Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Fsdx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr mar 27, 2013 7:36 pm

Polo Sdi

Napisal/-a Fsdx So sep 02, 2023 8:06 pm

Lep pozdrav.

Pred nekaj časa sem pisal o razliki med dvema enakima polonoma, enak letnik, enak motor: 1.9 Sdi 47KW

Zadeva je sledeča:

Avto nikakor nima moči, skratka dejansko od svojih 64KM proizvede mislim da še polovico ne, kot da bi bil v rezervnem programu ( primer samo)
Prižgala se je lučka za motor in javila dve napaki : egr ventil, ter pred egr ( težko razložim zato me ne narobe razumet, sicer za motorjem desno pri egr je kovinsko ohišje z senzorjem ki ima funkcijo hladnega vžiga, da ne potegne mrzel zrak ali kakorkoli že, tako mi je mehanik razložil če sem si prav zapomnil )

EGR smo blendirali, drugo zadevo se trenutno nismo rešili saj je "zašmelcalo" kontakte, vendar pravi da to ne bi smelo vplivat na moč motorja.

Avto ima v prostem teku normalen zvok, vendar pri vožnji ko pristisnes na gas, ima avto glasneši zvok (zelo), neznam opisat zvoka meni se zdi kot votel zvok brez pravega dizelskega zvoka.
Avto skratka nima moči, tam kjer bi mogo avto it v 4 prestavi gre komaj v 2 in še to komaj da ga prosis.

Naslednja opcija pravi mehanik da se pregleda kako je bil nared veliki servis na 170.000Km, in ali je mogoče jermen preskočil, da bi izgubljal moč?
sedaj ima avto 240.000Km

Zanima me ali ima kdo kakšen nasvet kaj bi bilo še za pogledat ali sprobat, saj avto res ropota in nikamor ne gre..
vem da je to sdi brez turbine ampak ne me narobe razumet da to govorim o nekih malih razlikah v pospeških ampak je res nekaj narobe.

Naj dodam da sem zamenjal sklopko, zatem je avto javil napako na motorju in začel ropotat, mislim, povdarim samo mislim da to nobene veze ne bi smelo imeti in se je slučajno naključno to zdaj pojavilo??

Vse kar sem napisal je moje mišljenje, nisem avtomehanik, prav tako pa me samo zanima vsako mnjenje. Me pa živcira tako kot verjetno še koga ko nimas avta. Pardon za koroško slovnico!!! :D :D :D
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: Polo Sdi

Napisal/-a Ruska_Luc Ne sep 03, 2023 1:59 pm

Mogoče je jermen bil napačno inštaliran in je posledično motor izven faze za zob ali dva. Je pa res, da bi to verjetno sporočilo preko lučke za motor na armaturki.
 
Fsdx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr mar 27, 2013 7:36 pm

Re: Polo Sdi

Napisal/-a Fsdx Ne sep 03, 2023 7:07 pm

ne . vem, da bi ta navaden polo to javil, saj je avto star že 20 let in da bi že imel opozorilo za to?
 
boxerbimer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Pe okt 23, 2020 7:47 pm

Re: Polo Sdi

Napisal/-a boxerbimer Po sep 04, 2023 6:31 am

Preveri, ce je mogoce EGR ostal odprt.
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: Polo Sdi

Napisal/-a Ruska_Luc Po sep 04, 2023 8:08 am

Fsdx je napisal/-a:ne . vem, da bi ta navaden polo to javil, saj je avto star že 20 let in da bi že imel opozorilo za to?

306-ka letnik 2001 mi je javila check engine light, ko je bila za 1 zob iz faze. Sklepam, da sta približno na enakem razvojnem nivoju.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Polo Sdi

Napisal/-a Fan Po sep 04, 2023 4:02 pm

Zaradi EGRa ne bo nič ropotalo. Kot je bilo že svetovano, preverite fazo motorja in kaj pravijo šobe ( tester ).
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 116 gostov