez problema. Avto ima trenutno 171000km. V Ekspanzijski posodi se še vedno sicer nabira umazanija vendar občutno manj kot prej. Upam da sem s tem odpravil težavo. Iz ekspanzijske posode sem ven zabrisal tudi vrečko z silikatom, ki je pritrjena na zgornji del posode ki je povezan z intercoolerjem.

Ste ostali kako drugače rešili ta problem?

Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], zundapp in 133 gostov