Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a sašo5 So okt 14, 2023 4:12 pm

jaz bi definitivno šel v popravilo(oz.drug motor) še v tretje....vseeno je 5k.eur ceneje, kot dat 20k.eur za rabljenega, ki se mu lahko pravtako marsikaj zgodi....
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Fan So okt 14, 2023 5:07 pm

X2

Pri vsakem se lahko to zgodi
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a joztom Ne okt 15, 2023 2:13 pm

Na Hrvaškem so cene za motorje znosne. V zadnjem času sem kupil dva nadomestna motorja in sta brezhibna. Cena za 2.0TDI je cca 1k-2k€. Zakaj si nagajate s komentarji?
Primer:
https://www.njuskalo.hr/motor-pogonski- ... s-36222367
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a nejc1 Ne okt 15, 2023 2:36 pm

Če je mogoče odpoved visokotlačne črpalke pri 200+ kkm znana napake (in se dogaja tu pa tam), lom glavne gredi definitivno ni, se zgodi, ampak teh primerov je malo.. Da bi se to zgodilo še enkrat pri drugem motorju moraš imet res nesrečo. Jaz bi poiskal čimbolj preverjen rabljen motor (kolikor pač lahko komu zaupaš..), narediš itak komplet velik servis, turbino daš na kontrolo, po potrebi obnovo, da ne bo še nje kje razcefralo in zmetalo dele v motor... Voziš dalje in redno servisiraš na 15 kkm. V najslabšem primeru vržeš par tisočakov stran, ne bo konec sveta.. Kot je bilo napisano, lahko kupiš drug rabljen avto za 20 k€ in se ti po pol leta podobno zgodi. Sigurnost, da ne bo nekih stroškov izrednih popravil, je samo nov avto v času tovarniške garancije, pa še tu so lahko kakšne finte ki ti parajo živce...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a limas Ne okt 15, 2023 8:13 pm

sašo5 je napisal/-a:jaz bi definitivno šel v popravilo(oz.drug motor) še v tretje....vseeno je 5k.eur ceneje, kot dat 20k.eur za rabljenega, ki se mu lahko pravtako marsikaj zgodi....



N-tič v popravilo do osebnega stečaja in uničenih živcev ali pa nakup rabljenega zanesljivega vozila. Izogneš se Audiju, ostalim VW klonom, BMW-ju, in potem je statistika že na tvoji strani.

Običajno se racionalni ljudje znebijo avta po prvi redni okvari. Ampak, da greš tretjič v ta proces, moraš biti hardcore vernik.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: MartinSLO in 130 gostov