Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bočo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To apr 28, 2009 12:12 pm

Kia Ceed sw težave z motorjem

Napisal/-a bočo To jul 18, 2023 12:05 pm

Pozdravljeni,
sem lastnik Kia ceed sw 2011, na katerem se mi je pojavilo kup težav, za katere ne vem ali so povezane. Najprej se je prižgala motorna lučka. Napaka je bila P0420 težava s katalizatorjem. Nato se je ta napaka resetirala in sem se vozil kakšnih 400km. Sedaj mi je avto začel cukat pri speljevanju in je brez moči. Napake, ki so se pojavile so: P0300, P0303, P0326, P0420. Torej težava vžiga random cilindrov in težava z vžigom na tretjem cilindru, ter zaznava napake senzorja klenkanja. Ali je to povezano z začetno težavo s katalizatorjem. In kaj bi lahko bil vzrok vsemu temu. Vem, da je možnih ogromno vzrokov. Mogoče še to, pri višjih vrtljajih ni zaznati cukanja, je pa manjša moč ter poraba je kak liter višja. V servisnem intervalu je bilo potrebno doliti dober liter olja. Ampak po zadnjih 400km se mi zdi da je ponovno bližje minimumu.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Ceed sw težave z motorjem

Napisal/-a Fan To jul 18, 2023 1:08 pm

Napake so povezane, nastale zaradi prve težave. Osebno bi vse skupaj zbrisal, se s priklopljenim testerjem zapeljal ..... pa se hitro vidi, kaj nagaja. Nagibam se na kisikovo sondo ali spuščen vžig.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Kia Ceed sw težave z motorjem

Napisal/-a coco66 To jul 18, 2023 1:27 pm

Bobina na 3 cilindru-znajo hecat
 
Boco
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe sep 15, 2006 12:55 pm

Re: Kia Ceed sw težave z motorjem

Napisal/-a Boco Sr jul 19, 2023 11:43 am

Nekaj novih podatkov mehanika, zamenjal je svečke in izmeril kompresijo (zaradi pitja olja, da se preveri če batni ali ventili kje puščajo). 1. cilinder 8 bar, 2. cilinder 7 bar, 3. cilinder 8,5 bar in 4. cilinder 8,5 bar. Sicer se ne spoznam toliko, da bi vedel koliko sploh mora biti (motor 1.6, compression ratio 10.5) in če je na drugem cilindru kjer je 1,5 bara manj že resna težava. Avto ne gre nikamor. Kar sem sicer imel že občutek 6 let nazaj, ko sem ga kupil. Ampak so vsi rekli eh težek avto tako pač je. Sedaj sicer gre še slabše, ampak ni bilo izrazitega prehoda, da bi rekel ok danes pa gre slabo, še včeraj je šel bolje. Tudi sam sumim to sondo. Ampak, ko se je pojavila lučka za katalizator, še avto ni imel nobenih simptomov. Peljal se je enako kot vedno, zato se mi ni zdelo, da bi lahko bilo to.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Ceed sw težave z motorjem

Napisal/-a Fan Sr jul 19, 2023 9:48 pm

Kompresija ni idealna, je pa v mejah in ni krivec vaših težav.

Podatki so za nov motor, vaš ima pa nekaj let in tudi nekaj tisoč prevoženih Km, vse pa zahteva svoj davek.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Kia Ceed sw težave z motorjem

Napisal/-a Gricko Sr jul 19, 2023 10:19 pm

Cisto mozno, d se je katalizator razsul in blokira izpusne pline....

Lahko je tudi cinspula na 3 cilindru( kot se predhodniki pisali) ampak to se slisi, ko avto lavfa a 3 cilindre...
 
Boco
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe sep 15, 2006 12:55 pm

Re: Kia Ceed sw težave z motorjem

Napisal/-a Boco Pe jul 21, 2023 5:45 am

Res je, katalizator je razsut. Se je vzel dol in je satovje poletelo ven. Ampak po čiščenju ostankov katalizatorja gre avto enako kot je šel prej. Nekaj mora še vedno biti narobe, da nima prave moči in to pitje olja. Ko je avto šel na 3 cilindre, se je čutilo ja, ampak to je bilo bolj ali manj samo v prostem teku in pri speljevanju, potem je šel ok. Sedaj sicer tega ni zaznati. So pa nove svečke. Cinšpula pa, ker ni bilo takoj pri roki nove, se je zamenjala s 3. cilindra na 4., da se bi pokazalo ali bo sedaj napaka na tem cilindru.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Kia Ceed sw težave z motorjem

Napisal/-a coco66 Pe jul 21, 2023 5:48 am

Zaradi bobine ti je šel katalizator
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 144 gostov