Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Fsdx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr mar 27, 2013 7:36 pm

Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a Fsdx Po sep 04, 2023 8:10 pm

Vozilo: volvo v50, d5, 2007 letnik, prevozeni 300k , avtomatik

Zaradi napake na armaturni plosci ( servis engine system check) sem odpeljal avto na tester. Z opozorilno lucko se stanje avteja ni spremenilo vendar bi rad resil napako.

Napake : swirl vavre ( offset implausible) ta me najbolj zanima saj nevem tocno kaj je tu dejanska napaka

Air mass meter ( faulty signal)

Oil level senzor ( faulty signal)

Zanima me ali do napake povezane saj so se pojavile vse naenkrat.

Tukaj se slika : https://file.si/rbN0/img-0680.jpeg

Prav tako me zanima ce peljem pooblascenu za te napake kaksen bi bil okviren strosek.

Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a Fan To sep 05, 2023 1:10 am

Preverite ohlapnost loput, tesnenje cevi dotoka zraka v motor - to so prve dve napake. Prve dve napaki so lahko povezani.
Tretja: preverite, koliko olja je v motorju - vozilo mora stati na RAVNI podlagi!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a HitriZajcek To sep 05, 2023 6:12 am

Ker imaš dostop do testerja bi bilo smiselno preveriti ali se vrednosti spreminjajo (in predvsem ali se spreminjajo pričakovano, torej zvezno in v pravo smer) ko spreminjaš parametre delovanja (npr. za olje bi moral kazat različno če je avto na ravnih tleh ali če stoji na klancu nagnjen v eno ali drugo smer). Če se vrednosti ne spreminjajo, bi lahko bila napaka na nivoju elektrike in bi tudi lahko vplivala na več senzorjev hkrati - pri našem starem Renaultu je npr. kabelček do enega senzorja skoraj odtrgan, rezultat so bili nesmiselni odčitki, ko so kabelček pricinili nazaj je vse delovalo normalno ... napake pa niso odkrili dokler niso menjali zlomljene vzmeti pa je bilo toliko za razkopat, da so sproti še to končno opazili ...

Kar se tiče servisa: ti bodo povedali, ko jih pokličeš )najbrž da ne morejo nič rečt, ker ne vejo koliko je dela :lol: ), ampak če si blizu osrednje Slovenije imaš pri Blagovici enega serviserja za Volvo (ne vem če lahko napišem ime), mogoče raje prej tam povprašaš?
 
Fsdx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr mar 27, 2013 7:36 pm

Re: Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a Fsdx To sep 05, 2023 8:50 am

Fan je napisal/-a:Preverite ohlapnost loput, tesnenje cevi dotoka zraka v motor - to so prve dve napake. Prve dve napaki so lahko povezani.
Tretja: preverite, koliko olja je v motorju - vozilo mora stati na RAVNI podlagi!



kje se nahajajo te lopute, imate mogoče kje kako sliko ali video ki je na internetu? kaj lahko pričakujem če zadevo ignoriram, sam sem trenutno vezan na prevoz
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a joztom To sep 05, 2023 12:12 pm

Če ne veš, kako to izgleda in kje je, pusti na miru. Swirl je loputa gasa, ne vemo koliko jih tvoj avto ima. Nekateri avti imajo vsak cilinder posebej, zaradi nekega EKOsranja se cilindri izklapljajo. Vse v zvezi z eko je težavno in stroškovno bebavo. Natančno lokacijo izda originalni tester. LMF (merilnik pretoka zraka) majstri radi potipajo, takoj je treba novega.
Preglej nivo olja, če se kaj spoznaš.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a AssKicker To sep 05, 2023 3:03 pm

Poglej na glavi, desno od termostata je motorček, in iz njega gre nek vzvod v glavo motorja.. mislm da ima ta motor te loputke v sesalnem kolektorju. Če je tam vse mastno, oziroma je ta vzvod staknjen, poškodovan, zablokiran, ali pa celo manjka, je problem to. Te loputke moraš menjat, mislim da je cca 200 eur materiala.
https://www.reddit.com/r/Volvo/comments ... ng_a_part/
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a Fan To sep 05, 2023 6:03 pm

Fsdx je napisal/-a:kje se nahajajo te lopute,

Kot je bilo že svetovano, če ne veste kako in kaj, raje prepustite lokalnemu mehaniku/mojstru/popoldancu. V koliko vam loputa pride v glavo motorja, je lahko lom motorja.
Lopute ni potrebno menjati, lahko se vgradi pokrove, uredi motorno elektroniko in vse deluje BP. Vseeno pa je potrebno najprej preveriti ali je to napaka, ali kje ne tesnijo cevi.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Fsdx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr mar 27, 2013 7:36 pm

Re: Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a Fsdx Sr sep 06, 2023 9:11 am

AssKicker je napisal/-a:Poglej na glavi, desno od termostata je motorček, in iz njega gre nek vzvod v glavo motorja.. mislm da ima ta motor te loputke v sesalnem kolektorju. Če je tam vse mastno, oziroma je ta vzvod staknjen, poškodovan, zablokiran, ali pa celo manjka, je problem to. Te loputke moraš menjat, mislim da je cca 200 eur materiala.
https://www.reddit.com/r/Volvo/comments ... ng_a_part/




Ravno sem mislil napisat da sem danes gledal, in mi točno ta del "plastike" manjka. Upam da je samo to problem, lučka bi morala posledično vgasnit če ni dalje napaka v loputkah? upam samo da se da to dobit v trgovini z avto deli in ne samo na volvo !
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Volvo v50 ( tester napake)

Napisal/-a AssKicker Sr sep 06, 2023 10:23 am

Vzvod ti manjka, ker so loputke zabite, zablokirane. Komplet loputke menjaj, in bo skoraj zihr dobro. Mislim da so na žalost samo original.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 137 gostov